Jump to content
IGNORED

Politika u UK


BraveMargot

  

99 members have voted

  1. 1. da sam podanik krune, glasao bih za:

    • jednookog skotskog idiota (broon)
      17
    • aristokratskog humanoida (cameron)
      17
    • dosadnog liberala (clegg)
      34
    • patriotski blok (ukip ili bnp)
      31

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

vecina ljudi u skotskoj ne lozi se na nezavisnost, vec prosto glasa za stranku koja ce stiti njihove interese na najbolji moguci nacin. zato SNP uvek razbija u lokalu, a labour dobro prolazi na nacionalnom nivou.
What do you know, stranger in a strange land?Đe ćeš boljeg načina za trajnu inokulaciju od Tory rule od nezavisnosti!scotland.jpg
Link to comment
What do you know, stranger in a strange land?Đe ćeš boljeg načina za trajnu inokulaciju od Tory rule od nezavisnosti!
naravno da nemam pojma, sta moze stranac da zna? ocigledno da ljudi s kojima pricam i novine koje citam nisu relevantan izvor, no drago mi je da si ti tako dobro informisan pa mozes da me prosvetlis. za pocetak, rastumaci mi molim te ovaj paragraf posto sam ocigledno nesto pogresno shvatila:The SNP is unlikely to stage a referendum quickly; there is much campaigning to do. Opinion polls suggest Scottish voters currently oppose full independence, and a vote for the SNP in a parliamentary election is not the same as a vote for an independent Scotland.(izvor: bbc) Edited by BraveMargot
Link to comment

ja bih se slozio sa margot. u skotskoj je vecini glasaca snp opcija koja proradi kad ostali iznevere i nije tako velik procenat ljudi koji ih ozbiljno podrzava. ovo sto se desilo je odliv "plivajucih glasaca" uglavnom zato sto snp ima pristojan socijalni program (ulecu na mesto laburista) i vrlo paze da ispune obecanja. nezavisnost je vise neki rep koji ljudi trpe zbog elemenata koji im odgovaraju.

Link to comment
ja bih se slozio sa margot. u skotskoj je vecini glasaca snp opcija koja proradi kad ostali iznevere i nije tako velik procenat ljudi koji ih ozbiljno podrzava. ovo sto se desilo je odliv "plivajucih glasaca" uglavnom zato sto snp ima pristojan socijalni program (ulecu na mesto laburista) i vrlo paze da ispune obecanja. nezavisnost je vise neki rep koji ljudi trpe zbog elemenata koji im odgovaraju.
A na kraju krajeva i da jesu svi glasaci SNP za nezavisnost (a nisu), oni su dobili 45% ukupnog broja ako se ne varam.
Link to comment
Ti ljubicasto-crveni Bordersi ionako nisu Skotska :P
Ma, ti jadni prestrašeni ljudi su još pod dojmom Rough Wooinga.
Link to comment
Ma, ti jadni prestrašeni ljudi su još pod dojmom Rough Wooinga.
Ne znam ja, u slucaju otcepljenja Skotske Severnohambrija mora ostati u istorijskim granicama :D
Link to comment
Mah, ti si unitaristički dogmatik._52589024_scotlandmap304x304.jpgJoš samo treba malo poraditi na Reekiju i Bordersima, i ideš.
u tom slucaju selim se u glazgov i pridruzujem crvenoj gerili.
Link to comment
prosto glasa za stranku koja ce da stiti njihove interese na najbolji moguci nacin. zato SNP uvek razbija u lokalu, a labour dobro prolazi na nacionalnom nivou.
tako je, ja zagađujem, što krade limelight ovoj veleumnoj misli da Škoti građani Škocke, pazi, glasaju za allUK stranku dok glasaju za allUK parlament. Ono, kobireko.
Link to comment

a sta tu nije tacno?SNP takodje ima kandidate na UK izborima, tako da oni glasaci kojima je uski skotski interes i borba za nezavisnost toliko bitna mogu da glasaju za njih umesto za labour.pritom, scottish labour je organizacija za sebe i u poslednje vreme imali su dosta problema, ukljucujuci i prominentnu svadju prosle godine oko kandidatura u glazgovu, sto je ostavilo dosta ruzan utisak.

Link to comment
×
×
  • Create New...