Jump to content
IGNORED

Politika u UK


BraveMargot

  

99 members have voted

  1. 1. da sam podanik krune, glasao bih za:

    • jednookog skotskog idiota (broon)
      17
    • aristokratskog humanoida (cameron)
      17
    • dosadnog liberala (clegg)
      34
    • patriotski blok (ukip ili bnp)
      31

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

15 minutes ago, Lancia said:

Slicno sam cuo vise puta u Spaniji. 

stiven fraj je pre nekoliko godina rekao da je jako korisno sto premijer jednom nedeljno polaze racune monarhu. sam taj cin odlaska kod monarha sa sve klanjanjem ga podseca da nije svemocan i da se ne pita samo on. i koliko god je to formalnost, i te kako utice na to da se stvari ne otmu kontroli.

 

ja bih neizmerno voleo da ta bagra ode ali fakat je da bi se pre toga morala naci odgovarajuca zamena za ovu ujdurmu. ili bi drustvo moralo evoluirati makar do nivoa skandinavije.

  • +1 2
Link to comment

Ne pratim toliko detaljno britanski politicki zivot, pa me zanima koliko cesto premijer polaze racune parlamentu? To je neuporedivo korisnije za bilo koju zemlju..

Edited by Jimmy Kowalski
  • +1 1
Link to comment

I mi konja za trku imamo! Nešto kao papa među rimskom političkom podvrstom. Možda ga ekstremisti mrze ali moraju da mu ljube svite i barem (sa)slušaju jer je faktor mira i bezbednosti... koliko u Rimu a možda još više izvan zidina grada.

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment
2 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

Ne pratim toliko detaljno britanski politicki zivot, pa me zanima koliko cesto premijer polaze racune parlamentu? To je neuporedivo korisnije za bilo koju zemlju..

jednom nedeljno i parlamentu i monarhu. s tim sto su u parlamentu prilicno velike sanse da ima podrsku svojih za svaki bashibozluk koji bi mu eventualno pao na pamet.

 

kod monarha mora da se ponasa jer biracko telo nije blagonaklono prema onima koji ne postuju krunu. monarh, naravno, ima mnogo nacina na koje moze pokazati sta misli o premijeru i to bez trunke uplitanja u politiku.

Link to comment

Inace, slusam BBC6 Music standardno, i sada kao zbog dana zalosti nemaju redovan program, a u sustini pustaju istu muziku kao i inace. Ne kapiram zasto Gilles Peterson nece raditi svoju emisiju, ali ce u istom terminu ici muzika vrlo slicna onoj koju bi i on pustao..

Link to comment
35 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

Ali nema podrsku opozicije, birane od strane ljudi. A ona ce koristi svaku priliku da pokaze koliko lose radi. I to javno, a ne u 4 oka u kabinetu..

sta mislis - koliko ljudi uopste gleda to polaganje racuna parlamentu (pitanja premijeru)? i koliko je objektivnih od tih sto gledaju? i koliko dugo pamte to sto gledaju iz nedelje u nedelju? a koliko ih procita naslove u dejli mejlu ili nekom slicnom tabloidu ili vec unapred odabranom dnevnom listu ili portalu?

 

ne smemo zaboraviti da je potencijal birackog tela da napravi ozbiljno sranje ogroman i ako nemas dovoljno zrelo drustvo, bilo bi mudro imati mehanizme koji biracko telo na neki nacin kontrolisu. britanci su nasli svoje resenje u kruni i dok god radi, drzace ga se ko pijan plota.

Link to comment

Nisu Britanci nikakav poseban narod (iako mnogi verovatno tako misle o sebi), niti su nasli neko posebno genijalno resenje, nego se loze na tradiciju. Ne postoji bolji nacin kontrole vlade od parlamenta i javnosti. A ne da neko ko je rodjenjem stekao mocnu poziciju, kontrolise ostale. Nece nikakva mudra seda glava da sprecava svoju nezrelu decu da prave sranja..

