Jump to content
IGNORED

Reprezentacija Srbije


teacher

Recommended Posts

Zato sto je poenta reprezentativnog sporta da nacije odmere snage u fudbalu/kosarci/odbojci itd. Da se vidi da li su bolji spanci, nemci, srbi, rusi itd, a ne legije stranaca naprasno naturalizovane da predstavljaju odredjenu zemlju, stoga ako imas bilo kakve genetske veze sa nekom nacijom imas jaci argument od pukog boravka od par godina u doticnoj zemlji.
:isuse:Prije svakog prvenstva raditi genetske testove da se vidi da li je neka reprezentacija prosverscovala nekog genetski neadekvatnog igraca.Razumjem ono sto pise Venom i ne slazem se, ali ovakvi argumenti su mi za povracanje. Edited by borris_
Link to comment
  • Replies 42.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    1671

  • levi

    1122

  • kud u maglu Simoviću

    1018

  • Cash

    980

pe hebo ti takvu drzavu :D
Da, bez obzira na ustav. Elem, imao onaj deo i "svima njima koji u njoj žive". Cenim da se to odnosi i na Clea, recimo Edited by M16
Link to comment
Onda se moze svesti na ono sto sam pitao davno: da li bi taj neko ikada bio u situaciji da trazi srpsko drzavljanstvo da nije fudbaler (sportista)?
A što misliš da nijedan Brazilac ne bi mogao da dođe da živi u Srbiji ako nije fudbaler? Mogao je Kleo da bude i lektor za portugalski na Filološkom pa da dobije državljanstvo posle tri godine. :D A uostalom, i sport je zanimanje kao i svako drugo.
Link to comment
:isuse:Prije svakog prvenstva raditi genetske tetsove da se vidi da le je neka reprezentacija prosverscovala nekog nekoga.Razumjam ono sto pise Venom i ne slazem se, ali ovakvi argumenti su mi za povracanje.
Nemam nista protiv da to bude ni Subotic, ni deca Mirsada Turkcana. Bilo bi lepo da se ljudi ne raspravljaju sa mnom i sa samo opustenim u isto vreme. Hvala.
Link to comment
A što misliš da nijedan Brazilac ne bi mogao da dođe da živi u Srbiji ako nije fudbaler? Mogao je Kleo da bude i lektor za portugalski na Filološkom pa da dobije državljanstvo posle tri godine. :D A uostalom, i sport je zanimanje kao i svako drugo.
Lepo kazem, mogao bi, ali je malo verovatno. Bio je onaj Danac ili Holandjanin skoro u vestima, koji se preselio na neku planinu u Srbiji s celom porodicom. Njega u reprezentaciju, odmah :D.
Link to comment
:isuse:Prije svakog prvenstva raditi genetske testove da se vidi da li je neka reprezentacija prosverscovala nekog genetski neadekvatnog igraca.
Molim te nemoj da mi prebacujes nesto sto nisam rekao, cisto da mi se razni forumski mudraci ne bi penjali na vrat. Ja sam lepo objasnio zasto neko cija je keva emigrirala iz Bosne sa 5 godina ima bolji argument da igra za Bosnu od nekog stranca koji je dosao tu na godinu-dve iz cisto profesionalnih razloga. Uostalom upravo iz tih razloga smo hteli u reprezentaciju Aleksa Marica a ne Bo Mekkejleba.
Link to comment

Као што се да приметити ово може само направити хаос. Људи се деле према овоме питању по навијачком опредељењу.Иако се овде потегла прича о натурализацији код богатих то није случај. Они имају пуно људи који су дошли тамо да раде па су клинци као мали прошли њихове школе у сваком смислу или су тамо рођени.То би било добро да буде и у Србији, да долазе људи са стране да би овде боље живели него у матичној држави.А око криминала, остајем при ставу да би то повећало исти.

