Jump to content
IGNORED

Reprezentacija Srbije


teacher

Recommended Posts

Ruku na srce, pre dolaska Antica, ogromna vecina diskutanata je pljuvala Stankovica, jer je igrao na svim mestima u timu, osim na poziciji koju trenutno igra.
Velika vecina diskutanata je pljuvala Stankovica jer a) se razume u fudbal k'o Marica u kriv kurac i b) shvatanje i dozivljaj fudbala im se zavrsava negde izmedju terena JNA i Marakane i nista drugo osim medjusobnog napucavanja onih cije su to livade ih ne zanima.
Tu si u pravu ali ako ćemo da budemo realni i posmatramo trenutnu situaciju, ona kaže da se Janković još uvek nije oporavio od teške povrede i mesecima nije igrao. Za to vreme je Tošić igrao, davao golove i asistirao, i nastavlja to da radi. Prema tome, logično je da on ima prednost dok Janković ponovo zaigra za svoj tim i vrati se u kakvu-takvu formu.
Naravno da Tosic u ovom trenutku ima prednost u odnosu na Jankovica, kao sto je naravno da nema prednost u odnosu na Krasica i Jovanovica. To je tako ocigledno i bez glupiranja o tome kako je Jankovic budaletina i menadzerski igrac koji zasluzuje da ga kremiraju i izloze, gay, rasista,...bla, bla...U slucaju Jankovica i Tosica se radi o relativno solidno talentovanim fudbalerima koji tek treba da igraju ozbiljan fudbal. S tim sto za Jankovica postoji bojazan da ce ga ove povrede trajno zajebati.
Link to comment
  • Replies 42.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    1671

