Jump to content
IGNORED

Reprezentacija Srbije


teacher

Recommended Posts

Daj predlog.
Na primer Bajević. Meni je on bolji trener od Antića. Nije jedini kandidat, ali su se mnogi kandidati pogubili ili neće da rade na način koji FSS radi.
I svi do jednog su spremni da se sa Toletom dogovore za platu koja neće prelaziti 10k mesečno. Tržište je prepuno selektora koji za kikiriki mogu Srbiju da odvedu na EP i prođu grupu, samo treba pametno izabrati.
To je već nešto drugo. Inače, ja smatram da je Antićeva plata ogromna i nezaslužena.
Kada, recimo, kažete da je "Nemačka igrala XY puta u polifunalu svetskog prvenstva" ili da je "uzela toliko i toliko medalja na poslednjih X evropskih i svetskih prvenstava", da li uz to dodajete fusnotu o % igrača koji nisu Nemci poreklom, % igrača rođenim u Nemačkoj ali od roditelja drugih nacionalnosti, % igrača koji su uzeli državljanstvo...?
To šta će Nemci da rade je njihov problem. Sem Cacaua svi ostali igrači su Nemci, jer su svoje fudbalsko znanje stekli u Nemačkoj, a ne u Tunisu, Turskoj, Bosni...
Link to comment
  • Replies 42.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    1671

