Jump to content
IGNORED

Politika u UK


BraveMargot

  

99 members have voted

  1. 1. da sam podanik krune, glasao bih za:

    • jednookog skotskog idiota (broon)
      17
    • aristokratskog humanoida (cameron)
      17
    • dosadnog liberala (clegg)
      34
    • patriotski blok (ukip ili bnp)
      31

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

5 hours ago, zorglub said:

 

Vi ste svi izgleda već zaboravili da je Srbija primala zatvorenike iz Gvantanama?

One (jedan ili dva) koji su odrobijali svoje i "revidirali stavove". Oni ustvari ni nisu robijasi. Vise su pritvorenici zato sto nisu nikada bili osudjeni.

 

Sto se tice izmestanja zatvorenika, to moze da se primeni na strance tj na strane drzavljane koji robijaju u nekoj zemlji i koji ce biti deportovani nakon robije. 

 

Meni se svidja ovaj britanski plan da izmestaju potencijalne azilante u 3ece drzave do zavrsetka postupka.

Deluje mi kao Boldrikov plan da resi neki problem :)

 

  • +1 2
Link to comment
2 hours ago, x500 said:

Deluje mi kao Boldrikov plan da resi neki problem :)

 

Ovakva ludila ni Baldrick ne bi smislio ali hajde :ph34r:

  • +1 2
  • Haha 1
Link to comment

U Australiji je to doprinelo da vise nema brodoloma i davljenja dece. Koliko god lose bilo, poruka je bila onima koji eksploatisu te ljude da ce morati da zatvore radnju i da ce svako ko pokusa da dodje na taj nacin biti automatski odbijen za bilo kakav azil ili vizu. Tako da se drasticno smanjio broj pokusaja. Na stranu kako tretiraju te ljude u PNG i Bozicnim ostrvima.

  • -1 1
Link to comment
17 hours ago, vememah said:

 

 

The major lesson for Britain’s defence which we are learning from the battles in Ukraine is that mass has a quality all of its own – and one that is particularly important if your foe is Russia, which it is. Putin has lost staggering numbers of men and tanks in this conflict but shows no sign of running out of either. 

 

Borite se protiv Putina koji ce da umarsira na zapad (cim uspe da se pomakne 2 cm u Ukrajini), da biste se zahvalili zrtvama predaka za lokdaun i inforsovali much needed tjelovezbe.

 

Super tekst, ima sve.

Link to comment

Nesto mi se cini da se populaciji, posebno mladjoj, generalno fucka da gine za svoje zemlje u ovom svetu. 

  • +1 2
Link to comment
33 minutes ago, Shan Jan said:

Nesto mi se cini da se populaciji, posebno mladjoj, generalno fucka da gine za svoje zemlje u ovom svetu. 

 

Sto postaje nebitno onog trenutka kad krene mobilizacija kao sto imamo prilike da vidimo.

  • +1 1
Link to comment

Ma naravno, samo mi je interesantno koliko se stav prema ratovanju za svoju zemlju promenio u ova dva veka.

Link to comment

Mislim da mešate babe i žabe. Niko od ovih neće prolaziti kroz vojnički trening, nego samo kao boot camp da ih “nauče disciplini” i da “ne kradu”. Nije vojna obuka poenta ove glupe ideje.

Link to comment

ma bezveze seru. nista od toga sve i da dobiju izbore. sto je trenutno skoro pa nemoguce. 

 

  • +1 1
Link to comment
4 minutes ago, vememah said:

Ovi polovi su besmisleni pošto izbori u UK nisu proporcionalni, već FPP.  Poll za izbornu jedinicu je mnogo tačniji pokazatelj stvari, jer 9% ili 10% za Reform (Farage) ili zelene ne znači ništa jer teško da će osvojiti makar jedno mesto u parlamentu (ovo za Reform - Zeleni će uzeti Brajton najverovatnije i možda još jedno mesto).

Link to comment
1 hour ago, Venom said:

Još bolje nego što sam mislio. Ustajanje ujutro, čišćenje wc-a, guljenje krompira, disciplina, ali makar ne može da se puca. Očekujem krah softvera i sistema od navale zainteresovane mladeži. Sledeći predlog je da ih vode na kurve, ali da gledaju.

 

Nemilosrdno ciscenje WC-a i vestine besomuchnog ciscenja krompira kao deterant za fasiste.

Samo me to sto sam zena u godinama & daleko od UK drzi da ne odem da cistim krompir do karpalnog tunela. Inace bih posle ovog teksta bila skroz motivisana da sam na mestu UK omladine koja je bahato profitirala od lokdauna.

 

Link to comment
Posted (edited)
12 minutes ago, dragance said:

Ovi polovi su besmisleni pošto izbori u UK nisu proporcionalni, već FPP.  Poll za izbornu jedinicu je mnogo tačniji pokazatelj stvari

 

Jednokružni većinski se kaže na srpskom. Na engleskom FPP znači first past the post, što znači prvi na cilju, čisto sumnjam da većina forumaša zna tipično britanske skraćenice vezane za izborni sistem.

 

Mogao si da okačiš ovu projekciju umesto što prikenjavaš.

 

KtXbgsr.png

 

https://www.theguardian.com/politics/ng-interactive/2024/may/28/uk-general-election-opinion-polls-tracker-latest-labour-tories

Edited by vememah
Link to comment
×
×
  • Create New...