  • levi

    1122

  • kud u maglu Simoviću

    1018

  • Cash

    980

E ako si ti to laki tako procenio, onda mora ad je tako... izvinjavam se Filipenku :mellow:
Nema problema, adaše, znaš da ti ja te ispade ne uzimam za zlo.
Velika vecina diskutanata je pljuvala Stankovica jer a) se razume u fudbal k'o Marica u kriv kurac i b) shvatanje i dozivljaj fudbala im se zavrsava negde izmedju terena JNA i Marakane i nista drugo osim medjusobnog napucavanja onih cije su to livade ih ne zanima.
Možda, ali samo možda, su Stankovića pljuvali zbog samog učinka u reprezentaciji i toga što nije pravio šta znam kakvu razliku na terenu, a naša reprezentacija gubila od koga je stigla sve dok je Petković nije malo konsolidovao. Ne kažem da je Stanković krivac, naprotiv, ko zna šta je tu sve bilo u pozadini, i naravno da igrač koji dođe iz inostranstva u taj krkljanac i mutljavinu na kraju samo gleda da obiđe familiju, odradi tu tekmu i pobegne nazad u svoj klub.Isto tako, bilo je priče da Stankoviću "niko nije mogao da nađe prirodno mesto". On je, recimo, i u Laciju posle odlaska Serđa Konseisaa, pa i na početku igara u Interu, igrao na desnom veznom, što je pozicija na kojoj je neuspešno igrao u reprezentaciji. Objektivno, kvalitet njegovih partija tamo i ovde se u to vreme drastično razlikovao. Jeste da to nije njegova prirodna pozicija, jeste da je to i do saigrača, ali on je igrao loše u reprezentaciji jedno (1) duže vreme. Ne vidim zašto bi sada ljudi trebali da pričaju kako Deki razbija, a gubimo od Azerbejdžana sa njim na terenu, bez da on uradi išta, maltene...Kao što nema mesta pričati sada da igra loše, jer igra sasvim dobro.edit: a pride, naši sportski novinari zadojeni fašizmom i tada i sada pišu kako naši razbijaju i uništavaju sve širom Evrope čim postanu iole standardni, pa se neuki narod čudi "kako igraju za svoje klubove dobro, a za reprezentaciju loše..." Edited by Filipenko
Link to comment
Možda, ali samo možda, su Stankovića pljuvali zbog samog učinka u reprezentaciji i toga što nije pravio šta znam kakvu razliku na terenu, a naša reprezentacija gubila od koga je stigla sve dok je Petković nije malo konsolidovao. Ne kažem da je Stanković krivac, naprotiv, ko zna šta je tu sve bilo u pozadini, i naravno da igrač koji dođe iz inostranstva u taj krkljanac i mutljavinu na kraju samo gleda da obiđe familiju, odradi tu tekmu i pobegne nazad u svoj klub.Isto tako, bilo je priče da Stankoviću "niko nije mogao da nađe prirodno mesto". On je, recimo, i u Laciju posle odlaska Serđa Konseisaa, pa i na početku igara u Interu, igrao na desnom veznom, što je pozicija na kojoj je neuspešno igrao u reprezentaciji. Objektivno, kvalitet njegovih partija tamo i ovde se u to vreme drastično razlikovao. Jeste da to nije njegova prirodna pozicija, jeste da je to i do saigrača, ali on je igrao loše u reprezentaciji jedno (1) duže vreme. Ne vidim zašto bi sada ljudi trebali da pričaju kako Deki razbija, a gubimo od Azerbejdžana sa njim na terenu, bez da on uradi išta, maltene...Kao što nema mesta pričati sada da igra loše, jer igra sasvim dobro.edit: a pride, naši sportski novinari zadojeni fašizmom i tada i sada pišu kako naši razbijaju i uništavaju sve širom Evrope čim postanu iole standardni, pa se neuki narod čudi "kako igraju za svoje klubove dobro, a za reprezentaciju loše..."
Ne kazem, bilo je i takvih. Ne mnogo, doduse. Vecina je ipak bila u fazonu "nikad igrac Dejane". Ovde se uopste ne radi o kvalifikacijama tipa "Stankovic lose igra" vec tipa "Stankovic je precenjeno govno od igraca". Desavalo se i Zidanu da lose odigra u kontinuitetu pa nikom nista. To sto se ovde naviklo da se na osnovu par utakmica odmah povlaci "argument" - a jesam li lepo rekao da je XY kurac od igraca - vrlo precizno govori da se radi o onima koje sam stavio pod a). Sto se tice ovih pod b) to je toliko uzelo maha da se smatra savrseno legitimnim. Niko vise i ne ocekuje da ce neki navijac Partizana reci da je Vidic jedan od najboljih stopera na svetu (sto on objektivno jeste) a i kada se takav pojavi svi padaju u nesvest od cuda kao da su videli NLO.
Link to comment
gay, rasista,...bla, bla...
