Jump to content
IGNORED

Reprezentacija Srbije


teacher

Recommended Posts

Gde igraju Petrović i Fejsa a gde Grujić? U eri u kojoj je uobičajeno da se igrači odvode u inostranstvo još pre nego što se rode, dotični i dalje igra u Zvezdi. Nuff said.

Link to comment
  • Replies 41.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    1659

  • levi

    1116

  • kud u maglu Simoviću

    1012

  • Cash

    974

Ekipa, na golu Rajkovic, odbrana Ivanovic-Bisevac, Subotic-Kolarov, ispred njih Matic i Maksimovic krila Zivkovic i Kostic u sredini Tadic i u napadu Mitrovic bi mogla nesto da odigra.

 

Ovako, sve isod 3 razlike je uspeh

 

Nemoj više tog kolarova ko boga te molim. Daj nekog beka koji zna da igra pozadi i koji se ne ponaša kao kežman.

Link to comment

I meni je drago što je zaigrao Rajković i nadam se da će braniti za reprezentaciju narednih 15 godina. Ali to ne znači da je najtalentovaniji golman na svetu.

 

Opet, sa druge strane, Mitrović je gotov i propao, seljačina i džiber, i za reprezentaciju je ciao. Naravno, muslin je svirač kurcu i ne iznenađuje patološka mržnja koju gaji prema JSDP i posledični odnos prema njegovim bivšim igračima, mada ni vi ostali niste mnogo bolji. Ja bih stvarno voleo da jednom konačno za reprezentaciju zaigraju i Filip Janković, Srđan Mijailović, Uroš Ćosić i ostale legende pa da nam konačno svima svane. A da Raće i Fejse konačno, zajedno sa Toletom, legnu u mirogojsku crnu raku, da im dojde smrtna vura, da onda konačno vaskrsne srpski fudbal u svom nekadašnjem sjaju. 

 

Evo, ja prvi priznajem da imam patolosku mrznju prema Fejsi i Raci :s_a: ali je nesreca u tome sto takodje mislim da je Mitrovic nas najbolji napadac, da za Zivkovica mora da bude mesta u reprezentaciji, kao i za Ljajica, a nemam nista narocito protiv Markovica ii Tosica, iako smatram da trenutno imamo boljih igraca na njihovim pozicijama (konkretno Kostica i Tadica). Pusti Muslina, to ti je Copijev nivo, ova rasprava je krenula od Rajkovica i Stojkovica. Mozda sam ja i malo neobjektivan, verovatno svi mi navijaci jesmo, ali meni stvarno ne ulazi u glavu da bilo ko sa makar malo poznavanja fudbala moze u ovom trenutku da se buni zbog ideje da se Rajkovic stavi na gol na besmislenoj i nevaznoj utakmici protiv Jermenije. Decko je rodjeni golman, iz svake njegove kretnje se vidi koliko je talentovan i kako kvalitetan mindset ima, a na golu treba da zameni matoru mrcinu koja je sama sebi unistila karijeru kad smo se svi nadali da cemo dobiti vrhunskog golmana bar za deset godina.

Edited by harper
Link to comment

 

 

Neverovatan broj jako pametnih ljudi koji navijaju za Partizan je popusio tu Vujosevicevu pricu o ratu Dobra i Zla, pa se to odrazava i na ovaj forum gde se nekad znalo ko su Copkillah i Amare, ko Adasevic i Ted, a takodje se znalo i da je onaj Goranz najveci patkometar u istoriji pataka. :fantom: Kad mora da se objasnjava zasto na gol treba da stane klinac od 20 godina sa reputacijom zvanicno najboljeg mladog golmana na svetu i ocigledno izvanrednim pobednickim karakterom, umesto lika od 32 godine kojeg su upropastili nesportski zivot, kratka pamet i dugacki prsti i koji je do pocetka Rata sluzio za sprdnju svima koji gledaju fudbal, nevezano za navijacko opredeljenje, onda je tesko nesto smisleno napisati a da to odmah ne odvede u navijacko prepucavanje. Sto je najgore, ni jedan ni drugi vise ne brane ni za Zvezdu ni za Partizan ali ocigledno su obelezeni za citav zivot onim delom svojih karijera koji su proveli u jednom od ova dva kluba.

 

Neki dan (juce?) sam dugo razmisljao da li da pomenem Grujica u kontekstu buducnosti reprezentacije samo zato sto igra u Zvezdi i sto sam znao na kakve reakcije ce to naici, a uveren sam da je pred deckom izvanredna karijera i da ce za nekoliko godina biti kljucni igrac reprezentacije. Grujic je prototip savremenog box-to-box veznjaka, visok, dugog koraka, hrabar u duelu, dobar u skok igri, tehnicki doteran igrac koji moze da igra na vise pozicija u veznom redu sa podjednakim uspehom. Njegovu karijeru je do sada usporavalo to sto igra u jebenoj Zvezdi gde je morao da igra jebeni Kovacevic ispred njega ne bi li ga nekome uvalili ali onog trenutka kad ode u krsteni tim eksplodirace kao sto je eksplodirao Matic na koga, inace, dosta podseca. Svako sprdanje s tim deckom u kontekstu igranja Fejse, Race i slicnih poluigraca moze jedino da se razume ili kao patkometrija ili kao totalno nepoznavanje fudbala.

Mislim da je ipak do nepoznavanje fudbala. U stvari nadam se.

