Jump to content
IGNORED

Reprezentacija Srbije


teacher

Recommended Posts

  • Replies 42.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    1671

  • levi

    1122

  • kud u maglu Simoviću

    1018

  • Cash

    980

Taj predlog ja potpisujem odmah :s_p: Sa klauzulom da ne može da dođe Lukić, kako su se mnogi zaleteli da se ponadaju prošle sezone u jednom trenutku...

Link to comment

Nisam ja za Toleta nego jednostavno ne mogu vise da gledam neke stvari. Jos se nisam oporavio od soka koji mi je Dostanic priredio na Marakani sa vezom Guma - Stelt kad ono Dujkovic nastavi sa izostavljanjem iz prve postave 2 nasa najveca talenta Ljajica i Djuricica. I onda slag na tortu Antara sa Radosavom i Milijasem. Neka dodje i komisija Bata Djorda - Zivadin - Kosan samo da ne gledam vise spore i netalentovane dvometrase u veznom redu dok sav ostali svet forsira niske i brze igrace. Jednostavno ne znam zasto bih bezrezervno podrzavao coveka koji misli da je Petrovic buducnost naseg fudbala i koji ce ga forsirati dokle god bude bio selektor. Ne mogu da dozvolim sebi toliku dozu mazohizma.

Link to comment
Neka dodje i komisija Bata Djorda - Zivadin - Kosan samo da ne gledam vise spore i netalentovane dvometrase u veznom redu dok sav ostali svet forsira niske i brze igrace.
Da li kapiraš da praktično svaka domaća alternativa Antiću - a naročito navedena komisija - predstavlja storpocentnu garanciju da u veznom redu nećeš gledati ništa drugo osim sporih i netalentovanih dvometraša?
Link to comment

Slazem se, ali nije bas i da mi imamo neke brze vezne igrace. Kuzmanovic je spor, Petrovic je spor, Milijas je ultra brz, Kacar i Stankovic prosecne brzine... Jedini nasi brzi igraci su Krasic, Jovanovic i Tosic, iza njih Kolarov pa Ivanovic. Ostatak ekipe je spor, sto se tice igraca na spisku.

Link to comment
Slazem se, ali nije bas i da mi imamo neke brze vezne igrace. Kuzmanovic je spor, Petrovic je spor, Milijas je ultra brz, Kacar i Stankovic prosecne brzine... Jedini nasi brzi igraci su Krasic, Jovanovic i Tosic, iza njih Kolarov pa Ivanovic. Ostatak ekipe je spor, sto se tice igraca na spisku.
Krajnje je vreme da dovedemo u repku neke brze igrače iz Brazila ili Francuske. Mada ni italijanski golmani nisu loše rešenje.Antića ima ko da zameni, nije da nema. Ja uopšte nisam siguran da Antić može posle kraha na SP-u da povrati "duh" + je ogroman egoista.
Link to comment
Krajnje je vreme da dovedemo u repku neke brze igrače iz Brazila ili Francuske. Mada ni italijanski golmani nisu loše rešenje.Antića ima ko da zameni, nije da nema. Ja uopšte nisam siguran da Antić može posle kraha na SP-u da povrati "duh" + je ogroman egoista.
deder, podeli tu informaciju sa nama. ko je taj?
Link to comment
Slazem se, ali nije bas i da mi imamo neke brze vezne igrace. Kuzmanovic je spor, Petrovic je spor, Milijas je ultra brz, Kacar i Stankovic prosecne brzine... Jedini nasi brzi igraci su Krasic, Jovanovic i Tosic, iza njih Kolarov pa Ivanovic. Ostatak ekipe je spor, sto se tice igraca na spisku.
Bas je to argument kojim se Karadzic rukovodi. :lol: Antic je za dve utakmice ubrzao nasu igru vise nego deset prethodnih selektora zajedno, a da se to ubrzavanje ne sastoji od preskakanja igre od Mihajlovica u obliznji bunar. Drugo, brzina igraca je samo jedan od segmenata koji su potrebni da bi se kompletirala brza igra tima. Tu je cak protok lopte mnogo vazniji od toga da li Kuzmanovic moze za 12 sekundi da istrci sto metara ili ne moze. Pogledaj samo spanski vezni rec koji je najbolji na svetu pa mi izdvoji jednog od igraca iz te grupe koji se odlikuje izuzetnom brzinom. Cavi je spor. Buskets takodje. Nije ni Iniesta mnogo brzi. Uzgred, pod Anticem smo u nekim trenucima igrali brze nego sto sam mislio da cu gledati u reprezentaciji ikada, iako imamo u timu samo dva igraca koji su prilicno brzi, Krasica i Jovanovica. Vise ti od toga i ne treba, dva-tri brza igraca su dovoljna ako igra fino tece i ne davi se lopta isuvise.Inace, Kolarov je jedan od nasih najsporijih igraca, ako ne i najsporiji. Ivanovic je takodje dosta spor. Medjutim, njih dvojica nedostatak brzine nadoknadjuju dobrim postavljanjem i pravovremenim kretanjem.
Link to comment

