Jump to content
IGNORED

Reprezentacija Srbije


teacher

Recommended Posts

Što se mene tiče, jednostavno je - kad/ako Kleo ili bilo ko drugi stekne uslove za dobijanje državljanstva redovnim putem, prema njemu treba postupati kao i prema svakom drugom državljaninu, što znači da može i da nastupa za reprezentaciju.
A sticanje drzavljanstva u ovakvim slucajevima je instant proces, desava se mimo svih propisa, primenom ukaza i slicno.U tom smislu, ako cemo vec da navijamo za internacionalni tim, ima bar 20 Brazilaca koji su bolji igraci od Klea, a nikada nece nastupiti za njihov, ovog puta nacionalni tim.
Link to comment
  • Replies 42.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    1671

  • levi

    1122

  • kud u maglu Simoviću

    1018

  • Cash

    980

Ali ti ne žive i ne rade u Srbiji."Srbija Srbima" je ekstremno glup i kranjem slučaju, opasan stav.Srpska lisnica novčanik u srpskome džepu.

Link to comment
Ali ti ne žive i ne rade u Srbiji."Srbija Srbima" je ekstremno glup i kranjem slučaju, opasan stav.Srpska lisnica novčanik u srpskome džepu.
Pa sta ima da zive & rade? U Srbiji danas ne zivi i ne radi maltene nijedan reprezentativac bilo koje seniorske sportske selekcije. Pored toga, propisi nemaju protiv toga ama bas nista. Postoje reprezentativci africkih zemalja koji su rodjeni u Francuskoj, a u te Zemlje nikad nisu ni usli.A to 'Srbija Srbima' je neki tvoj prilicno naivan, ali bar bezopasan nacin da devalviras sasvim legitimne stavove koji nisu nalik tvom. Edited by kralj
Link to comment
Ali ti ne žive i ne rade u Srbiji.
Nece ni Kleo od zime ni ziveti ni raditi u Srbiji. A i bolece ga kurac za nju, ako svoje pare moze da zaradi na drugi nacin. Nemoj da nam istom tom praksom neko pocne da otima Djuricice i Ljajice. Onda ce da bude 'zli moderni fudbal'.
Link to comment
Kleo je u Srbiji proveo sigurno vise vremena nego Neven Subotic i Kuzmanovic zajedno. A ako bi se potrudio da procacka svoju genealogiju, ne sumnjam da bi pronasao neku babu iz Arandjelovca. Uostalom, vise lici na Srbina nego Eduardo na purgere, bolje govori srpski od prestolonaslednika i, last but not least, vise zeli da igra za repku od Nemanje Vidica.Meni je bilo super sto je covek bez uvijanja rekao - da, ja zelim da igram za reprezentaciju Srbije, ako me zelite, dolazim na pripreme. Bez uvijanja, sujete i odstupnice. Pri tome je primarijus doktor Kleo za razne pantelice i lazovice. A i sumnjam da bi ikad napustio pripreme da bi bio kum na svadbi u Kosovskoj Mitrovici - to je stvar karaktera, valjda.
Detalje iz prvog pasusa ne mogu da komentarišem, nisam toliko blizak sa Kleom.Što se tiče drugog, naravno da bi igrao za reprezentaciju. Kao što bi svaki drugi fudbaler igrao za reprezentaciju bilo koje zemlje koja je u igri za ozbiljna takmičenja, pod uslovom da svojoj matičnoj ne može da prismrdi. Ostalo je sve ŠBBKBB i interpretacija tekstova iz novina.
Link to comment

Otiće on jednom iz Partizana, pa šta ? I Eduardo igra u Šahtjoru, pa je i dalje reprezentativac Hrvatske.Što se tiče Klea i eventualnog ponašanja u reprezentaciji, ja koliko vidim on je miran, staložen, skroman momak, izuzetno radan i profesionalan. Čisto sumnjam da bi on pravio neki ekces. A ne vidim da niti trenutno, niti u perspektivi, imamo nekog drugog boljeg napadača.Pantelić, koji namešta kosicu, krsti se, a go daje svake prestupne ? Lazović sklon kartonima ? Drvo Žigić ? Lekić, Jeftić, Kaluđerović ? Koji su to bolji ?Čovek daje izjave da bi igrao ako ga pozovu, sam se nudi, a mi sve nešto kenjamo. U nekoj drugoj zemlji, Sloveniji, Hrvatskoj, itd, ne bi se mislili ni sekunde.Naravno da je svestan da bi teško zaigrao za Brazil, ali šta to menja ? Ako je on odličan napadač, nemamo boljeg, oće da igra i sigurno će se truditi jer eventualni plasman Srbije na EP ili SP, i njegove dobre igre i golovi, i njemu dižu cenu, ne vidim šta je problem.

Link to comment

i Krstica su zvali dobroćudni div pa je usred tekme mlatno protivnika stolicom po glavi, nego, stisace se ova prica cim se proda ovaj deran, cisto sumnjam da bilo ko u savezu ozbiljnije razmislja po ovom pitanju

Link to comment

Čemu onda i dalje koncept reprezentativnog fudbala? Bolje da se ukine ako svako ono što mu fali može da pronađe u drugoj zemlji.Kada se reši pitanje napadača sa Kleom, mogli bi neki Antićevi skauti da potraže golmana stranca. I da se kontaktira Molina, ionako smo složni da nemamo krštenog pleja. A i levi bek je problematičan.

Edited by henrik larsson
Link to comment

Brazil je bio portugalska kolonija. Igra milion Brazilaca u portugaliji, pa vrlo retko daju državljanstvo. Recimo dobio je Deco, ali je to zaista retkost, a bliskost nacija je ogromna. Posebnu težinu ima to da Portugalija godinama nema krštenog špica, pa opet nisu zalazili u favele da ga pronađu.edit: i Pepe.

Edited by degenije
Link to comment

Nemam nista principijelno protiv naturalizovanja Klea, ali to bi potencijalno moglo da otvori veci problem - razvoj skautinga naustrb razvoja igraca. Vec se zapatilo medju vecitima, ako jos reprezentacija krece da uzima svakog stranca koji mesec dana odigra u dobroj formi u nasoj ligi, to bi moglo jako lose da se zavrsi. Problem nije sto mi nemamo dobrog napadaca, problem je sto nemamo koga da ih napravi u poslednjih desetak godina.

Link to comment

A što nije problem Kanadi, SAD i drugima, da prime hiljade naših inžinjera, programera, radnika, daju im državljanstvo ? Francuska je osvojila SP zahvaljujući Zidanu, koji je Alžirac. Samo nama uvek nešto smeta. Nek igraju Pantelić i Žigić do penzije.

Link to comment
A što nije problem Kanadi, SAD i drugima, da prime hiljade naših inžinjera, programera, radnika, daju im državljanstvo ? Francuska je osvojila SP zahvaljujući Zidanu, koji je Alžirac. Samo nama uvek nešto smeta. Nek igraju Pantelić i Žigić do penzije.
Zidan je Francuz rođen, odrastao i živeo u Francuskoj.
Link to comment
Francuska je osvojila SP zahvaljujući Zidanu, koji je Alžirac.
Jasta, covek rodjen u Marseju, koji je glavni grad Alzira. Jbt, ne treba biti genije, samo pre nego sto se lupi ovako nesto konsultujte makar wiki.
Link to comment
Баш тако. Успут Клео није бољи од Жиге, Панте и Данка.
Jel ti to ozbiljno mislis??Zigic je zadnjih godinu dana totalno van forme ali totalno,Lazovic je za mene uvek bio misterija a od Pantelica sam i ja bolji!!
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...