Jump to content
IGNORED

Reprezentacija Srbije


teacher

Recommended Posts

  • Replies 42.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    1671

  • levi

    1122

  • kud u maglu Simoviću

    1018

  • Cash

    980

Recimo Hrvati nemaju kuću fudbala, ali zato njihovi a reprezentativci i mladi peglaju bolje od nas. Da me neki pogrešno ne shvati, bitno je što FSS ima kuću fudbala koju je UEFA platila, ali je to otprilike 89. razlog zašto su ovi momci uspeli. Njih niko nije proizvodio u Pazovi, već na terenima u Beogradu i Novom Sadu.

 

Gledam rostere iz Mađarske i sada sa Novog Zelanda. Od 18 igrača za Mađarsku, njih 13 je bilo na Novom Zelandu, a bilo bi ih 17 da četvorka nije otkazala zbog povreda i problema sa klubom. Samo bi Dražić otpao i to zbog ponašanja, najverovatnije.

Link to comment

Pa nigde nije rekao da stvara igrace u Staroj Pazovi, vec da imaju kvalitetnije uslove za pripreme kada se okupe pred kvalifikacije i velika takmicenja!? Predpostavljam da jos mladje selekcije(generacije) dobar deo leta provedu tamo ...

Link to comment

Sta bi smo konkretno izgubili ako bi recimo Paunovic vec sutra bio postavljen na mesto Curcica ? EP za mlade do 21 sledece godine, je po meni mnogo manja zrtva nego da gledamo onog buzdovana jos godinu dana u na celu glavne selekcije  ...

Link to comment

Sta bi smo konkretno izgubili ako bi recimo Paunovic vec sutra bio postavljen na mesto Curcica ? EP za mlade do 21 sledece godine, je po meni mnogo manja zrtva nego da gledamo onog buzdovana jos godinu dana u na celu glavne selekcije  ...

 

Ne bi trebalo to da se radi, treba naci selektora koji ce odraditi dvogodisnji ciklus, i po mogucstvu odvesti nas na SP. A Paun neka zavrsi rad sa ovom generacijom tokom svih mladjih takmicenja, i onda neka uzme A tim, tada ce mu i okosnicu tima ciniti ovi momci sa kojima je vec dosta povezan.

Link to comment

Томислав Николић поручуо Орлићима: Да замените сениоре, нисмо задовољни њиховим резултатима

Link to comment

Ne bi trebalo to da se radi, treba naci selektora koji ce odraditi dvogodisnji ciklus, i po mogucstvu odvesti nas na SP. A Paun neka zavrsi rad sa ovom generacijom tokom svih mladjih takmicenja, i onda neka uzme A tim, tada ce mu i okosnicu tima ciniti ovi momci sa kojima je vec dosta povezan.

Cenis da takvih ima u izobilju, odnosno da se pokazalo deceniju u nazad da je  rutinska stvar uraditi tako nesto ? Mislim da je problem u tome, sto ce posle zadnjeg uspeha, ubrzo stici "ponuda koja se ne odbija" (tipa neka Selta ili sta ti ja znam) i onda ce biti prekasno za bilo sta ! Vecina ovih klinaca ce dobiti dobru minutazu u klubovima (neki verovatno i u ligama petice), i jasno ce stavljati do znanja koliko su zreli za najbolji tim! Jos dve izgubljene godine (kvalifikacione za sp) sa nekim jsl batadjoristom, bi bilo  ravno katastrofi!

Edited by Geo
Link to comment

Taj drugi deo o SP je vise bila šala nego realnost :)  jbmliga, Antara je pokazao da se može, ali da treba da bude dobar i motivisan selektor, i autoritativno ime. Paunović kod Kolarova i ekipe nije autoritet, kod ovih klinaca jeste, a pravi takvu atmosferu u ekipi da i kad svi oni postanu seniori jednog dana da će trčati na okupljanje reprezentacije, i to najviše zahvaljujući njemu. Ne treba to rasturati sada, bolje je zacementirati je.

 

A mi trenutno propuštamo EP gde igraju 24 ekipe od tipa 36 saveza koliko postoji u Evropi, tako da dublje od ovoga teško da možemo da padnemo, u najgorem slučaju novi batađorista će održati status kvo.

Link to comment

A mi trenutno propuštamo EP gde igraju 24 ekipe od tipa 36 saveza koliko postoji u Evropi, tako da dublje od ovoga teško da možemo da padnemo, u najgorem slučaju novi batađorista će održati status kvo.

 

36 je mozda bilo pre 1990. :P

 

UEFA ima 54 clanice, tako da na EP ipak ide manje od pola. No svejedno, imajuci u vidu da tu bar 10-15 saveza otpada na vecitu hopeless boraniju tipa Farska ostrva, Gibraltar, Luksemburg, Lihtenstajn, Malta, San Marino, Estonija itd., biti u toj drugoj polovini evropskog fudbala (koja ne ide na EP) je svakako lose. Na EP ce ici u sustini svaka evropska reprezentacija koja nesto vredi...a mi necemo biti medju njima.

Link to comment

Još će gore biti u narednom ciklusu ukoliko se nešto jebeno ne promijeni.

Veći pritisak, osjećaj moranja, a tad je najgore, plus ove "male" reprezetnacije igraju sve bolje.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...