  • levi

    1122

  • kud u maglu Simoviću

    1018

  • Cash

    980

Pa naravno da su obojica muljatori, da Antic nije muljator ne bi pristao na saradnju sa Karadzicem. I nece se Karadza tako lako otarasiti Antica, uporan je on i tvrdoglav, trazice pare da mu se isplate za raskid ugovora, a sigurno nece pristati na sporazumni raskid.
Zato niko nikad vise ne treba da se vrati u Srbiju - ako petljas sa govnarima, jednom ces i ti morati da se namazes. Cuj ovo: 'trazice pare da mu se isplate za raskid ugovora' - ma jok, izvinice se i ostaviti?! Sto Klemente nije pljunuo i ostavio? Ili radis ili ne radis posao. Ako je ugovor prejak, sto se onda nama Tole zali? Antic je lepo objasnio: 'Moj ugovor su radili dobri profesionalci...' Sa strane FSS, ocigledno ga je radio dundjer koji se okrece nama i vice: 'Pa to je nepravda!' Ali posebno me iritira stav - svi su oni isti. Pa brate, nece biti da su bas svi isti. Antic je ozbiljan trener, sa suludo jakim referencama(ja stvarno ne mogu da se setim jos jednog trenera koji je trenirao i Real i Barsu). Pri tome je u zrelim trenerskim godinama i moze jos dugo da radi, samo sto vise nema potrebe da juri za poslom, vec je dovoljno bogat. A da li znas ko je Tomislav Karadzic? Klasicna crnogorska udbaska njuska koja je po bezbednosnoj liniji unistavala velike suboticke firme i ostao poznat po strasnim aferama kao sto je Podrum Palic. Nista bolji nije bio ni u sportu, o aferama u FS Vojvodine sa sudijom Arsicem se dosta zna, a ima i aferu u prvim godinama direktorovanja u Spartaku. Nakon unistavanja Podruma Palic umesto mardelja postao je vlasnik Glorija Petrola u vreme sankcija, a ako te zanima zasto se fudbalska repka godinama pripremala u hotelu Prezident(koji je kasnije zavrsio u Saricevim rukama), takodje se obrati Toletu.E sad, to se o Karadzicu sve godinama zna. Antic ni po jednom poslu u svojoj karijeri nije zasluzio da se dovodi u istu ravan sa tim crnogorskim mafijasem. Izvinjavam se Montenegrinima, ali 'crnogorski mafijas' je vrlo specificna sintagma za bezbednosno povezanog socijalistickog direktora u Srbiji, koji nekaznjeno pustosi povereno drustveno vlasnistvo i svaki moguci problem sa zakonom resava iskljucivo na liniji politicki podobnosti i privatnih vecera sa drugim crnogorskim mafijasima. Ali, zbog svinjarije sa Djukicem, Antic i Karadzic su zasluzili jedan drugog. Antic Karadzica, jer ce svoje dugo sticano ime morati da mulja kroz blato tabloida sa zadriglim tajkunom, a Karadzic Antica jer ce sad prvo videti kako ugovore rade ozbiljni profesionalci, a potom sto ce na svakoj sledecoj tekmi biti razvlacen po tribinama. 'Tole lopove' ponavljano kao huk uvek je pretnja da postane neciji štih u borbi za direktorsku fotelju FSS i uvek ce biti pretnja da postane stvarnost u Palati pravde.
Link to comment
Zato niko nikad vise ne treba da se vrati u Srbiju - ako petljas sa govnarima, jednom ces i ti morati da se namazes. Cuj ovo: 'trazice pare da mu se isplate za raskid ugovora' - ma jok, izvinice se i ostaviti?! Sto Klemente nije pljunuo i ostavio? Ili radis ili ne radis posao. Ako je ugovor prejak, sto se onda nama Tole zali? Antic je lepo objasnio: 'Moj ugovor su radili dobri profesionalci...' Sa strane FSS, ocigledno ga je radio dundjer koji se okrece nama i vice: 'Pa to je nepravda!' Ali posebno me iritira stav - svi su oni isti. Pa brate, nece biti da su bas svi isti. Antic je ozbiljan trener, sa suludo jakim referencama(ja stvarno ne mogu da se setim jos jednog trenera koji je trenirao i Real i Barsu). Pri tome je u zrelim trenerskim godinama i moze jos dugo da radi, samo sto vise nema potrebe da juri za poslom, vec je dovoljno bogat. A da li znas ko je Tomislav Karadzic? Klasicna crnogorska udbaska njuska koja je po bezbednosnoj liniji unistavala velike suboticke firme i ostao poznat po strasnim aferama kao sto je Podrum Palic. Nista bolji nije bio ni u sportu, o aferama u FS Vojvodine sa sudijom Arsicem se dosta zna, a ima i aferu u prvim godinama direktorovanja u Spartaku. Nakon unistavanja Podruma Palic umesto mardelja postao je vlasnik Glorija Petrola u vreme sankcija, a ako te zanima zasto se fudbalska repka godinama pripremala u hotelu Prezident(koji je kasnije zavrsio u Saricevim rukama), takodje se obrati Toletu.E sad, to se o Karadzicu sve godinama zna. Antic ni po jednom poslu u svojoj karijeri nije zasluzio da se dovodi u istu ravan sa tim crnogorskim mafijasem. Izvinjavam se Montenegrinima, ali 'crnogorski mafijas' je vrlo specificna sintagma za bezbednosno povezanog socijalistickog direktora u Srbiji, koji nekaznjeno pustosi povereno drustveno vlasnistvo i svaki moguci problem sa zakonom resava iskljucivo na liniji politicki podobnosti i privatnih vecera sa drugim crnogorskim mafijasima. Ali, zbog svinjarije sa Djukicem, Antic i Karadzic su zasluzili jedan drugog. Antic Karadzica, jer ce svoje dugo sticano ime morati da mulja kroz blato tabloida sa zadriglim tajkunom, a Karadzic Antica jer ce sad prvo videti kako ugovore rade ozbiljni profesionalci, a potom sto ce na svakoj sledecoj tekmi biti razvlacen po tribinama. 'Tole lopove' ponavljano kao huk uvek je pretnja da postane neciji štih u borbi za direktorsku fotelju FSS i uvek ce biti pretnja da postane stvarnost u Palati pravde.