Edited by Jimmy Kowalski
  • +1 4
  • Hvala 1
  • -1 1
Link to comment
13 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

Nisu Britanci nikakav poseban narod (iako mnogi verovatno tako misle o sebi), niti su nasli neko posebno genijalno resenje, nego se loze na tradiciju. Ne postoji bolji nacin kontrole vlade od parlamenta i javnosti. A ne da neko ko je rodjenjem stekao mocnu poziciju, kontrolise ostale. Nece nikakva mudra seda glava da sprecava svoju nezrelu decu da prave sranja..

loze se - al ko potpaljuje tu vatru i zasto? nije tradicija bubreg pa se s njom rodis.

 

pazi - ja nisam monarhista i znam da je sve to zajedno bulsit al kapiram da kad vec nisu odradili revoluciju kad i kako je trebalo (kao, recimo, francuzi) sad misle da nemaju izbora nego da postojeci sistem drze stabilnim. tradicija je tu da pomogne u odrzavanju stabilnosti sistema po pirncipu tri put meri, jednom seci - sto ce reci, ono sto radi ne popravljaj.

 

u britaniji je tradicija sredstvo za postizanje odgovarajuceg cilja - nije sama po sebi vrednost niti se kao takva propagira. koristi se dosta promisljeno i selektivno i ne sprecava progres. upravo to je bitna razlika izmedju britanije i vecine drzava koje se loze na tradiciju - i te kako paze da ih tradicija ne povuce unazad.

  • +1 1
Link to comment

Sta bi se sustinski lose desilo po Britaniju da se sutra ukine monarhija? Sta se lose desilo ostalim bivsim monarhijama, a da je direktna posledica ukidanja monrahije?

Link to comment
21 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

Sta bi se sustinski lose desilo po Britaniju da se sutra ukine monarhija? Sta se lose desilo ostalim bivsim monarhijama, a da je direktna posledica ukidanja monrahije?

nebitno. vecina britanaca voli svoju monarhiju i ne zele da je ukidaju. idealizuju je i identifikuju s njom taman kolko i vecina srba s dusanom i njegovim carstvom. i to je trenutno tako. kad/ako se to promeni, parlament ce se prilagoditi i monarhija ce nestati sa scene. sumnjam da ce to biti skoro al mozda se i desi u nekoj daljoj buducnosti.

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, Jimmy Kowalski said:

Odgovor ti je u Vesicevom stilu, ljudi tako zele

 

spacer.png

jebiga - sta da ti kazem. to je stanje na terenu. nema politicke partije koja ce u izborni program staviti aboliciju monarhije cak ni iz zajebancije.

 

naravno da je citav taj koncept bulshit al potpuno kapiram zasto ga odrzavaju u zivotu i zasto ima sanse da jos dugo pozivi. sigurno ne zaslugama same familije. da je do njih i njihove sposobnosti da opstanu, odavno bi propali. nisu nista bolji od onog naseg svinjolikog prestolonaslednika i njegove bulumente.

Link to comment
5 hours ago, adam said:

nebitno. vecina britanaca voli svoju monarhiju i ne zele da je ukidaju. idealizuju je i identifikuju s njom taman kolko i vecina srba s dusanom i njegovim carstvom. i to je trenutno tako. kad/ako se to promeni, parlament ce se prilagoditi i monarhija ce nestati sa scene. sumnjam da ce to biti skoro al mozda se i desi u nekoj daljoj buducnosti.

 

Ja ne vidim da ce monarhija u nekom obliku ikada da nestane u Britaniji. Previse su, sto kazes u modu kosovskog boja. Vise mi se cini da ce kroz koji mesec sve vise da isplivavaju glasovi o istupanju iz Komonvelta, koji se drzao samo iz licnog postovanja prema rahmetli babi i nicemu drugom. Prema Charlsu trecem skoro da niko nema bilo kakve emocije. Australija, Kenija kao i ostale africke zemlje, skoro svi karibi, ce polagano da se odaljavaju i da skidaju modernu kolonizaciju sa svoje grbace. Svi osim Kanade koja najverovatnije nikad nece da izadje jer im je ustav prilicno rigidan i sanse da se promeni su otprilike 1%.

  • +1 1
Link to comment
×
×
  • Create New...