U tom intervjuu koji je dao za Mozzart reviju, pokazao je samo da je težak dunster koji blage veze sa fudbalskom taktikom nema. Tvrdio je kako ćemo pobediti Ganu zbog toga što "mi igramo glavom i razmišljamo na terenu, a oni samo trče i oru". Pa je onda nešto baljezgao o tome kako je jedno kada u klubu imaš 3-4 afrička orača koji će ti preoravati teren dok ti izvodiš umetnički ples i nemaš nikakvu obavezu da trčiš, a sasvim drugo kada im je reprezentacija sastavljena od 11 trkača koji ništa drugo ne znaju jer nemaju fudbalsku inteligenciju koju mi imamo. To jeste bio rasizam za sve pare, mada on sigurno nije tako mislio. On je jednostavno tupson koji misli da se afričke ekipe na SP dobijaju na driblinge i lažnjake, i sa takvim kretenoidnim stavom mnogo je bolje što nije igrao jer bismo imali (još jednog) igrača manje na terenu. Verovatno bi i za Nemce kasnije utvrdio da su "kompjuteraši koji igraju samo ono što su napamet naučili, a mi smo kraljevi improvizacije pa ćemo ih na to dobiti", kao i da su Australijanci "obične drvoseče koje imaju nešto snage u duelu ali mi smo tehničari i posedujemo inteligenciju, pa ćemo ih pobediti". Prilično sam siguran da taj tradicionalni "lako ćemo" pristup dele Pantelić, Lazović a bogami i neki "oslonci" nacionalnog tima. Da nije tako ne bi se veče pred važnu utakmicu opuštali uz pivo i cigarete. Iz tog ugla gledano, ni ja nisam preterano rad da u timu gledam još jednog egzemplara takve logike i pristupa igri.
Link to comment
Ne kazem, bilo je i takvih. Ne mnogo, doduse. Vecina je ipak bila u fazonu "nikad igrac Dejane". Ovde se uopste ne radi o kvalifikacijama tipa "Stankovic lose igra" vec tipa "Stankovic je precenjeno govno od igraca". Desavalo se i Zidanu da lose odigra u kontinuitetu pa nikom nista. To sto se ovde naviklo da se na osnovu par utakmica odmah povlaci "argument" - a jesam li lepo rekao da je XY kurac od igraca - vrlo precizno govori da se radi o onima koje sam stavio pod a). Sto se tice ovih pod b) to je toliko uzelo maha da se smatra savrseno legitimnim. Niko vise i ne ocekuje da ce neki navijac Partizana reci da je Vidic jedan od najboljih stopera na svetu (sto on objektivno jeste) a i kada se takav pojavi svi padaju u nesvest od cuda kao da su videli NLO.
Zato je meni lepo sto ne navijam, pa mogu izneti procenu na osnovu onog sto vidim :)
Link to comment
U tom intervjuu koji je dao za Mozzart reviju, pokazao je samo da je težak dunster koji blage veze sa fudbalskom taktikom nema. Tvrdio je kako ćemo pobediti Ganu zbog toga što "mi igramo glavom i razmišljamo na terenu, a oni samo trče i oru". Pa je onda nešto baljezgao o tome kako je jedno kada u klubu imaš 3-4 afrička orača koji će ti preoravati teren dok ti izvodiš umetnički ples i nemaš nikakvu obavezu da trčiš, a sasvim drugo kada im je reprezentacija sastavljena od 11 trkača koji ništa drugo ne znaju jer nemaju fudbalsku inteligenciju koju mi imamo. To jeste bio rasizam za sve pare, mada on sigurno nije tako mislio. On je jednostavno tupson koji misli da se afričke ekipe na SP dobijaju na driblinge i lažnjake, i sa takvim kretenoidnim stavom mnogo je bolje što nije igrao jer bismo imali (još jednog) igrača manje na terenu. Verovatno bi i za Nemce kasnije utvrdio da su "kompjuteraši koji igraju samo ono što su napamet naučili, a mi smo kraljevi improvizacije pa ćemo ih na to dobiti", kao i da su Australijanci "obične drvoseče koje imaju nešto snage u duelu ali mi smo tehničari i posedujemo inteligenciju, pa ćemo ih pobediti". Prilično sam siguran da taj tradicionalni "lako ćemo" pristup dele Pantelić, Lazović a bogami i neki "oslonci" nacionalnog tima. Da nije tako ne bi se veče pred važnu utakmicu opuštali uz pivo i cigarete. Iz tog ugla gledano, ni ja nisam preterano rad da u timu gledam još jednog egzemplara takve logike i pristupa igri.
:D Hajde, bre, Beowle, pa makar je tebi jasno da se vecina nasih igraca kad treba da sklopi prosto-prosirenu recenicu najradije osloni na gomilu frazetina koje su nekada culi, najverovatnije upravo od svojih trenera. To moze na terenu da znaci i jedno i drugo. Secam se da je Savo Milosevic posle utakmice sa Slovenijom koju smo gubili sa 3:0 i imali igraca manje pa zavrsili sa 3:3 izjavio kako su morali da stisnu i da ne izgube od dunstera kojima su na treninzima proturali loptu kroz noge. Sumjam da bi Antic dozvolio nekom Jankovicu da igra ono sto mu padne na pamet a sto je vezano za njegove licne predrasude na SP. U stvari, sumnjam da bi tu utakmicu uopste i igrao.To sa pivom i cigaretama je najnaduvanija stvar u nasem fudbalu u poslednjih nekoliko godina. Podseticu da su ti snimci napravljeni noc pre jedine utakmice koju smo dobili a da ti sto su vidjeni sa pivom nisu ni bili u kombinaciji za sastav.
Link to comment
Zato je meni lepo sto ne navijam, pa mogu izneti procenu na osnovu onog sto vidim :)
Ti si pametan covek. I ja sam lepo digao ruke od klupskog fudbala jos '92. i bas je bilo super. Jebali me forumi.
Link to comment

