Jump to content
IGNORED

Reprezentacija Srbije


teacher

Recommended Posts

Je li to donesen neki novi zakon u srbiji gdje srbi iz BiH automatski dobijaju drzavljanstvo iako nikada nisu zivjeli u Srbiji?
Jeste.Predas papire u Banjaluci, potpises izjavu da Srbiju smatras svojom domovinom, platis 500 KM i dobijes drzavljanstvo.
Link to comment
  • Replies 42.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    1671

  • levi

    1122

  • kud u maglu Simoviću

    1018

  • Cash

    980

Ok ako je tako iako nesto ne vjerujem bas. Neven se znaci odrekao americkog pasosa. Svaka cast.edit: i drugi su potvrdili za taj novi zakon. Prije se nije moglo. Znaci i Kleo bi mogao bez problema.edit2:

Ta nacionalnost ne postoji. Mozda su i tebi roditelji sumadinci.
nisuMoji su sa jedne strane :s_u: a sa druge :s_p: Edited by borris_
Link to comment

Kada su usvajali zakon o drzavljanstvu pre nekog vremena postojala je odredba da BILO ko ko se izjasni da mu se Republika Srbija domovina i ako se odrekne drzavljanstva koje ima(osim ako ne postoji dvojno, kao recimo sa BiH), automatski postaje drzavljanin Srbije...

Link to comment
Ok ako je tako iako nesto ne vjerujem bas. Neven se znaci odrekao americkog pasosa. Svaka cast.
Sta ne vjerujes?Ne znam da li se odrekao i da li mora da se odrekne Americkog pasosa da bi dobio pasos Srbije.Madjari iz Madjarske i ostali nabrojani nemaju nikakve veze s njim kao sto rekoh. Decko je Srbin, roditelji su mu Srbi i igra za Srbiju. To sto je zivio u inostranstvu nema nikakve veze. Postoje i suprotni slucajevi kao Bojan K. Perez ili Marko Marin koji za svoju domovinu smatraju Spaniju i Njemacku pa igraju za njih, ni tu ne vidim problem.Problem je kad se 25-godisnjeg Brazilca zbog 5 dobrih utakmica na silu gura u reprezentaciju drzave sa kojom nikakve veze nema sem sto tu igra nekoliko sezona.
Link to comment
Neven se znaci odrekao americkog pasosa. Svaka cast.
budala. sad, kad se nađe negde u nekoj afričkoj vukojebini, okružen plemenom pobesnilih domorodaca, neće moći da izvadi pasoš i da drekne "I'm an american citizen, I'm an american citizen!". ko brus vilis u filmovima. ja se toga ne bih odreko za svu pršutu i sjenički sir ovog sveta....

pasos-sfrj.jpg

Link to comment

Nisam znao za novi zakon pa povlacim to o ne vjerovanju.Neven je neko vrijeme razmisljao za koga da igra (to jest koja bi mu reprezentacija najvise odgovarala za njegovu karijeru) i na kraju je bas odlucio da mu je Srbija domovina i da uzme srpski pasos i da se odrekne drugih. To pricajte maloj djeci. Odlucite se. Ili se okrenite domacim igracima koji su rodjeni i koji su naucili fudbal u Srbiji (pod strogim okom Djorica) i ne juriti "nasu djecu" po evropi ili biti pragmatican i raditi kao hrvati (i drugi). Ne moze malo ovo malo ono.

Link to comment
Znaci i Kleo bi mogao bez problema.
Uslov je da je jedan od roditelja imao/ima državljanstvo Srbije, SRJ ili SFRJ. Za "strance" kao što je Kleo, uslov je da žive na teritoriji Srbije najmanje tri godine bez prekida. Zakon ne traži eksplicitno odricanje od prethodnog državljanstva "ako to nije moguće ili razumno očekivati". Šta se pod tim tačno podrazumeva ne znam, ali verujem da je ostalo dosta prostora za razna kreativna tumačenja.
Link to comment
Jeste.Predas papire u Banjaluci, potpises izjavu da Srbiju smatras svojom domovinom, platis 500 KM i dobijes drzavljanstvo.
izvinjavam se sto idem u off ali ovo me bas zanima.jel dosta ljudi iskoristilo to pravo? i sta je sa glasanjem? nikad nisam cuo da neko pominje rezultate glasanja u banjaluci.
Link to comment

Mislis da mu bas Srbija najvise odgovara za karijeru?Cisto sumnjam.Ne razumijem zasto bismo morali da se odlucimo za iskljucivo domace igrace i ne jurimo "nasu djecu"? Zbog cega bi se odricali igraca koji iz ko zna kojih razloga zive u inostranstvu?

Link to comment

Znaci iduce ce godine (ako ostane) steci pravo za pasos. Bilo bi bas zanimljivo vidjeti tada da li je reprezentacija samo za Srbe ili za sve drzavljane Srbije.edit:

Zakon ne traži eksplicitno odricanje od prethodnog državljanstva "ako to nije moguće ili razumno očekivati". Šta se pod tim tačno podrazumeva ne znam, ali verujem da je ostalo dosta prostora za razna kreativna tumačenja.
Kao i u Francuskoj. Cini mi se da j americki zakon malo stroziji i da to nije bas tako moguce. Edited by borris_
Link to comment
izvinjavam se sto idem u off ali ovo me bas zanima.jel dosta ljudi iskoristilo to pravo? i sta je sa glasanjem? nikad nisam cuo da neko pominje rezultate glasanja u banjaluci.
Dosta ljudi koje ja znam jeste, mnogi cekaju da Srbija ukine vojsku (uvede profesionalnu) posto su nejasni propisi oko sluzenja vojnog roka. Glasa se valjda, ne znam zasto ne bi, ja nisam nikad i to me apsolutno ne interesuje pa nisam kompetentan.
Link to comment

Clan zakona(ako vec nije bilo, ako jeste - sorry)

3. Sticanje državljanstva prijemomČlan 14Stranac kome je shodno propisima o kretanju i boravku stranaca odobreno stalno nastanjenje uRepublici Srbiji može biti, na svoj zahtev, primljen u državljanstvo Republike Srbije, poduslovom:1) da je navršio 18 godina života i da mu nije oduzeta poslovna sposobnost;2) da ima otpust iz stranog državljanstva ili da podnese dokaz da će otpust dobiti ako budeprimljen u državljanstvo Republike Srbije;3) da je do podnošenja zahteva najmanje tri godine neprekidno imao prijavljeno prebivalište nateritoriji Republike Srbije;4) da podnese pismenu izjavu da Republiku Srbiju smatra svojom državom.Uslov iz tačke 2. stava 1. ovog člana ispunjen je ako je zahtev podnelo lice bez državljanstva ililice koje pruži dokaz da će po zakonu zemlje čiji je državljanin izgubiti državljanstvo prijemom udržavljanstvo Republike Srbije.Ako strana država ne dozvoljava otpust iz državljanstva ili za otpust postavlja uslove kojestranac ne može ispuniti, ispunjenost uslova iz tačke 2. stava 1. ovog člana ne traži se akopodnosilac zahteva podnese izjavu da se odriče stranog državljanstva u slučaju sticanjadržavljanstva Republike Srbije.Odricanje ili gubitak ranijeg državljanstva neće se zahtevati ako to nije moguće ili se ne možerazumno očekivati.Obrazac pismene izjave iz stava 1. tačka 4. ovog člana propisaće ministar nadležan zaunutrašnje poslove.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...