:Hail: Amen Brother...Amen
Link to comment
To šta će Nemci da rade je njihov problem. Sem Cacaua svi ostali igrači su Nemci, jer su svoje fudbalsko znanje stekli u Nemačkoj, a ne u Tunisu, Turskoj, Bosni...
Dakle, Nemci su oni za koje postavimo nekakvu imaginarnu granicu/odrednicu da su to zato što su trenirali kao klinci u nemačkim klubovima? Jasno ti je da to automatski nema nikakve veze sa nacijom, poreklom, čistotom i drugim stvarima i preprekama moralnog i drugog tipa koje nas navodno sprečavaju da pozivamo strance...? Nemačka ima nekoliko igrača koji nisu ni rođeni u Nemačkoj, niti su deca Nemaca, samo su kao mali došli tu da žive sa roditeljima.Konkretno, da li bi bio problem, recimo, da u nekoj teoriji zovemo Jovetića u reprezentaciju? (hipotetički gledano, naravno) Po kriterijumu koji predlažeš kao merodavan, on je fudbalsko znanje stekao igravši za kadete i omladince Partizana, a i formalno državljanstvo bi se lako dobilo.Ovo što Nemci primenjuju je stara filozofija tevtonskog plemstva koji su, kad god je teritorija Prusije bila poharana teškim ratovima sa Poljacima, Rusima, Šveđanima, Austrijancima, naseljavali koloniste i davali im zemlju. Rezultat je bio da je od malog vojvodstva, odmetnutog od katoličke crkve i green-litovanog za odmazde i genocid u roku od 200 godina nastala jedna od najnaprednijih i najmoćnijih kraljevina Evrope. :wub: Skapirali ljudi odavno ključ ka napretku. Posle u XX veku revertovali pod uticajem retardiranih rimokatoličkih rođaka sa juga, ali šta da se radi. Kamo sreće da Srbija postane stecište u koje će dolaziti Rumuni, Bugari, Kinezi i ostali (samo ne Crnogorci angry.gif ), pa da imamo poll™ iz koga ćemo vući ljudske resurse...
Link to comment
Zato niko nikad vise ne treba da se vrati u Srbiju - ako petljas sa govnarima, jednom ces i ti morati da se namazes. Cuj ovo: 'trazice pare da mu se isplate za raskid ugovora' - ma jok, izvinice se i ostaviti?! Sto Klemente nije pljunuo i ostavio? Ili radis ili ne radis posao. Ako je ugovor prejak, sto se onda nama Tole zali? Antic je lepo objasnio: 'Moj ugovor su radili dobri profesionalci...' Sa strane FSS, ocigledno ga je radio dundjer koji se okrece nama i vice: 'Pa to je nepravda!' Ali posebno me iritira stav - svi su oni isti. Pa brate, nece biti da su bas svi isti. Antic je ozbiljan trener, sa suludo jakim referencama(ja stvarno ne mogu da se setim jos jednog trenera koji je trenirao i Real i Barsu). Pri tome je u zrelim trenerskim godinama i moze jos dugo da radi, samo sto vise nema potrebe da juri za poslom, vec je dovoljno bogat. A da li znas ko je Tomislav Karadzic? Klasicna crnogorska udbaska njuska koja je po bezbednosnoj liniji unistavala velike suboticke firme i ostao poznat po strasnim aferama kao sto je Podrum Palic. Nista bolji nije bio ni u sportu, o aferama u FS Vojvodine sa sudijom Arsicem se dosta zna, a ima i aferu u prvim godinama direktorovanja u Spartaku. Nakon unistavanja Podruma Palic umesto mardelja postao je vlasnik Glorija Petrola u vreme sankcija, a ako te zanima zasto se fudbalska repka godinama pripremala u hotelu Prezident(koji je kasnije zavrsio u Saricevim rukama), takodje se obrati Toletu.E sad, to se o Karadzicu sve godinama zna. Antic ni po jednom poslu u svojoj karijeri nije zasluzio da se dovodi u istu ravan sa tim crnogorskim mafijasem. Izvinjavam se Montenegrinima, ali 'crnogorski mafijas' je vrlo specificna sintagma za bezbednosno povezanog socijalistickog direktora u Srbiji, koji nekaznjeno pustosi povereno drustveno vlasnistvo i svaki moguci problem sa zakonom resava iskljucivo na liniji politicki podobnosti i privatnih vecera sa drugim crnogorskim mafijasima. Ali, zbog svinjarije sa Djukicem, Antic i Karadzic su zasluzili jedan drugog. Antic Karadzica, jer ce svoje dugo sticano ime morati da mulja kroz blato tabloida sa zadriglim tajkunom, a Karadzic Antica jer ce sad prvo videti kako ugovore rade ozbiljni profesionalci, a potom sto ce na svakoj sledecoj tekmi biti razvlacen po tribinama. 'Tole lopove' ponavljano kao huk uvek je pretnja da postane neciji štih u borbi za direktorsku fotelju FSS i uvek ce biti pretnja da postane stvarnost u Palati pravde.
Aferim! Potpis! To je ono što je jako teško objasniti ljudima. "Ako ga ukloniš, doći će isti..." Neće. Doći će drugi, pa i njega ukloniš. Pa će onda doći neko slabiji, koga ćeš lakše ukloniti. I tako, sa dovoljno ponavljanja, dođeš dotle da nećeš morati nikoga da uklanjaš više...Samo, ne bih bio ja kada bih odoleo, pa moram da dodam, nadovezujući se na sada već famoznu priču o treniranju Reala i Barse po par meseci, da niko nije ispao sa više klubova iz Primere od Antića :)
Link to comment

