Jump to content
IGNORED

Politika u UK


BraveMargot

  

99 members have voted

  1. 1. da sam podanik krune, glasao bih za:

    • jednookog skotskog idiota (broon)
      17
    • aristokratskog humanoida (cameron)
      17
    • dosadnog liberala (clegg)
      34
    • patriotski blok (ukip ili bnp)
      31

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Sta se onda koprcas tu, treba da si zahvalan.
Verovatno je inkognito išao po britanskim forumima i pisao sve najlepše o kruni i o tome kako, zbog poštovanja treba da se odlože sve utakmice, makar na 10-12 dana. Ja znam da ja jesam [emoji14] (nisam al ajd sad)
  • Haha 2
Link to comment
43 minutes ago, Filozof manijak said:

Ljudi žale za epohom, ono dobra stara vremena, a ne žale za njom zbog nje.

Valjda to ne mora da se objašnjava.

Nadam se da je covecanstvo napravilo bar toliki korak, da neka dobra stara vremena ne vezuje za vladare, vojskovodje i politicare. Jedini koji mi pada na pamet kao izuzetak je Mendela. 

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment

nisam siguran da ce istorija biti blagonaklona prema babi. bar britanska. kad se sve slegne, kad prodje hajp i odgovarajuca istorijska distanca, naravno.

 

njenu vladavinu obelezava urusavanje i propadanje drzave koja je bila svetska sila broj jedan al jebiga, rano je da se to kaze. sve sto je ona radila kao monarh je odrzavanje iluzije da je sve ok i da je britanija isto mocna i bogata kao i kad je sela na presto. i sve to je radila zarad svoje gujsce i licnog interesa.

 

privatno, bilo mi je zao babe kad je umro filip, kao sto bi mi bilo zao svakog kome umre supruznik posle toliko decenija zajednickog zivota. a moram priznati da me njena smrt nije ni iznenadila ni rastuzila. naravno, radoznao sam pa cu pratiti protokolarne i ostale promene jer je ovo ipak kraj jedne epohe. i jako su mi interesantne reakcije prijatelja, komsija, kolega, ljudi oko mene.

 

a ove masovke oko dvoraca, cvece, uplakane mase i opsta kuknjava javnih licnosti se ic ne razlikuju od reakcija na smrt bilo kog od belosvetskih diktatora ukljucujuci i najmekseg od njih - najveceg sina nasih naroda i narodnosti.

 

sad ce biti zanimljivo pratiti promene u svakodnevnom zivotu - novac, postanske marke, himna....

  • +1 4
  • Hvala 1
Link to comment

NEVEROVATAN PRIZOR U ENGLESKOJ! Objavili da je kraljica umrla, iznad Bakingemske palate se odmah pojavile DVE DUGE!

 

😆

 

kraljica-elizabeta.jpg

 

 

Pao mi je na pamet Kim Jong Un kada se on rodio isto su bile dve duge, odario je grom u planinu i kobila je oždrebila jednoroga.

Edited by mackenzie
Link to comment
41 minutes ago, Lancia said:

Nadam se da je covecanstvo napravilo bar toliki korak, da neka dobra stara vremena ne vezuje za vladare, vojskovodje i politicare. Jedini koji mi pada na pamet kao izuzetak je Mendela. 

 

Dzaba se nadas. Mozda je u tako nekim skandinavskim zemljama napravljen iskorak da im nije previse bitno ko je na celu drzave, da su svi lako smenjivi, pa onda ni nemaju emotivnu vezu, ali u dobrom delu sveta i dalje je prisutna opsednutost licnostima na vlasti..

 

A i dobra stara vremena ne postoje. Samo stara vremena..

Link to comment

Realno je odlaskom Gorbacova i Elizabete II 20. vek i formalno okoncan. Vek dubokih kontroverzi, od najstrasnijih drustvenih kataklizmi do najvecih naucnih i drugih uzleta, dve kontroverzne figure koje su ga prigodno ispratile.

Link to comment
Meni je bila simpaticna bakica i  volela je bastu, a to je i moj hobi. U vreme ww2 je vozila ambulantna kola i za to ima moje posebno postovanje.
 
Bila je okruzena debilima (mislim na njenu decu pre svega), imala je dostojanstvo u ponasanju i koliko znam, za razliku od muza joj Filipa, nije lupetala gluposti. 
Imala je losu karmu da bude monarh imperije u propadanju. 
hocesh da kazesh dobro je proshla :hihi:

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto

  • +1 1
Link to comment
8 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

 

Dzaba se nadas. Mozda je u tako nekim skandinavskim zemljama napravljen iskorak da im nije previse bitno ko je na celu drzave, da su svi lako smenjivi, pa onda ni nemaju emotivnu vezu, ali u dobrom delu sveta i dalje je prisutna opsednutost licnostima na vlasti..

 

A i dobra stara vremena ne postoje. Samo stara vremena..

Xaxa, za mene su dobra, jer sam bio mlad. Btw, nisam sasvim siguran za opsednustost, ja prilicno zivim pod staklenim zvonom ili na grani, kako mi vise odgovara, ajd da ti verujem.

Link to comment
15 minutes ago, gospa buba said:

hocesh da kazesh dobro je proshla

Valjda :( 

Mislim da je onaj deo iz Topalovicevog testamenta odgovarao njenom zivotu, pogotivu u kasnijoj dobi:

 

Tragedija je da joj je prvi premijer bio jedan Cercil, a samo dan pred smrt je gledala BoJo i LizT. :wacko:

 

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, adam said:

a ove masovke oko dvoraca, cvece, uplakane mase i opsta kuknjava javnih licnosti se ic ne razlikuju od reakcija na smrt bilo kog od belosvetskih diktatora ukljucujuci i najmekseg od njih - najveceg sina nasih naroda i narodnosti.

 

 

Jedino što sada niko ne spominje kult ličnosti već kulturno/istorijsko nasleđe, kraj epohe...

  • +1 1
Link to comment
38 minutes ago, vladavsnarod said:

 

Jedino što sada niko ne spominje kult ličnosti već kulturno/istorijsko nasleđe, kraj epohe...

u britaniji ne postoji kult licnosti. to je sve zasluzeno. pitaj citaoce dejli mejla. :s_d:

 

a sun se opet obrukao. pitali se u danasnjem broju da li cemo dobiti slobodan dan za kraljicinu sahranu pa se digla kuka i motika da kako se usudjuju i nije vreme za takva pitanja.

 

END OF AN ERA

Will there be a bank holiday on the day of the Queen’s funeral?

 

inace, idu mi vesti sa strane ceo dan i svako malo se neko zajebe pa kaze princ charles. :lolol: pa onda dodaju neku svoju recenicu ne bi li se ispravili. sto ti je navika...

Link to comment
×
×
  • Create New...