Bosko Jankovic je 1 od dvojice igracha koji su nam ozbiljno falili na SP.2. je Ivica Dragutinovic.Sve price o tome da je Bosko lazni igrach, itd padaju u vodu kada se pogleda kome je i kakve golove davao. Medjutim nekome ni primera, ni Serija A ni reprezentacija nisu dovoljne da prizna cinjenice.

Link to comment

Evo njegove internacionalne karijere. Odlicno je poceo u Spaniji (najbolji strijelac ekipe) ali je onda otisao u Italiju gdje se malo pogubio (meni se cini da u italiji treba malo vise vremena da se naviknes na stil igre).

RCD MallorcaThe 23-year-old's excellent form shown during the 2006–07 season with Mallorca has caught the attention of both FC Barcelona and Valencia CF, but Janković played down the rumors and suggested he wanted to stay a year or two at Mallorca before making a move for one of the major clubs. In his first season with Mallorca, Jankovic was able to score 9 goals in 28 appearances being himself the top scorer of the Mallorquin team. Chelsea F.C. were rumoured to be very interested in the youngster and some scouts appeared at the Under 21 Championship Final to watch him. :lol:However, on June 28 Italian Serie A club Palermo announced they have signed the Serbian midfielder to a five-year deal.[1] The transfer fee paid to Mallorca was said to be €8 million.[2][edit] U.S. Città di PalermoJanković made his scoring debut for Palermo in the UEFA Cup match, but his debut season in Sicily was a disappointment, as he rarely got opportunities to prove himself in the first half of the season, though his playing time and quality of play improved somewhat during the second half of the season.[3][edit] Genoa CFCOn September 1 2008, he signed for Genoa CFC on loan from Palermo.In the Summer of 2009, Genoa reportedly exercised a clause in his loan contract to buy full ownership of the player and thus make the deal a permanent one.[4] But he was injured at the start of season.
2002–2006 Red Star Belgrade 74 (24) 2003–2004 → Jedinstvo Ub (loan) 28 (21) 2006–2007 RCD Mallorca 28 (9) 2007–2009 Palermo 27 (2) 2008–2009 → Genoa (loan) 25 (4) 2009– Genoa 3 (0)
Nije mi bilo tesko :PU zadnje 4 godine odigrao je (za klubove) ukupno 83 utakmice a od toga u prvih 11, 51 utakmicu.Imao je i 5 asistencija ukupno Davao je golove sledecim ekipama:Osasuna, Levante, Espanyol, Zaragoza, Racing Santander, Celta Vigo, Tarragona, Betis, VillarealSienax2, CagliariLeccex2, Napoli, Torino Edited by borris_
Link to comment

U vezi Dekija; pre Antića je konstantno guran na mesto pleja, koje mu ne leži jer on to jednostavno nije. Stoga i neprestane loše igre.Njegova renesansa, kao i renesansa reprezentacije u celini, jeste postavljanje na njegovo prirodno mesto, zadnjeg veznog, gde apsolutno najviše i pruža. Igra reprezentacije pre i tokom Antićevog vakta jesu nebo i zemlja zbog svega dve stvari: prvo, skoro svi igrači igraju na svojim pozicijama, i drugo, model igre je prilagođen mogućnostima igrača, za razliku od ranije, gde su selektori zamislili model koji nije bilo moguće ispratiti zbog nekompetentnosti igrača koji su tu fikciju trebali da ostvare.

Link to comment
Naravno da Tosic u ovom trenutku ima prednost u odnosu na Jankovica, kao sto je naravno da nema prednost u odnosu na Krasica i Jovanovica.
:o Tosic mora imati prednos' u odnosu na Krasica. I trenutno, a nadam se i ubuduce. I po formi i po igrama i po "boljini", a nek' se Krasic i Jankovic kraju za backup.
Link to comment
:o Tosic mora imati prednos' u odnosu na Krasica. I trenutno, a nadam se i ubuduce. I po formi i po igrama i po "boljini", a nek' se Krasic i Jankovic kraju za backup.
I to sto kazes. Takva igracina, dokazana i prekaljena u velikim evropskim timovima da sedi Krasicu na klupi stvarno je bezveze. A tek onom retardu Jovanovicu, najgorem igracu raspalog Liverpula.
Link to comment
:o Tosic mora imati prednos' u odnosu na Krasica. I trenutno, a nadam se i ubuduce. I po formi i po igrama i po "boljini", a nek' se Krasic i Jankovic kraju za backup.
:rolf: Eh živote, varalice...
Link to comment

Bolje ovde nego o raspravi o strancima, posto se Kleo izjasnio.Najbolji strelac Partizana u poseti ”Sportu” i kompaniji ”Novosti”. Ako bi me selektor pozvao, prihvatio bih poziv u srpski nacionalni tim, rekao je KleoKako reprezentaciji Srbije nedostaje kvalitetnih napadača, aktuelizovala se priča u poslednjih mesec dana da bi mogao pasoš da se uruči Kleu, da on postane novi ”orao”.- Ako bi me selektor pozvao, pričao bih sa njim, pa ako bi me želeli u timu, igrao bih za reprezentaciju Srbije - priznao je Kleo.Ostatak teksta iz Novosti je o revansu sa Anderlehtom.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...