Jump to content
IGNORED

Reprezentacija Srbije


teacher

Recommended Posts

PRESS: FSS uzima Muslina Zvezdi? Čelnici Fudbalskog saveza Srbije ozbiljno razmišljaju da mesto selektora „orlova" ponude nekadašnjem treneru Crvene zvezde Slavoljubu Muslinu, dok je rezervna opcija angažovanje iskusnog stranog stručnjaka, saznaje Press! Aktuelni selektor Srbije Radomir Antić odradiće prijateljski meč sa Grčkom 11. avgusta, a zatim će na sastanku Izvršnog odbora naše „kuće fudbala" biti „ražalovan", jer zbog suspenzije FIFA neće biti u mogućnosti da predvodi Stankovića i drugove na četiri utakmice kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2012. godine.Istina, članovi Karadžićeve vlade prvo će saslušati Antićeve predloge, ali je izvesno da neće prihvatiti da na klupi „orlova" sede njegovi pomoćnici, Rešad Kunovac i Aleksandar Rogić.- Ako ne dođe do nekog velikog zaokreta, Radomir Antić će u četvrtak biti smenjen sa mesta selektora Srbije. Zbog suspenzije FIFA, on će dostaviti predlog članovima Izvršnog odbora FSS-a, odnosno otvoreno će morati da im kaže šta namerava da uradi. Ali, već sad je izvesno da oni ni u ludilu neće pristati da Kunovac ili Rogić predvode tim na četiri naredne utakmice. Šanse Antića da ostane selektor su minimalne, pogotovo što zbog svog prekršaja neće dobiti otpremninu. Takođe, Antić je poslednjim javnim nastupima iziritirao kompletan Savez - kaže izvor Pressa blizak dešavanjima u FS Srbije.Predsednik FSS Tomislav Karadžić danas se vraća sa odmora, ali bez obzira na prijateljski meč sa Grčkom, on će odmah krenuti u operaciju angažovanja novog selektora. Sada već proslavljeni srpski stručnjak Milovan Rajevac će i dalje predvoditi Ganu, što samo povećava izglede Slavoljuba Muslina da se vrati u ovdašnji fudbal.Iako na Terazijama 35 ne žele da pričaju o potencijalnim naslednicima, izvesno je da će Tomislav Karadžić brzo reagovati. Kako se može čuti, jedan deo rukovodilaca FSS-a smatra da bi Slavoljub Muslin predstavljao idealno rešenje. „Francuski đak" je trenutno slobodan, a ne treba zaboraviti da je tokom mandata u Crvenoj zvezdi učestvovao u igračkom formiranju mnogobrojnih reprezentativaca. U slučaju da ne dođe do dogovora sa trofejnim stručnjakom, čelnici FSS-a spremni su da naprave radikalan potez i angažuju stranca.- Sigurno je da će se Karadžić raspitati za Muslinovo zdravlje. Male su šanse da se Slavoljub vrati u Crvenu zvezdu, a što je bitnije, uklapa se u profil stručnjaka koji je potreban reprezentaciji. On je na „Marakani" trenirao Vidića, Lukovića, Žigića, Pantelića, Jankovića... Poznat je kao stručnjak koji insistira na disciplini, u najboljim je godinama i mesto selektora Srbije predstavljalo bi krunu njegove karijere. Rasplet će biti zanimljiv, pošto pojedinci iz najužeg rukovodstva smatraju da je ovoj selekciji Srbije potreban inostrani stručnjak. Negativno iskustvo sa Klementeom ništa neće promeniti u razmišljanjima pojedinaca iz Karadžićeve vlade - poručuje izvor Press-a.Bez šansi nije ni Ljupko Petrović, ali njegov trenerski zenit je odavno prošao, dok Vladimir Vermezović u Južnoj Africi zarađuje 500.000 evra godišnje i ne zanima ga funkcija selektora.
<_<
Link to comment
  • Replies 42.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    1671

  • levi

    1122

  • kud u maglu Simoviću

    1018

  • Cash

    980

Ljupko? To je to, vreme je da otudjim nedavnokupljeni dres na Limundu za soma do dva...
ne bih ti ja za to dao ni list mesarskog papira, kamoli porciju soma
Link to comment
ne bih ti ja za to dao ni list mesarskog papira, kamoli porciju soma
Jbg, uvek ima budala poput mene za jedan klikete. <_< A ti jel' nudis taj papir ili...?
Link to comment

Svaki burekjogurt novinar ima svog kandidata...