Link to comment

Mene samo zanima kako to da Kleov kvalitet, koji ovde inspirise novu fudbalsku revoluciju (po automatizmu bi bilo legitimno da Engleski savez samo potplati osecaj Fabregasa, Drogbe ili Toresa), niko nije primetio za ovih 2,4 godine. Nego, da prijavimo mi lepo ovog Lukakua u Kumodraz, za tri godine, mozda bude bio bolji od Klea

Edited by kralj
Link to comment
Као што се да приметити ово може само направити хаос. Људи се деле према овоме питању по навијачком опредељењу.Иако се овде потегла прича о натурализацији код богатих то није случај. Они имају пуно људи који су дошли тамо да раде па су клинци као мали прошли њихове школе у сваком смислу или су тамо рођени.То би било добро да буде и у Србији, да долазе људи са стране да би овде боље живели него у матичној држави.А око криминала, остајем при ставу да би то повећало исти.
Problem jeste u navijackom opredeljenju, ali ne u njegovoj razlicitosti i rivalitetu, nego u prekomernosti i zaslepljenosti. Od kako je Fredrik Haus otisao iz Partizana, svi apeli glede navlacenja mu dresa sa sve orlusinom su se utisali. Da je otisao u Zvezdu, ti koji su apelovali at the 1st place, vise ne bi pogledali reprezentaciju, a ovi drugi bi likovali. (Pa iako dozvoljavam sebi da kao jedan bivsi osvedoceni Rom dobijem patkometriski osud, ne secam se da je neki igrac Zvezde pominjan u kontekstu naturalizacije, zvao se on i Kastiljo)...
Link to comment
Moj sin je rodjen u fr i predpostavljam da ce se prvenstveno osjecati kao drzavljanin zemlje u kojoj zivi.Djeca mog brata (koja su starija) nemaju bas nikakve veze sa HiB.
Projektujes svoja licna iskustva na celu raspravu. Ja sa druge strane mogu da ti nabrojim hrpu rodjaka koji su sa 30, 10, 7, 3 i pola godine otisli sa Balkana i niti jedan ne smatra za domovinu zemlje u koje su otisli (sem ovog malog od pola godine, za to cekamo da poraste jos malo). Cak stavise, neka braca nemaju nameru da zene "strankinje" (aka stanovnice zemalja u kojima su se skolovali, rade i proveli najveci deo svog zivota) vec iskljucivo domacu robu sa ovog dela bare.Glupo je prebijati se tehnickim detaljima o necemu sto je cisto emotivne prirode pa samim tim nepodlozno racionalizaciji. Procedura izdavanja pasosa nema nikakve veze sa izborom igraca za reprezentaciju. Da li je Subotic iz emotivnih ili racionalnih razloga zaigrao za Srbiju? Nemam pojma. Ali njegov argument je validan. Argument Klea koji je sa 20+ godina dosao u Srbiju i sad zeli da igra za nju nije validan. I on i mi znamo da nikad nece zaigrati za Brazil kao i da gotovo sigurno nikad nece imati priliku da bude u prvih 11 u reprezentaciji jacine Srbije. To je cist proracun bez i najmanjih emocija. A to nije igranje za reprezentaciju svoje zemlje.
Link to comment
Projektujes svoja licna iskustva na celu raspravu. Ja sa druge strane mogu da ti nabrojim hrpu rodjaka koji su sa 30, 10, 7, 3 i pola godine otisli sa Balkana i niti jedan ne smatra za domovinu zemlje u koje su otisli (sem ovog malog od pola godine, za to cekamo da poraste jos malo). Cak stavise, neka braca nemaju nameru da zene "strankinje" (aka stanovnice zemalja u kojima su se skolovali, rade i proveli najveci deo svog zivota) vec iskljucivo domacu robu sa ovog dela bare.Glupo je prebijati se tehnickim detaljima o necemu sto je cisto emotivne prirode pa samim tim nepodlozno racionalizaciji. Procedura