Jump to content
IGNORED

Reprezentacija Srbije


teacher

Recommended Posts

Pišanje. :-D. Iskreno se nadam da se neće plasirati ova menadžerska skupina.

 

Zašto? Msilim, u čemu je poenta ovakvog stava?

 

Jesu li ukrali nekom bodove koje su do sada sakupili? Jesu li menadžeri kupili pobede od austrijskog i irskog saveza? Mislim, ako jesu onda Austrija i Irska još manje zaslužuju plasman na SP od srpske menadžerske skupine.

 

A, da, Srbija je izgažena i razvaljena u svakoj pobedi koju je ostvarila. Mi smo verovatno svetski fenomen po broju utakmica u kojima smo bili kompletno ugaženi ali smo iz njih izlazili sa tri boda u džepu. Jer ako pitaš ovdašnje eksperte mi smo sve utakmice u proteklih 20 godina dobili zato što je protivnik bio u raspadu ili uz pomoć one magije gde nas protivnik oduči od fudbala a mi ipak pobedimoi.

 

Zaboravih, uvek imamo sreće u žrebu pa upadamo u lake grupe gde su sve sami raspadači. Pa u redu, raspadači su, i po čemu onda treba oni da idu na SP a ne Srbija?

 

Ne razumem poentu praćenja srpske reprezentacije sa nekom nadom i očekivanjima da ona neće ništa napraviti. Ako ti je nešto odvratno i odbojno onda je valjda dovoljno da se interesuješ za to.

Link to comment
  • Replies 42.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    1671

  • levi

    1122

  • kud u maglu Simoviću

    1018

  • Cash

    979

Zašto? Msilim, u čemu je poenta ovakvog stava?

 

 

 

Sasvim mi je dovoljan pristup igri u utakmici u kojoj te pobeda direktno vodi na SP. Ako u takvoj utakmici jajariš i ne daš sve od sebe nego kalkulišeš kao uvek što naši rade, onda što se mene tiče puši kurac. Nisam ja u obavezi da slepo podržavam bilo koga samo zato što nosi grb i (ne) peva himnu. 

A dovoljne su mi i minijature tipa ove vezane za rukavinu i njegovo igranje fudbala tokom godine. Mislim o čemu mi pričamo...

Al ako si zadojen i ne razumeš poentu stava, jebiga, ne moraš ti ni baš sve da razumeš. 

Link to comment

Ovde gde živim, reprezentacija je preksinoć igrala svoju ključnu utakmicu. Samo pobeda im je odgovarala, nema više popravnog. Igrali su na svom terenu protiv reprezentacije od koje su individualno kvalitetniji na svakoj poziciji.

 

Ušli su u utakmicu toliko jajarski da Muslinova koncepcija iz Beča u poređenju sa tim izgleda kao totalni fudbal sa primesama tikitake. Onda su na svo to jajarenje još i čoukovali najstrašnije, mahom zbog toga što nisu tim nego skup izvikanih zvezda.

 

Poniženi su pred 50 hiljada svojih navijača najstrašnije, izgubili su ključnu utakmicu 0-3 bez da su napravili jednu krštenu šansu.

 

U poslednjih pet minuta ceo stadion je pevao pesme podrške. Pevali su i dok su ovi posramljeno napuštali teren.

 

Mediji i javnost se slažu u sledećem: "Loši smo, numemo, nemamo tim, drugi ga imaju i zato oni idu na SP a ne mi". Takav stav preovlađuje od početka kvalifikacija.

 

Kao što vidiš, niko nije zadojen i niko ne živi u nekim iluzijama. Ali isto tako tokom čitavog ciklusa nikom nije palo na kraj pameti da kaže nešto poput: "Nadam se da se ove menadžerske jajare nigde neće plasirati".

 

To je ta sićušna razlika.

Link to comment

Odličnu si zemlju i veru izabrao za sebe onda. Meni uvek jeziv taj njihov fanatizam. Na košarkaškoj utakmici ili u metrou npr.

Ako su jajare, treba reći da su jajare. Tzv konstruktivna kritika.