Mихајловић нови селектор Србије? 9 авг, 2010 Mihajlovic.jpgРа­до­мир Ан­тић би­ће се­лек­тор ре­пре­зен­та­ци­је Ср­би­је још нај­ви­ше пет да­на, нај­ка­сни­је 15. ав­гу­ста на­ци­о­нал­ни тим до­би­ће но­вог стра­те­га, а чел­ни љу­ди срп­ске ку­ће фуд­ба­ла чи­не све ка­ко би на ужа­ре­ну се­лек­тор­ску клу­пу сео Си­ни­ша Ми­хај­ло­вић. Из по­у­зда­них из­во­ра са­зна­ли смо да је Томислав Ка­ра­џић за­го­вор­ник иде­је ан­га­жма­на тре­не­ра Фи­о­рен­ти­не, али да Си­ни­ша Ми­хај­ло­вић не мо­же да при­ста­не да по­ред клу­ба из Фи­рен­це во­ди и ре­пре­зен­та­ци­ју Ср­би­је, јер сма­тра да би та­ква оп­ци­ја би­ла нео­збиљ­на са ње­го­ве стра­не у овом тре­нут­ку… Да ли ће ФСС ус­пе­ти да ан­га­жу­је Си­ни­шу Ми­хај­ло­ви­ћа, оста­је да се ви­ди, али пр­ви тре­нер Фи­о­рен­ти­не има и ал­тер­на­ти­ве…
Link to comment
Svaki burekjogurt novinar ima svog kandidata...
Zbog cega si toliko iskompleksiran Sportskim zurnalom? Debilu retardirani, pogledaj sta i kako pisu Novosti i Sport o Anticu.
Link to comment
Zbog cega si toliko iskompleksiran Sportskim zurnalom? Debilu retardirani, pogledaj sta i kako pisu Novosti i Sport o Anticu.
Mislim da reč "iskompleksiran" ne odgovara istini. Pre bi se reklo, da se "silno zabavljam" pisanjem tzv novinara u Žurnalu (umesto "novinara" staviti po izboru: mafijaške podrepaše, "pišem šta požele oni koji mi ponude litru vinjaka", nepismeni moroni, neobrazovani wannabe novinari, "tri razreda sam srednje završio, evo mene majko u Žurnalu", itd).Da me nisi uvredio, sad bih ti i rekao da sam takođe i veliki fan burekjogurtvinjakaša iz ostalih dnevnih novina, ali sad neću.
Link to comment

Tamo se registrovao i aktivno uključio Tegeltija a nama ovde ostaje da nagađamo da li nam je stigao lično Stojadinović ili za početak neko manje đubre.

Link to comment
Антић се опрашта9 авг, 2010+anticjpg.jpgСелектор Србије Радомир Антић окупиће данас последњи пут тачно у подне у старој бази, у Ковилову, играче са којима је сарађивао у проте­кле две године.Извесно је да ће после потврђене казне од стране Комисије за жалбе ФИФА, од четири утакмице забране вођења националног тима, Фудбал­ски савез Србије кренути у потрагу за селектором. О наследнику ће од­лучивати Извршни одбор националне куће фудбала, али тек после ме­ча са Грчком.Санкције светске куће фудбала не односе се на пријатељске утакмице, већ само на такмичарске, па Радомир Антић има право да води Србије, у среду увече, на стадиону Партизана. Ово ће уједно бити опроштајни меч селектора од играча и публике…
Inače, Lothar Matthäus figurira kao prva opcija, što je i logično, jer je ostao bez još jedne dvadesetogodišnje poslovne pratilje supruge, pa mu treba nešto novo, a jeftino...
Link to comment

Kakva nezapamcena hajka, svaki zivi novinar u ovoj jadnoj "zemlji" ucestvuje. Koliko god da je i Antic preterivao u nekim stvarima ovo je za :puke: te se nadam bar kakvom koncertu podrske Anticu celog stadiona u sredu ili nekakav zajednicki stav igraca po tom pitanju (ali oni su prevelike picke da se odmetnu na takav potez). Pun mi je K vise stoke iz kancelarija sa Terazija. Poltron do poltrona.Naravno nece to nista promeniti ali neka bar neko skupi muda i pokaze svoj stav, ako ga ima.