Čitam asd na wikiju:

Real Madrid Real Madrid came calling in March 1991 and Antić took over from club legend Alfredo di Stéfano with the club occupying 7th spot in La Liga standings. Used to winning trophies, the royal club was in turmoil with Antić coming in as their third head coach of the season after John Toshack and Di Stefano. Antić led the team in the last 12 league matches of the 1990-91 season, improving Real's standing to third in the league, qualifying for the UEFA Cup. Antić also spent the first half of the 1991/92 season (19 league matches) coaching the Spanish giants. With Emilio Butragueño, Míchel, Fernando Hierro, Manuel Sanchís, and Gheorghe Hagi as the club's established stars, Antić brought in Robert Prosinečki, prominent member of the Red Star Belgrade's 1991 European Cup winning side, as well as promising 21-year-old Luís Enrique from Sporting de Gijón. Once the season began, one player especially excelled under Antić: Hierro, normally a defenceman, got moved up further into the midfield and responded by scoring in numbers, eventually ending the season on 21 league goals, the greatest single-season offensive output of his career. The way Antić got fired mid-season in January 1992, showed the full range of club politics as well as the dog-eat-dog nature of top club coaching. He was enjoying a good run as the club's coach when then Real president Ramón Mendoza brought Leo Beenhakker into the organization in a vaguely defined sporting director. In a matter of weeks Antić was sacked and replaced with Beenhakker. At the time of Antić's firing, Real was holding the top spot in La Liga by a 7-point margin and was also smoothly through to the UEFA Cup quarterfinals. Proving perhaps that what goes around comes around, led by Beenhakker, Real squandered the seven-point lead, losing the title to their bitter rivals FC Barcelona on the last day of the season.
...pa me zanima, što je stvarno dobio otkaz... Mislim, trener koji ima 7 bodova prednosti u odnosu na drugoplasiranog ne dobija otkaz tek tako...
Link to comment
Samo, ne bih bio ja kada bih odoleo, pa moram da dodam, nadovezujući se na sada već famoznu priču o treniranju Reala i Barse po par meseci, da niko nije ispao sa više klubova iz Primere od Antića :)
O tome sam pricao sa jednim nasim starim trenerom(bio je i evropski sampion, velika faca, ali ne u fudbalu:: svi koji imaju ime, pred kraj karijere uzimaju na po par meseci klubove pred ispadanjem jer ih onda za 3 meseca plate kao za godinu dana, a blam nije preveliki ako ispadnu.Inace na tih 6 meseci u Realu stvarno moze da bude ponosan, a ni u Barsi se nije obrukao; u svakom slucaju mu je tadasnji raspad o tima igrao mnogo bolje nego Van Galu, a stigao je i da vrati Rikelmea u formu - za par meseci, dosta
Link to comment
@radisazato sto je na konferencijama za stampu stalno pricao o nekom mister radomiru
Jeste, zato su Murinjo i Kapelo svuda dobijali otkaze u sred sezone, bez nekog objašnjenja.
Link to comment
Zato niko nikad vise ne treba da se vrati u Srbiju - ako petljas sa govnarima, jednom ces i ti morati da se namazes. Cuj ovo: 'trazice pare da mu se isplate za raskid ugovora' - ma jok, izvinice se i ostaviti?! Sto Klemente nije pljunuo i ostavio? Ili radis ili ne radis posao. Ako je ugovor prejak, sto se onda nama Tole zali? Antic je lepo objasnio: 'Moj ugovor su radili dobri profesionalci...' Sa strane FSS, ocigledno ga je radio dundjer koji se okrece nama i vice: 'Pa to je nepravda!' Ali posebno me iritira stav - svi su oni isti. Pa brate, nece biti da su bas svi isti. Antic je ozbiljan trener, sa suludo jakim referencama(ja stvarno ne mogu da se setim jos jednog trenera koji je trenirao i Real i Barsu). Pri tome je u zrelim trenerskim godinama i moze jos dugo da radi, samo sto vise nema potrebe da juri za poslom, vec je dovoljno bogat. A da li znas ko je Tomislav Karadzic? Klasicna crnogorska udbaska njuska koja je po bezbednosnoj liniji unistavala velike suboticke firme i ostao poznat po strasnim