Ne znam da li kod turaka u takvoj posvećenosti prolazi priča o igranju nekog igrača samo zato što je nečiji mali. I nećeš jajarenjem postići nikad nikakav rezultat.

Link to comment

Dočim su naši mediji sušta suprotnost od turskih, hajpuje se reprezentacija kao da smo osvojili maltene WC, hajpuje se igra koje nema, hajpuju se igrači čiji kvalitet je vrlo upitan....

Plus, Srbija nikad nije bila zemlja fudbala, i ovim ribicama od fudbalera se pridaje preveliki značaj. I treba ih popljuvati. Sa ovakvim pristupom igri nemaju šta da traže u Rusiji, pogotovo sa ovim selektorom jajarom.

Link to comment

Odličnu si zemlju i veru izabrao za sebe onda. Meni uvek jeziv taj njihov fanatizam. Na košarkaškoj utakmici ili u metrou npr.

Ako su jajare, treba reći da su jajare. Tzv konstruktivna kritika.

Ne znam da li kod turaka u takvoj posvećenosti prolazi priča o igranju nekog igrača samo zato što je nečiji mali. I nećeš jajarenjem postići nikad nikakav rezultat.

 

Rečeno im je da su jajare jer je to činjenično stanje. Razlika je u tome što im niko preko tog činjeničnog stanja ne izražava još i nadu da se nigde neće plasirati.

 

To uopšte nije neka ekskluzivna odlika turske vere. Na sličan stav ćeš naići u većini zemalja čija vera ti je mnogo bliža srcu.

Edited by Redoran
Link to comment

Oćeš da kažeš da sam ja neka teška ekskluziva? Preteruješ naravno.

Ni jedna mi vera nije bliska srcu, kad već insistiraš na raspakivanju. Antiteista sam. U smislu da ne volim. Ne delujem protiv nje aktivno. Nisam sklon verovanju, kultu repstacije ili bilo kom drugom. Verujem samo u zdrav razum. A on mi kazuje da fudbal nije nešto oko čega treba biti zaluđen. Pa ni reprezentativni, a naročito zemlje koja je karikatura po svim pitajima. I ne, nemoj mi reći da je ona takva jer joj ja želim zlo.

Link to comment

Dočim su naši mediji sušta suprotnost od turskih, hajpuje se reprezentacija kao da smo osvojili maltene WC, hajpuje se igra koje nema, hajpuju se igrači čiji kvalitet je vrlo upitan....

Plus, Srbija nikad nije bila zemlja fudbala, i ovim ribicama od fudbalera se pridaje preveliki značaj. I treba ih popljuvati. Sa ovakvim pristupom igri nemaju šta da traže u Rusiji, pogotovo sa ovim selektorom jajarom.

 

Hajpuju turski mediji još i gore nego srpski. Pa se jutro posle poraza sete kakvo jajarenje gledaju kroz čitav kvalifikacioni ciklus.

 

Ali opet - razlika je u tome što niko ne uzima jajarenje kao argument da nacionalni tim nema šta da traži na SP i kako bi bilo jako dobro da se nigde ne plasiraju. To je ultimativni luzerski stav i veći luzeraj od bilo čega što su Rukavina i Mitrović u stanju da nam prikažu na terenu.

 

Uzmi bilo koju najgore rangiranu reprezentaciju sa prethodnih SP i pitaj ih da li se slažu da im nije bilo mesto na turniru i da bi bilo mnogo bolje da se nisu plasirali. Mislim da bi te odgovor iznenadio. Srpska javnost je retko razmažena kada su u pitanju očekivanja od fudbalera. Nikada ništa nije čak ni prihvatljivo a kamoli dovoljno dobro, a svaki poraz je povod da se iznova konstatuje kako ne bi bilo veće nepravde u svemiru nego da se reprezentacija plasira u završnicu nekog takmičenja.

Link to comment

Srpskoj javnosti je kad zaredjamo pobede reprezentacija najbolja ikada, a kad odigramo ocajno ili protivnik drasticno bude bolji, onda je reprezentacija najgora ikada. Ne samo u fudbalu i ne samo reprezentacija.