Opet ovi okoreli nacionalisti sa Romanije...ne mogu da prežale da u svetu danas važe neka druga pravila angry.gif Kada, recimo, kažete da je "Nemačka igrala XY puta u polifunalu svetskog prvenstva" ili da je "uzela toliko i toliko medalja na poslednjih X evropskih i svetskih prvenstava", da li uz to dodajete fusnotu o % igrača koji nisu Nemci poreklom, % igrača rođenim u Nemačkoj ali od roditelja drugih nacionalnosti, % igrača koji su uzeli državljanstvo...?

Link to comment
Antića ima ko da zameni, nije da nema.
Kako da ne. Red vrhunskih stručnjaka koji nestrpljivo čeka priliku da preuzme njegov posao, sve je duži. I svi do jednog su spremni da se sa Toletom dogovore za platu koja neće prelaziti 10k mesečno. Tržište je prepuno selektora koji za kikiriki mogu Srbiju da odvedu na EP i prođu grupu, samo treba pametno izabrati.
Link to comment
Opet ovi okoreli nacionalisti sa Romanije...ne mogu da prežale da u svetu danas važe neka druga pravila angry.gif Kada, recimo, kažete da je "Nemačka igrala XY puta u polifunalu svetskog prvenstva" ili da je "uzela toliko i toliko medalja na poslednjih X evropskih i svetskih prvenstava", da li uz to dodajete fusnotu o % igrača koji nisu Nemci poreklom, % igrača rođenim u Nemačkoj ali od roditelja drugih nacionalnosti, % igrača koji su uzeli državljanstvo...?
Koja te godina nemackih uspeha tacno zanima pa da pocnem da izbacujem sastave timova? 1996.? 2002? 2006? 2008?O '74., '80.,'82'.,'86.,'90.,...mislim da je bespredmetno da pisem
Link to comment

Jeste. Ima!