aferama kao sto je Podrum Palic. Nista bolji nije bio ni u sportu, o aferama u FS Vojvodine sa sudijom Arsicem se dosta zna, a ima i aferu u prvim godinama direktorovanja u Spartaku. Nakon unistavanja Podruma Palic umesto mardelja postao je vlasnik Glorija Petrola u vreme sankcija, a ako te zanima zasto se fudbalska repka godinama pripremala u hotelu Prezident(koji je kasnije zavrsio u Saricevim rukama), takodje se obrati Toletu.E sad, to se o Karadzicu sve godinama zna. Antic ni po jednom poslu u svojoj karijeri nije zasluzio da se dovodi u istu ravan sa tim crnogorskim mafijasem. Izvinjavam se Montenegrinima, ali 'crnogorski mafijas' je vrlo specificna sintagma za bezbednosno povezanog socijalistickog direktora u Srbiji, koji nekaznjeno pustosi povereno drustveno vlasnistvo i svaki moguci problem sa zakonom resava iskljucivo na liniji politicki podobnosti i privatnih vecera sa drugim crnogorskim mafijasima. Ali, zbog svinjarije sa Djukicem, Antic i Karadzic su zasluzili jedan drugog. Antic Karadzica, jer ce svoje dugo sticano ime morati da mulja kroz blato tabloida sa zadriglim tajkunom, a Karadzic Antica jer ce sad prvo videti kako ugovore rade ozbiljni profesionalci, a potom sto ce na svakoj sledecoj tekmi biti razvlacen po tribinama. 'Tole lopove' ponavljano kao huk uvek je pretnja da postane neciji štih u borbi za direktorsku fotelju FSS i uvek ce biti pretnja da postane stvarnost u Palati pravde.
lepo napisano.
Link to comment
Dakle, Nemci su oni za koje postavimo nekakvu imaginarnu granicu/odrednicu da su to zato što su trenirali kao klinci u nemačkim klubovima? Jasno ti je da to automatski nema nikakve veze sa nacijom, poreklom, čistotom i drugim stvarima i preprekama moralnog i drugog tipa koje nas navodno sprečavaju da pozivamo strance...? Nemačka ima nekoliko igrača koji nisu ni rođeni u Nemačkoj, niti su deca Nemaca, samo su kao mali došli tu da žive sa roditeljima.Konkretno, da li bi bio problem, recimo, da u nekoj teoriji zovemo Jovetića u reprezentaciju? (hipotetički gledano, naravno) Po kriterijumu koji predlažeš kao merodavan, on je fudbalsko znanje stekao igravši za kadete i omladince Partizana, a i formalno državljanstvo bi se lako dobilo.
Ovo sam pisao kada se na forumu manje spamovalo si bojkotovao forum. Granica nije imaginarna, već je meni prirodna. Zašto bi Khedira igrao za Tunis, umesto za Nemačku koja mu je verovatno sve dala. Nemačka je svakako njegov prirodni izbor i njega nisu doveli kako bi pojačali repku, jer su slabi na poziciji veznog igrača, već je kao klinac pikao fudbal u Nemačkoj. Nemački savez ga je fudbalski odgojio i tada je njegovo poreklo nebitno. Davao sam i primer kada sam ovo objašnjavao. Ima u kadetima CZ Igbodo iz Nigerije, došao iz Javora. Jednog dana on postane igrač i izabere Srbiju kao svoju domovinu, ja bih to pozdravio. Ono što ne bih pozdravio je da danas Issah uzme državljanstvo Srbije i počne da igra za Srbiju. Reprezentacija nisu klubovi, pa da se igrači dovode/odvode po potrebi. Ceo žar oko repke je to što su ti resursi ograničeni. Nemamo golmana na nivou kakav je ostatak tima. Jbg, šta je tu je. Ako dovedemo golmana, koja je svrha igranja za repku? Zato postoje klubovi.Jovetićev slučaj je sličan Eduardovom. Trebali bi da su u istom dobu stigli u Partizan/Dinamo. To je za mene krajnji prag kada se sme uzeti igrač. Nije igrao profi mečeve za klubove iz "svoje" zemlje, igrao je za mlađe kategorije timova Partizana/Dinama. Ako Jovetić nije igrao za mlađe kategorije Crne Gore (ne mislim na SiCG), opušteno je mogao da igra i za Srbiju i ništa ne bi rekao.
Link to comment

Hm, sad zamišljam napadački tandem Jovetić - Žigić. Kakav bi to festival neupotrebljivosti bio. 0 golova, 0 asistencija, učinak matematički neprirodnih 0+0...

Link to comment

bez brige, radjaju se mali kinezi po padini, blokovima i surcinu onoliko. treba samo biti strpljiv, sacekati 20 godina i imacemo i mi svoje ozile, kedire, marine i druge...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...