Jump to content
IGNORED

Politika u UK


BraveMargot

  

99 members have voted

  1. 1. da sam podanik krune, glasao bih za:

    • jednookog skotskog idiota (broon)
      17
    • aristokratskog humanoida (cameron)
      17
    • dosadnog liberala (clegg)
      34
    • patriotski blok (ukip ili bnp)
      31

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Treba reći i da nije kampanja bila na istom nivou u svim delovima zemlje. Koliko kažu, konzervativci su se razbili od kampanjisanja po severoistoku (nisu valjda mislili da će uzeti Sunderland ili Newcastle, ne kapiram?!), tako da i to ima efekta. Neka druga mesta su zapostavljenija.

 

Sumanuto

Link to comment

OK, rezultati u Newscasle Centralu i Swindon Northu (tory hold) bolji za laburiste nego što exit polls sugeriše - znači da se ne može tako jednostavno ekstrapolirati da će torijevci u celoj državi imati bolji rezultat nego ovih 314. All best are off - i dalje mislim da će Cons do jutra imati rezultat koji će smatrati lošim.

Link to comment

Sumanuto

 

I know, right. Jedino ako je ta taktička odluka doneta jako jako rano kad su svi pollovi bili za bezumnu Cons većinu, pa su mislili "Ajd da vidimo možda nam i prođe"

Edited by Marvin (Paranoid Android)
Link to comment

OK, rezultati u Newscasle Centralu i Swindon Northu (tory hold) bolji za laburiste nego što exit polls sugeriše - znači da se ne može tako jednostavno ekstrapolirati da će torijevci u celoj državi imati bolji rezultat nego ovih 314. All best are off - i dalje mislim da će Cons do jutra imati rezultat koji će smatrati lošim.

 

To ti kažem, nije svuda jednak "blam" reći da si glasao za Cons :D

Link to comment

Dok god pobedjuju na individualnim mestima, nije vazno...

 

Ma kakvi, baš suprotno :( invividualni labour holds ne znače ništa - oni moraju da oduzimaju mesta koja se klackaju, tako da je swing sve. Na sreću, za sada deluje da se swing u Sunderlandu ne preslikava na celu državu.

Link to comment

Ma kakvi, baš suprotno :( invividualni labour holds ne znače ništa - oni moraju da oduzimaju mesta koja se klackaju, tako da je swing sve. Na sreću, za sada deluje da se swing u Sunderlandu ne preslikava na celu državu.

 

Osnovno pitanje je - AKO se to (swing to Labour) desilo, GDE se desilo? 

Link to comment

Osnovno pitanje je - AKO se to (swing to Labour) desilo, GDE se desilo? 

 

Geografski, teško da možemo reći. Demografski, nekako kapiram

 

1. penzioneri

2. žene (majke), prvenstveno zbog škola i school meals

3. mladi (više nova glasanja nego swing)

 

Dakle, Terezu drži, kao što se i očekivalo, middle England. Stoički Englezi koji se rajcaju na trčanje kroz pšenična polja.

Link to comment

Ma kakvi, baš suprotno :( invividualni labour holds ne znače ništa - oni moraju da oduzimaju mesta koja se klackaju, tako da je swing sve. Na sreću, za sada deluje da se swing u Sunderlandu ne preslikava na celu državu.

 

Pa na upravo to mislim, ne moze se swing sa jednog mesta preslikavati na druge.

Evo Sunderland West, swing je za Cons, ali ipak Lab zadrzali mesto,

 

Mislim da ce morati da se ceka i vidi za svako mesto pojedinacno...

Link to comment

A evo i sredjuju malo rezultate:

 

Labour has bettered the exit poll in Newcastle East. It had forecast a 4 point decrease in the Conservative vote, while Labour’s was expected to be up by 12 points.

 

In practice, the Conservative vote is up by 4 points and the Labour vote by 18.

Link to comment

 

 

Sounds like Rudd and also Jane Ellison in Battersea both likely to lose out - two ministers losing their seats

 

Laura Kuenssberg(@bbclaurak)

Link to comment

Na osnovu 7 rezultata

 

exit poll:

+2% cons

+15% labour

 

realnost:

+8% cons

+9% labour

 

Loše. Ali geografski podeljeno.

Link to comment
×
×
  • Create New...