 

Poslao tapatalk

Link to comment

No da se vratimo na temu - ove dve utakmice su pokazale par stvari:

 

1) Rajković treba da stane na gol. Mlad je i zelen i grešiće ali je veliki potencijal i treba ga podržati. Ako se istraje u tome i ako bude imao sreće u klubu, rešili smo veliki problem za mnogo godina.

2) Ivanović treba da pređe na poziciju centralnog. Desno Tomović nije impresionirao. Šta je sa Bastom?

3) Kolarov je i dalje najbolji levi bek kojeg imamo, Obradović nije ni senka igrača koji je bio. Trebalo bi zvati Antonova kao zamenu.

4) Kostić mora da igra u buduće, klasično prodorno krilo = 5-6 dobrih centaršuteva po utakmici i verovatno opasnih šut-dva, malo li je.

5) Matić je bog fudbala. Ali koga sa njim? Ja mnijem da treba iskoristiti ovo utakmica do početka sledećeg ciklusa da se vidi ko bi bio najbolji sa Matićem na centru - Gudelj, Maksimović ili neko treći, mada to je otprilike to od igrača. Plačem svaki put kada se setim Kačara i kada pomislim kako je to sve moglo da bude drugačije.

6) Tadić desetka i Ljajić zamena mu, mislim da je to mnogo bolja pozicija za njega od krilne.

7) Za Živkovića mora biti mesta u timu, pozicija na desnom krilu bi mu najbolje pasovala.

8) Možemo i lepo bi bilo da se poseremo Albancima u slavlje, koliko god je to moguće. Ovaj tim može da pobedi u gostima.

Link to comment

Mitrović je gotov i propao, seljačina i džiber, i za reprezentaciju je ciao.

 

Ovo sam odvojio posto je bitno. Mitrovic je potencijalno strasan napadac ali ocigledno ima problem sa ponasanjem. Decko je posle 15 sekundi nakon debija u Njukaslu iz cista mira divljacki pocistio nekog lika i nije dobio crveni samo zato sto je sudiji valjda bilo zao da mu pokvari debi. Daleko od toga da je propao ali dziber, na zalost, jeste i bilo bi jako korisno da ga neko sto je pre moguce dovede u red, jer sa takvim ponasanjem smesi mu se vrlo brza propast. Za razliku od popularnog misljenja "psihopate" niko ne voli, a on ipak nije tolika klasa kao Baloteli da mu se beskonacno daje sansa da se smiri. Njemu bi jedan psiholog jako dobro dosao.

Link to comment

No da se vratimo na temu - ove dve utakmice su pokazale par stvari:

 

1) Rajković treba da stane na gol. Mlad je i zelen i grešiće ali je veliki potencijal i treba ga podržati. Ako se istraje u tome i ako bude imao sreće u klubu, rešili smo veliki problem za mnogo godina.

2) Ivanović treba da pređe na poziciju centralnog. Desno Tomović nije impresionirao. Šta je sa Bastom?

3) Kolarov je i dalje najbolji levi bek kojeg imamo, Obradović nije ni senka igrača koji je bio. Trebalo bi zvati Antonova kao zamenu.

4) Kostić mora da igra u buduće, klasično prodorno krilo = 5-6 dobrih centaršuteva po utakmici i verovatno opasnih šut-dva, malo li je.

5) Matić je bog fudbala. Ali koga sa njim? Ja mnijem da treba iskoristiti ovo utakmica do početka sledećeg ciklusa da se vidi ko bi bio najbolji sa Matićem na centru - Gudelj, Maksimović ili neko treći, mada to je otprilike to od igrača. Plačem svaki put kada se setim Kačara i kada pomislim kako je to sve moglo da bude drugačije.

6) Tadić desetka i Ljajić zamena mu, mislim da je to mnogo bolja pozicija za njega od krilne.

7) Za Živkovića mora biti mesta u timu, pozicija na desnom krilu bi mu najbolje pasovala.

8) Možemo i lepo bi bilo da se poseremo Albancima u slavlje, koliko god je to moguće. Ovaj tim može da pobedi u gostima.

 

9) Najbitnije. Poruka koja je sa klupe poslata igracima dva minuta pre kraja poluvremena - izdrzite jos dva minuta. Nema tog tima i nema tih igraca koji mogu da apsorbuju toliku kolicinu luzerskog mentaliteta trenera i strucnog staba. Nije mnogo bolja ni izjava Curcica posle utakmice u kojoj prdi o senzacionalnoj razlici u klasi, protiv istina boljeg tima ali tima koji ocigledno jos uvek doteruje igru, kombinuje i koristi ove utakmice da se igraci skupe i navikavaju jedni na druge. Tima koji, uostalom, ako se ne varam pre nekoliko dana nije uspeo da pobedi Albaniju na istoj ovakvoj utakmici a nas je mogao opako da nakanta. Ako je neko uopste sumnjao da Curcic nije trener koji treba da ostane na klupi reprezentacije samo ta luzerska poruka koju je preneo igracima bi trebalo da mu uprilici jedan zestoki nogobulj.

Edited by harper
Link to comment

To je pre svega posledica uloge koju je dobio u Njukaslu. U Partizanu i Anderlehtu nije morao da sidraši pa nije imao ni takvih startova i isključenja. On će se prilagoditi igri, treba mu samo malo vremena. Što se tiče džiberluka, veruj mi da to nije isti tip koji se kačio sa Stamenkovićem pre par godina. Na svoju ruku jeste ali tu nema zlobe niti nečeg takvog.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...