Jump to content
IGNORED

Reprezentacija Srbije


teacher

Recommended Posts

Mladi fudbaler Partizana Nemanja Tomić verovatno će se naći na spisku selektora Radomira Antića za prve utakmice Srbije u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo.List "Sport" je objavio to saznanje, uz podatak da nije isključeno da Antić "iskopa" još neko novo ime za mečeve protiv Farskih Ostrva u Toršavnu (3. septembra) i Slovenije u Beogradu (7. septembra).
Ко је Томићев менаџер? Толе, Дачић, Тадић, Вестервеле?
Link to comment
  • Replies 42.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    1671

  • levi

    1122

  • kud u maglu Simoviću

    1018

  • Cash

    980

Ко је Томићев менаџер? Толе, Дачић, Тадић, Вестервеле?
ako se to desi zvanicno cu se prikloniti eikipi koja smatra da antica treba oterati.
Link to comment

Pa pominje se da je taj novajlija Jagoš Vuković. Inače nemam ništa protiv da Tomić dobije poziv. Dečko je izuzetan talenat i možda bi ga Radomir mogao dobro usmeriti. Ionako je Boško Janković povređen, a Krasić i Jovanović su u lošoj formi.@henriče, odličan post. Romantiku 1, šteta što dame ne čitaju sportske teme :)

Link to comment
Zidan je Francuz rođen, odrastao i živeo u Francuskoj.
Bez obzira shto smatram da Kleo nije neophodan nashoj repki, merenje krvnih zrnaca zarad nacionalne chistote repke je besmisleno... Gradjanin Srbije (Australije, Zimbabvea, Siera Leonea...), ili osoba koja ispunjava uslove i izrazi zhelju da postane drzhavljanin iste zemlje, ima svako pravo da predstavlja tu zemlju u bilo kojoj delatnosti... Ako Kleo zheli da uzme srpsko drzhavljanstvo (bez obzira koji su njegovi lichni motivi), i zheli da igra za repku Srbije, samo je do Antare da odluchi da li je on reprezentativni materijal... Sve ostalo je irelevantno... Nacionalna "chistota" repke, "hemija" sadashnjih reprezentativaca i njihovo prihvatanje "stranaca" u repki je skroz bezmislena rasprava... Na kraju krajeva, ako neki Yao Ming Chu koji je rodjen (ili zhivi) u blokovima NBG-a, izrazi zhelju da igra za repku Srbije (a ima drzhavljanstvo ili uzme isto) ima isto pravo da predstavlja ovu zemlju kao i neki Radoyica Maric rodjen u Sidneju koji oseca "zov rodne grude"...
Link to comment

Nisi ti očito razumeo o čemu ja pričam, a mrzi me da ponavljam onolike postove. Pročitaj ponovo, recimo ovaj poslednji, tu sam pisao i više nego što mi je običaj.