 

Kad je dosao Muslin, znali smo kako ce igrati, uspeo je da nas dovede korak do SP sto je uspeh sam po sebi i plasman ne bi trebalo da se dovodi u pitanje. Jaci smo od Gruzije, pokazali smo da umemo da igramo fudbal, cak i protiv Austrije na momente.

 

Muslin ce svakako biti pukovnik ili pokojnik u ponedeljak posle utakmice. A istina je uvek u sredini.

Edited by Milosh76
Link to comment

Oćeš da kažeš da sam ja neka teška ekskluziva? Preteruješ naravno.

Ni jedna mi vera nije bliska srcu, kad već insistiraš na raspakivanju. Antiteista sam. U smislu da ne volim. Ne delujem protiv nje aktivno. Nisam sklon verovanju, kultu repstacije ili bilo kom drugom. Verujem samo u zdrav razum. A on mi kazuje da fudbal nije nešto oko čega treba biti zaluđen. Pa ni reprezentativni, a naročito zemlje koja je karikatura po svim pitajima. I ne, nemoj mi reći da je ona takva jer joj ja želim zlo.

 

Ne brate mili, kažem ti da nije Turska takva ekskluziva kakvom je predstavljaš. Kažem ti da to što žele svojoj reprezentaciji da se plasira čak i kada jajari na terenu najstrašnije nema nikave veze sa nekakvom verom ili fanatizmom jer slično razmišljaju i Skandinavci na primer. 

Link to comment

Generalizuješ, da li javnost neke zemlje podržava ili pljuje reprezentaciju kao da je neki zasebni entitet.

Dozvoli meni kao pojedincu, koji pre svega uživa u sportu i nadmetanju, da izrati negativno mišljenje o sastavu naše reprezentacije i njenoj igri. Mišljenja sam da je boljeda se ne plasiramo na svetsko, nego da se brukamo kao u Nemačkoj.

Na žalost, najverovatnije ćemo otići u Rusiju, i tu se sve naše ambicije završavaju. To je ono što mene nervira, i zato smo jajare, zadovoljavamo se sitnim.

 

 

@Rredoran

Link to comment

Pa baš to kažeš. Svi su uniformni u stavu da ih zanima samo rezultat čak i po cenu jajarenja, osim nas par srbohipstera autošovinista. Zato smo tu gde jesmo. Na vreme si otišao.

 

Ajde sad budi fanatičan u pristojnosti pa mi se ljubazno skini sa grbače jer ne slavim kult razbojničkih udruga. Hvala.

Link to comment

Ja bih više voleo da nas bombarduju opet nego da odemo na svetsko prvenstvo i tamo se brukamo.

 

Nenormalno se brukamo i u ovim kvalifikacijama. Potrebno je da ne učestvujemo u kvalifikacijama dok ne budemo dovoljno dobri. Npr dok ne osvojimo bar jedno svetsko prvenstvo u fudbalu, ne treba ni da razmišljamo da učestvujemo u kvalifiikacijama

Link to comment

Ja bih više voleo da nas bombarduju opet nego da odemo na svetsko prvenstvo i tamo se brukamo.

 

Nenormalno se brukamo i u ovim kvalifikacijama. Potrebno je da ne učestvujemo u kvalifikacijama dok ne budemo dovoljno dobri. Npr dok ne osvojimo bar jedno svetsko prvenstvo u fudbalu, ne treba ni da razmišljamo da učestvujemo u kvalifiikacijama

Ti si baš radikalan. Ja ću biti zadovoljan ako se samo ne plasiraju. Edited by nisam ja
Link to comment

Ja bih više voleo da nas bombarduju opet nego da odemo na svetsko prvenstvo i tamo se brukamo.

 

Nenormalno se brukamo i u ovim kvalifikacijama. Potrebno je da ne učestvujemo u kvalifikacijama dok ne budemo dovoljno dobri. Npr dok ne osvojimo bar jedno svetsko prvenstvo u fudbalu, ne treba ni da razmišljamo da učestvujemo u kvalifiikacijama

 

Tjatm, loš pokušaj sarkazma

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...