Jump to content
IGNORED

Reprezentacija Srbije


teacher

Recommended Posts

Dobro, ali hoce li HiB biti bliza tvom sinu ili nekom Brazilcu koji ce 2 i po godine igrati za Zelju? Odnosno, da li je normalnije da drzavljanstvo dobije taj Brazilac ili tvoj sin koji bi se osecao Hercegovcem i imao zelju da igra za zemlju svog starog?

Link to comment
  • Replies 42.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    1671

  • levi

    1122

  • kud u maglu Simoviću

    1018

  • Cash

    980

@ Venom : Kod Subotića smeta dvoličnost. Odgovara nam neko ko Srbiju u životu nije video zato što se preziva na -ić, ko je vodio pregovore o igranju za reprezentaciju (eto koliko se smatra Srbinom) i ko nikada nije ni učestvovao u takmičenjima u ovoj zemlji niti je prošao ikakve mlađe kategorije, dok se to sve zahteva od nekih drugih koji se ne prezivaju na -ić, što po forumu, što po novinama. Pride, odvode se u ekstrem pojedini stavovi, pa se misli da bi sada naprasno moglo da krene angažovanje 17 stranaca po kvalifikacionom ciklusu...Lično, protiv Subotića i angažovanja igrača po tom principu nemam ništa. Ali ne bi smelo onda biti bunjenja ni kod slučajeva poput Klea.Doduše, kod Subotića mi smeta što se mesecima nećkao i pregovarao. I što je šaban. No, to nema veze sa principijalnim razlozima o kojima se ovde govori.
Pa da, zahteva se od drugih cije se prezime ne zavrsava na ic (mada dobar deo moje sire familije nema takvo prezime, jasno mi je sta si mislio), zato sto, drum roll, fanfare, zato sto nemaju nikakve veze sa Srbijom. Da si uopste procitao moj post, video bi da je jedina poenta koju imam ta, da ne vidim isti princip izmedju Klea i Subotica. Kao ni izmedju Klea i Zidana. Kao ni izmedju Klea i Da Silve.
Link to comment

Pa ako taj brazilac stekne pravo da dobije to drzavljanstvo, ako taj brazilac kaze da zeli da igra za HiB ne vidim zasto bi moj sin imao prednost. Uostalom taj brazilac je vise uradio za tu zemlju (placao poreze, radio na dokazivanju zemlje itd itd) nego moj sin ili ja.Jedino ako ono H jednog dana dobije samostalnost ali to je vec druga prica :P

Link to comment
Pa ako taj brazilac stekne pravo da dobije to drzavljanstvo, ako taj brazilac kaze da zeli da igra za HiB ne vidim zasto bi moj sin imao prednost. Uostalom taj brazilac je vise uradio za tu zemlju (placao poreze, radio na dokazivanju zemlje itd itd) nego moj sin ili ja.Jedino ako ono H jednog dana dobije samostalnost ali to je vec druga prica :P
Malo si iskrivio moje reci ali dobro, ne slazemo se i idemo dalje :)
Link to comment
Znaci dupli arsini. Od stranaca trazis da se odreknu predhodnog drzavljanstva (a koje to druge stvari jos povlaci?) a od ovih drugih stranaca ne trazis (posto su srbi).
Ustav Republike SrbijeI NAČELA USTAVARepublika SrbijaČlan 1.Republika Srbija je država srpskog naroda i svih građana koji u njoj žive
Link to comment

E pa ja poznajem hrpu ljudi koji su trenutno zivjeli i radili u francuskoj i koji su uzeli taj fr pasos i onda ih je profesionalizam (karijera) odvukla na neku trecu stranu. Vrate se ponekad jer je francuska ipak lijepa zemlja. Ali opet su francuzi.

Link to comment
Da, trenutno. A onda obicno odu, i vise se nikad ne vrate. Neraskidive su veze profesionalizma.
Slažem se da to najčešće nije neka neraskidiva sudbinska veza. Ali opet ne vidim zašto bi nužno bila čvršća veza ona u vidu keve koja je sa pet godina života emigrirala iz nekog mesta u Bosni, npr.
Link to comment
Slažem se da to najčešće nije neka neraskidiva sudbinska veza. Ali opet ne vidim zašto bi nužno bila čvršća veza ona u vidu keve koja je sa pet godina života emigrirala iz nekog mesta u Bosni, npr.
Zato sto je poenta reprezentativnog sporta da nacije odmere snage u fudbalu/kosarci/odbojci itd. Da se vidi da li su bolji spanci, nemci, srbi, rusi itd, a ne legije stranaca naprasno naturalizovane da predstavljaju odredjenu zemlju, stoga ako imas bilo kakve genetske veze sa nekom nacijom imas jaci argument od pukog boravka od par godina u doticnoj zemlji. Sto se tice Klea, oprostite ali jebó vas Kleo. I dalje smatram da covek nije nista posebno nego ga mnogo kenja u poslednje vreme. Ne sporim da ima kvaliteta ali cimati se i davati drzavljanstvo igracu nedokazanom na velikoj sceni koga je usralo nekoliko golova sa 30 metara je besmisleno. Mnogo bi nam bolje dosao Mekkejleb u kosarci pa ga opet nismo naturalizovali.
Link to comment
Slažem se da to najčešće nije neka neraskidiva sudbinska veza. Ali opet ne vidim zašto bi nužno bila čvršća veza ona u vidu keve koja je sa pet godina života emigrirala iz nekog mesta u Bosni, npr.
Onda se moze svesti na ono sto sam pitao davno: da li bi taj neko ikada bio u situaciji da trazi srpsko drzavljanstvo da nije fudbaler (sportista)?Kleo? Ne ili vrlo malo verovatno.Subotic? Da, pretpostavljam da nije retka situacija.Nije isto i ne moze biti isto.
Link to comment

Nego, da se manemo praznih priča, i da vidimo koji bi strani golman (komada 2), levi bek (1), plej (1) i napadač (još 1 pored Klea) više želeli da igraju i osećaju od Vidića i ekipe. Kvalifikacije za EP su pred vratima.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...