Edited by henrik larsson
Link to comment
Nisi ti očito razumeo o čemu ja pričam, a mrzi me da ponavljam onolike postove. Pročitaj ponovo, recimo ovaj poslednji, tu sam pisao i više nego što mi je običaj.
Bez obzira shto sam te citirao u prethodnom postu (isto kao i u ovom sluchaju), nisam se direktno pozivao na tvoj stav, vec sam vishe nashvrljao neka svoja razmishljanja u vezi regrutovanja stranaca za repku... Kao shto rekoh, lichno nisam za to da Kleo igra za repku, ali moje mishljenje i onako nema nikakav uticaj na eventualnu akviziciju istog. Iskreno recheno, donekle se slazhem sa nekim od tvojih stavova, prvenstveno u vezi NBA-izacije evropskog fudbala i pravljenja marketinshkog cirkusa od evro takmichenja
Link to comment
Ovo je ključna rečenica, uz ogradu da se kod mene ne svodi na nekakva ultra izražena nacionalna osećanja, nego ima veze strogo sa fudbalom.Može se racionalizovati i mogu se potezati procedure i do u sitna crevca vrteti kako je ovaj mogao a ovaj ne može, ali stvar je u suštini vrlo jednostavna - fudbal je (makar za mene) to što jeste upravo zbog tih stvari, sitnih nelogičnosti, pomalo arhaičnih pravila i sistema koji se sporo menjaju. Uz poštovanje prećutnih dogovora oko fer pleja i detalja kao kad dve ekipe igraju mali fudbal u kraju. Za mene nije normalno da se poteže za instant uguravanjem stranaca u reprezentacije zato što je čar baš u tome da svako izađe sa onim što izvorno ima i da se u takvim uslovima vidi ko je bolji i kako ko stoji. A nema nikakve čari u tome da se poteže za rupama u zakonu i instant rešenjima zato što si par godina deficitaran na određenom mestu u timu. Te stvari se ne mogu racionalno objasniti, kao što ne mogu racionalno da objasnim zašto sam protiv uvođenja tehnologije kao pomoć suđenju, i zašto mi je draže da gledam 10 kardinalnih grešaka po nekom SP, EP, LŠ ili prvenstvu, makar i moj klub/repka bili oštećeni.To provlačenje kroz rupe u zakonu, Bosmani, davanje kartona za skidanje dresa, izlaženje van terena i penjanje na ogradu posle gola su upravo te stvari koje forsiraju korumpirani Blateri, Platiniji i ostali fudbalski kriminalci čiji je jedini cilj da se dobro nafatiraju pred penziju, i ide paralelno sa povlađivanjem bogatim i moćnim ekipama i savezima, i sa pravljenjem totalne TV industrije od fudbala. Ista ekipa koja sad drvi i analizira porekla igrača i propise će sutra opet da kuka oko ovoga što sam malopre napisao, da kenja po FIFA i UEFA, a prekosutra će opet da krene sa licitiranjem koji stranac bi mogao da nam igra u špicu, a posle toga će opet da drvi o tome kako su Džaja i Terza za 8 sekundi dobili CG državljanstvo, pa će onda optuživati protivnike uvođenja stranaca u repku za jeftini nacionalizam, pa će onda na EP navijati za reprezentaciju svoje zemlje.Možda sam ja zadrti romantik, ali meni je fudbal bio najzabavniji do Bosmana, kad je šampion išao u KEŠ i kad pare nisu bile jedini uslov za kvalitet ekipe. A ovo što se zagovara na temi je stvar koja neminovno vodi u poslednju fazu kintokratije, pošto će nastavljanje takve prakse dovesti do toga da bogati savezi krenu da skautiraju talentovane klince po Brazilu i zabitima i da ih sa 15 godina kupuju ogromnim sumama, isto onako kako danas menadžeri rade u klupskom fudbalu. Pa vi vidite.
+1Но,џаба пред свиње...
Pa pominje se da je taj novajlija Jagoš Vuković. Inače nemam ništa protiv da Tomić dobije poziv. Dečko je izuzetan talenat i možda bi ga Radomir mogao dobro usmeriti. Ionako je Boško Janković povređen, a Krasić i Jovanović su u lošoj formi.@henriče, odličan post. Romantiku 1, šteta što dame ne čitaju sportske teme :)
Томић ни по једном критеријуму не заслужује да буде у 23 играча који су овај пут позвани. Таленти су и Ђуричић и Љајић, па опет неће да их буде на списку.
Link to comment
Ко је Томићев менаџер? Толе, Дачић, Тадић, Вестервеле?
Falji Ramadani, ali koliko mi je poznato, procenat ide određenom krimosu sa juga (mislim baš onom liku koji je pominjan u Insajderu kako je prešao sa severa na jug...i koji se btw bavi "zaštitom", između ostalog)
Link to comment

Ne vidim nikakav problem u tome da se igracu koji igra u Srbiji (a zeli da igra za reprezentaciju), tako nesto i omoguci. Ne sumnjam da Antic ima strucnost i znanje da proceni da li mu konkretan igrac treba ili ne.S druge strane, imam problem da shvatim ove kriterijume, ali mozda sam isuvise dugo van zemlje pa i nemam najbolju sliku o trenutnom kvalitetu takmicenja.Ono sto me posebno zbunjuje jeste da mnogi (ako sam dobro shvatio) smatraju da bi Cleo resio problem neefikasnosti nasih napadaca.Prosle sezone je Cleo na 27 prvenstvenih utakmica srpske lige dao 14 golova, Marko Pantelic je na 25 utakmica holandskog prvenstva dao 16 golova. Da li je misljenje forumasa da je srpska liga kvalitetnija od Holandske ?Dejan Stankovic je u poslednjoj sezoni u Srbiji (u stvari, Jugoslaviji) na 28 utakmica dao 15 golova (sledece u Italiji 4 gola). Tad nije imao ni dvadeset godina, a igrao je na sredini terena. Da li to znaci da je srpska liga danas daleko kvalitetnija nego 1998 ?Savo Milosevic je u poslednjoj sezoni u srpskom fudbalu dao 30 golova (sledece tri u Engleskoj ukupno 28). Da li sad srpska liga toliko jaca nego 1995 da se sad i centarfor sa 14 postignutih golova u sezoni smatra efikasnim igracem ?Naravno, sasvim je moguce da je Cleova formu sad na vrhuncu i da on tek eksplodira kao igrac, ali ne razumem kako neko moze ocekivati da on resi problem neefikasnosti, kad ni igraci sa daleko vecom reputacijom od njega u evropskom fudbalu nisu bili efikasni u reprezentativnom dresu ?Ono sto pokusavam reci (pomalo nespretno) je to da nasi napadaci nisu efikasni u reprezentaciji zbog nacina igre reprezentacije, a ne zbog toga sto ne umeju da postizu golove. Ovoliko golova koliko je Cleo dao u srpskom prvenstvu, Pantelic je davao u Nemackom, a u srpskom 2004/05 je dao 21 gol.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...