Edited by ducca
Link to comment
Kakva nezapamcena hajka, svaki zivi novinar u ovoj jadnoj "zemlji" ucestvuje. Koliko god da je i Antic preterivao u nekim stvarima ovo je za :puke: te se nadam kakvom koncertu podrske Anticu celog stadiona u sredu ili nekakav zajednicki stav igraca po tom pitanju (ali oni su prevelike picke da se odmetnu na takav potez). Pun mi je K vise stoke iz kancelarija sa Terazija. Poltron do poltrona.Naravno nece to nista promeniti ali neka bar neko skupi muda i pokaze svoj stav, ako ga ima.
Neću da pričam o tome šta ako. Za nas on je i dalje selektor. i dalje je naš Mister", dodao je Stanković.
"Ne znam uopšte zašto se diže tolika prašina po pitanju selektora, koji ima moju apsolutnu podršku" rekao je Miloš Krasić
"Lično mi je želja da Antić ostane. Uradio je veliki posao sa nama, stvorio sjajnu atmosferu" kazao je Žigić.
"Zbog svih tih priča nismo ni na nebu ni na zemlji... A svi smo mi profesionalci i znamo koji su nam zadaci na terenu i ako nam selektor sa klupe ne daje instrukcije" naveo je Jovanović.
Eto, rekoše nešto i prevelike pičke.
Link to comment

Pazi, Žigić ga podržava... :lol: Baš čudno, pa to je jedini selektor kod koga je bio standardan u prvih 11. Još od Save Miloševića i njegovog povlačenja nemamo špica...

Link to comment

Siguran sam da ako Antic u cetvrtak dobije otkaz niko nece reci nista protiv toga osim uobicajenih: "veliki strucnjak, napravili smo dobre rezultate s njim, bilo nam je cast igrati pod njegovim vodstvom, puno srece u nastavku karijere"...sto je sve na nivou sio mi ga djura. Bas da vidim da kaze neko nesto protiv te odluke, ali otvoreno i bez dlake na jeziku. AhaaaIzjave tipa:

- Iskustvo mi govori da je možda bolje da "predriblam" odgovor na takvo pitanje. Ljudi iz Fudbalskog saveza Srbije primaju platu da odlučuju o takvim stvarima, na njima je odgovornost. Oni i dovode selektore - rekao je kapiten Dejan Stanković u Kovilovu, gde se ekipa okupila za prijateljski susret sa Grčkom, a prenosi Beta.- Mogu samo da kažem da smo sa Antićem napravili veliki rezultat, igrali dobar fudbal, možda i najbolji od kada sam u reprezentaciji... Neću da pričam o tome šta ako. Za nas on je i dalje selektor i dalje je naš Mister - dodao je Stanković.
ipak vise govore u prilog onome sto sam napisao i vise su iz milosrdja prema odlazecem Anticu i nikako preko granice zameranja nedajboze savezu nasusnom. U cetvrtak bas da vidim sta ce ko imati da kaze. Edited by ducca
Link to comment

Aman, baš zabole igrače, vrhunski igrači koji uglavnom nastupaju u inostranstvu se baš potresaju na loš tretman selektora od strane saveza...koji njih probrane tetoši od kadetskog uzrasta, BTW. Daće neku finu izjavu, ali to je to. Šta očekuješ, da odbiju da igraju za reprezentaciju ili zatraže Karadžićev odlazak?

Edited by Filipenko
Link to comment
Siguran sam da ako Antic u cetvrtak dobije otkaz niko nece reci nista protiv toga osim uobicajenih: "veliki strucnjak, napravili smo dobre rezultate s njim, bilo nam je cast igrati pod njegovim vodstvom, puno srece u nastavku karijere"...sto je sve na nivou sio mi ga djura. Bas da vidim da kaze neko nesto protiv te odluke, ali otvoreno i bez dlake na jeziku. AhaaaIzjave tipa:ipak vise govore u prilog onome sto sam napisao i vise su iz milosrdja prema odlazecem Anticu i nikako preko granice zameranja nedajboze savezu nasusnom. U cetvrtak bas da vidim sta ce ko imati da kaze.
A šta ti očekuješ da kažu ili urade? Kao što u svojim timovima ne biraju trenere, tako ni ovde oni ne biraju selektora. Samo se nešto sećam ovakvih izjava Stankovića kad su terani Klemente, Đukić, Santrač....
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...