Jump to content
IGNORED

Politika u UK


BraveMargot

  

99 members have voted

  1. 1. da sam podanik krune, glasao bih za:

    • jednookog skotskog idiota (broon)
      17
    • aristokratskog humanoida (cameron)
      17
    • dosadnog liberala (clegg)
      34
    • patriotski blok (ukip ili bnp)
      31

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

5 minutes ago, Tsai said:

 

Kapiram. Ima smisla. Mozda si me pogresno razumeo, ne gledam na situaciju kao nebitnu nego pokusavam da skontam da li imaju neki srednjevekovni talibanski zakon po kome je u ovih 7 dana to dozvoljeno, ili su samo hapsili na svoju ruku. To je ipak razlika

 

Svi se nadamo da je tako. U svakom slučaju, nadam se da će uhapšeni da ih odere

 

5 minutes ago, Filozof manijak said:

A kako znaš da će ovakve situacije ući u normalizaciju?

Ni ja ne opravdavam niti branim ovo hapšenje (jezivo je što Venom tako misli), nego reagujem na nonsens izjednačavanja ovog slučaja sa S. Korejom ili Rusijom.

 

Ali odakle ti ideja da se izjednačava? Samo se poredi, uz korišćenje stilskih figura, a njih svi umemo da razumemo i koristimo (ok, osim par forumaša, zna se kojih) :D

 

I ne znam da li će ući u normalizaciju, ali ako se na njih reaguje kako treba, radiš na prevenciji da nikad ne uđu. Dakle što veća buka i drkanje odgovornih.

 

  • +1 2
Link to comment
3 minutes ago, copkillah said:

 

 

I ne znam da li će ući u normalizaciju, ali ako se na njih reaguje kako treba, radiš na prevenciji da nikad ne uđu. Dakle što veća buka i drkanje odgovornih.

 

verujem da će se stanovnici Britanije drati svi uglas ako bi takva praksa postala uobičajena .

Verujem i da će ovi uhapšeni dobiti na sudu i naplatiti odštetu

Zato mi je bezveze svako poređenje te vrste, pa i hiperbolično.

 

ACAB

Link to comment
13 minutes ago, Filozof manijak said:

A kako znaš da će ovakve situacije ući u normalizaciju?

Ni ja ne opravdavam niti branim ovo hapšenje (jezivo je što Venom tako misli), nego reagujem na nonsens izjednačavanja ovog slučaja sa S. Korejom ili Rusijom.

 

 

 

Nije izjednacavanje ovog slucaja sa S. Korejom i Rusijom, nego poredjenje sa slucajevima hapsenja u S. Koreji i Rusiji.

 

Kad neki igrac iz trece lige da gol makazicama sa pola terena i neko kaze "kakav gol, kao Ibrahimovic" on poredi taj gol sa Ibrinim, ne poredi tog igraca sa Ibrahimovicem niti kaze da je isto toliko dobar.

 

Ako te neko uhapsi jer kritikujes vrhovnog vodju koji ima kult licnosti onda da, to jebeno podseca na Severnu Koreju i Rusiju. Time niko ne zeli da kaze da je UK ista kao Severna Koreja. 

  • +1 6
Link to comment

Ni ti slučajevi hapšenja se ne mogu porediti, u tome je stvar. Pokušavaš da kažeš da se u Britaniji hapsi za verbalni delikt, ali to prosto nije tačno.

Link to comment
19 minutes ago, Filozof manijak said:

Ni ti slučajevi hapšenja se ne mogu porediti, u tome je stvar. Pokušavaš da kažeš da se u Britaniji hapsi za verbalni delikt, ali to prosto nije tačno.

 

Znaci ako nesto kazes ili napises i neko te uhapsi zbog toga to nije hapsenje za verbalni delikt? Ja tebe uopste ne razumem.

Link to comment

au gde vi odoste!

 

ovih par hapsenja su nista drugo do anomalija i nesnadjenost pandura u vanrednoj situaciji. nisu ti ljudi uhapseni sto su kritikovali kralja vec je u pitanju greska i neprimereno ponasanje pandura. greska je ispravljena, ljudi su pusteni i policija ce snositi posledice jer nije istrenirala pandure da reaguju na pravi nacin i kad/ako dodje do suda, morace da plati odstetu hapsenima. panduri ce dobiti po opomenu a demonstranti ce biti obesteceni i tu ce se prica zavrsiti.

 

i naravno da nema nikakve sanse da se ovih par hapsenja na bilo koji nacin odrazi na volju i zelju ljudi da demonstriraju, negoduju ili se zajebavaju na racun monarhije, drzave, politicara ili bilo cega. nastavice bas kao i do sad.

 

 

  • +1 7
  • Hvala 2
Link to comment
8 minutes ago, Meazza said:

 

Znaci ako nesto kazes ili napises i neko te uhapsi zbog toga to nije hapsenje za verbalni delikt? Ja tebe uopste ne razumem.

Jesi ti pročitao članak iz Gardijana gde su i u kojim situacijama priveli to dvoje ljudi?

Link to comment
49 minutes ago, adam said:

au gde vi odoste!

 

ovih par hapsenja su nista drugo do anomalija i nesnadjenost pandura u vanrednoj situaciji. nisu ti ljudi uhapseni sto su kritikovali kralja vec je u pitanju greska i neprimereno ponasanje pandura. greska je ispravljena, ljudi su pusteni i policija ce snositi posledice jer nije istrenirala pandure da reaguju na pravi nacin i kad/ako dodje do suda, morace da plati odstetu hapsenima. panduri ce dobiti po opomenu a demonstranti ce biti obesteceni i tu ce se prica zavrsiti.

 

i naravno da nema nikakve sanse da se ovih par hapsenja na bilo koji nacin odrazi na volju i zelju ljudi da demonstriraju, negoduju ili se zajebavaju na racun monarhije, drzave, politicara ili bilo cega. nastavice bas kao i do sad.

 

 

 

 

... i super je što se digla frka zbog toga, baš iz razloga da bi to ostala anomalija, za svaki slučaj.

 

 

  • +1 5
Link to comment

Ja čitao na par mesta objasnjenja nekih ljudi koji su bliski policiji i organizaciji da privode ljude zbog "njihovog dobra" jer "je njihovo pravo da iznesu svoj stav ali da ima puno ljudi koji tuguju i koji bi se uvredili //zbog diranja kralja i rahmetli kraljice// pa ih možda napadnu i povrede pa eto, "privodjenje/sklanjanje". Da sam zlurad kao što nisam pomislio bih da su ovo izjave lidera nekih trećih zemalja koje, recimo zabranjuju prajd jer ce neko da se uvredi jer porodične vrednosti.

Ne znam da li će policija da apsi večeras na Enfildu kad 50K ljudi krene sa zviždi ili peva neku pesmu, koju se već pevala na Seltikovoj (nije celtik irska),utakmici prosle nedelje.



Link to comment





Ne znam da li će policija da apsi večeras na Enfildu kad 50K ljudi krene sa zviždi ili peva neku pesmu, koju se već pevala na Seltikovoj (nije celtik irska),utakmici prosle nedelje.



Mislim da će većina na Enfildu da ispoštuje.
Link to comment
×
×
  • Create New...