izdavanja pasosa nema nikakve veze sa izborom igraca za reprezentaciju. Da li je Subotic iz emotivnih ili racionalnih razloga zaigrao za Srbiju? Nemam pojma. Ali njegov argument je validan. Argument Klea koji je sa 20+ godina dosao u Srbiju i sad zeli da igra za nju nije validan. I on i mi znamo da nikad nece zaigrati za Brazil kao i da gotovo sigurno nikad nece imati priliku da bude u prvih 11 u reprezentaciji jacine Srbije. To je cist proracun bez i najmanjih emocija. A to nije igranje za reprezentaciju svoje zemlje.
+1
Link to comment
Glupo je prebijati se tehnickim detaljima o necemu sto je cisto emotivne prirode pa samim tim nepodlozno racionalizaciji. Procedura izdavanja pasosa nema nikakve veze sa izborom igraca za reprezentaciju.
Ovo je ključna rečenica, uz ogradu da se kod mene ne svodi na nekakva ultra izražena nacionalna osećanja, nego ima veze strogo sa fudbalom.Može se racionalizovati i mogu se potezati procedure i do u sitna crevca vrteti kako je ovaj mogao a ovaj ne može, ali stvar je u suštini vrlo jednostavna - fudbal je (makar za mene) to što jeste upravo zbog tih stvari, sitnih nelogičnosti, pomalo arhaičnih pravila i sistema koji se sporo menjaju. Uz poštovanje prećutnih dogovora oko fer pleja i detalja kao kad dve ekipe igraju mali fudbal u kraju. Za mene nije normalno da se poteže za instant uguravanjem stranaca u reprezentacije zato što je čar baš u tome da svako izađe sa onim što izvorno ima i da se u takvim uslovima vidi ko je bolji i kako ko stoji. A nema nikakve čari u tome da se poteže za rupama u zakonu i instant rešenjima zato što si par godina deficitaran na određenom mestu u timu. Te stvari se ne mogu racionalno objasniti, kao što ne mogu racionalno da objasnim zašto sam protiv uvođenja tehnologije kao pomoć suđenju, i zašto mi je draže da gledam 10 kardinalnih grešaka po nekom SP, EP, LŠ ili prvenstvu, makar i moj klub/repka bili oštećeni.To provlačenje kroz rupe u zakonu, Bosmani, davanje kartona za skidanje dresa, izlaženje van terena i penjanje na ogradu posle gola su upravo te stvari koje forsiraju korumpirani Blateri, Platiniji i ostali fudbalski kriminalci čiji je jedini cilj da se dobro nafatiraju pred penziju, i ide paralelno sa povlađivanjem bogatim i moćnim ekipama i savezima, i sa pravljenjem totalne TV industrije od fudbala. Ista ekipa koja sad drvi i analizira porekla igrača i propise će sutra opet da kuka oko ovoga što sam malopre napisao, da kenja po FIFA i UEFA, a prekosutra će opet da krene sa licitiranjem koji stranac bi mogao da nam igra u špicu, a posle toga će opet da drvi o tome kako su Džaja i Terza za 8 sekundi dobili CG državljanstvo, pa će onda optuživati protivnike uvođenja stranaca u repku za jeftini nacionalizam, pa će onda na EP navijati za reprezentaciju svoje zemlje.Možda sam ja zadrti romantik, ali meni je fudbal bio najzabavniji do Bosmana, kad je šampion išao u KEŠ i kad pare nisu bile jedini uslov za kvalitet ekipe. A ovo što se zagovara na temi je stvar koja neminovno vodi u poslednju fazu kintokratije, pošto će nastavljanje takve prakse dovesti do toga da bogati savezi krenu da skautiraju talentovane klince po Brazilu i zabitima i da ih sa 15 godina kupuju ogromnim sumama, isto onako kako danas menadžeri rade u klupskom fudbalu. Pa vi vidite.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...