FSS već našao zamenu za Antića?00033358.jpgO smeni Radomira Antića sa mesta selektora fudbalske reprezentacije Srbije uveliko se priča od izricanja kazne od četiri utakmice. Prema nekim spekulacijama, Antiću je utakmica protiv Grčke bila poslednja na klupi "orlova", a sa potencijalnim naslednicima odavno se licitira. Govorilo se o Milovanu Rajevcu, Lotaru Mateusu, a sada su u prvi plan izbili i Slaviša Jokanović i Ilija Petković.Kako prenosi Sport, sutra će se sastati čelnici Fudbalskog saveza Srbije (FSS) i obaviti važan razgovor sa budućim selektorom. - Ne bih da otkrivam detalje. Znam samo da ukoliko taj kandidat pristane, reprezentativni fudbal dobiće dobrog selektora, čoveka koji će imati podršku javnosti i naroda - rekao je predsednik FSS, Tomislav Karadžić koji nije želeo da govori o imenima. Ipak, ovih dana se o jednom imenu dosta priča, a to je Slaviše Jokanovića. Bivši trener Partizana je tokom boravka u Humskoj osvojio dve "duple krune", a jedini problem je donekle bila komunikacija sa novinarima. Kao još jedan "pik" za Antićevog naslednika spominje se i Ilija Petković koji je već bio na klupi nacionalnog tima. - Suvišna je u ovom trenutku moja priča. Mene za Al Ahli veže jednogodišnji ugovor. Naravno, svaki ugovor može da se raskine ako za to ima potrebe, I sami vidite da ne dajem izjave, da sam se distancirao. Međutim, očigledno je da je teško pobeći, mada je malo nelogično da ja iz ove daleke zemlje imam neki uticaj na događanja u našem fudbalu. Uvek sam poštovao kolege i nema razloga da sada bude drugačije. Šta sam mislio o igrama "A" reprezentacije, rekao sam. Srbija, koliko znam, ima selektora, i dok je tako, nema diskusije po tom pitanju - prenosi Sport Petkovićeve reči koji ipak nije u potpunosti odbacio mogućnost da opet bude selektor.- Kada sam otišao iz FSS nisam zalupio vrata za sobom, bez obzira na način na koji sam otišao. Nisam se ni sa kim svađao, niti prestao sa nekim da pričam. Prema tome, ukoliko se to zaista i dogodi, ja sam uvek spreman da razgovaram, o svakoj temi. Pa i selektorskoj, zašto da ne - zaključio je ovu priču Ilija Petković, sadašnji trener Al Ahlija iz katarske Dohe.
:Hail:
Link to comment
Bas je to argument kojim se Karadzic rukovodi. :lol: Antic je za dve utakmice ubrzao nasu igru vise nego deset prethodnih selektora zajedno, a da se to ubrzavanje ne sastoji od preskakanja igre od Mihajlovica u obliznji bunar. Drugo, brzina igraca je samo jedan od segmenata koji su potrebni da bi se kompletirala brza igra tima. Tu je cak protok lopte mnogo vazniji od toga da li Kuzmanovic moze za 12 sekundi da istrci sto metara ili ne moze. Pogledaj samo spanski vezni rec koji je najbolji na svetu pa mi izdvoji jednog od igraca iz te grupe koji se odlikuje izuzetnom brzinom. Cavi je spor. Buskets takodje. Nije ni Iniesta mnogo brzi. Uzgred, pod Anticem smo u nekim trenucima igrali brze nego sto sam mislio da cu gledati u reprezentaciji ikada, iako imamo u timu samo dva igraca koji su prilicno brzi, Krasica i Jovanovica. Vise ti od toga i ne treba, dva-tri brza igraca su dovoljna ako igra fino tece i ne davi se lopta isuvise.Inace, Kolarov je jedan od nasih najsporijih igraca, ako ne i najsporiji. Ivanovic je takodje dosta spor. Medjutim, njih dvojica nedostatak brzine nadoknadjuju dobrim postavljanjem i pravovremenim kretanjem.
Pa nije zapoceta prica o brzini igre reprezentacije, nego visokim i sporim veznjacima, pogotovo se to odnosilo na Petrovica. To sam ja komentarisao, nisam brzinu igre. Brzina igre najvise zavisi od tehnickih sposobnosti, to je jasno.
Link to comment
Koja te godina nemackih uspeha tacno zanima pa da pocnem da izbacujem sastave timova? 1996.? 2002? 2006? 2008?O '74., '80.,'82'.,'86.,'90.,...mislim da je bespredmetno da pisem
:isuse: Naravno da nisam mislio na generacije pre 2000. Zato i kažem "svanulo je novo doba". Piše u toj vašoj crkvenoj molitvi himni, takođe. Namerno spominjem kumulativne uspehe nemačke reprezentacije, jer za njih kao nikada pre od 2000. naovamo važi da postižu daleko bolje uspehe u odnosu na igrače kojima raspolažu. I uvek uzmu medalju. Ajde, kad već praviš te statistike, daj nam sa poslednja dva SP i EP, Vikipedija nam je strašno daleko...
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...