Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

Danas uzimam iz školske biblioteke dva Išigura, "Ostaci dana" (ostatke :unsure:) i još jednu, zaboravih naziv (dve reči, nisu Neutešni, a ostale sam čitala)

Imam nekoliko skandinavskih trilera, 

Nekronomikon + 3 ilustrovana Lavkrafta

Braću Karamazove 

Šlinka jednu knjigu

I ako stignem, ponovo da počnem Problem tri tela

 

Link to comment

Kvalitetan žanrovski raspon, ali malo je to naslova za ljeto. :tongue: Za Ostatke dana, pored knjige, stoji i preporuka za film sa apsolutno veličanstvenim Hopkinsom u meni najdražoj njegovoj ulozi. Od ponuđenog, ja bih krenuo s kraja. Problem tri tela je vatromet revitalizacije za skuvane vijuge po ovom paklenom vremenu.

 

Ontopik, počeo Ostrvo dana pređašnjeg po neki put, ali zapelo. Usmjerilo se interesovanje na dobre serije (Erik), nebinarnu muziku (Suntripove goa trens kompilacije i probrani albumi) i Euro 2024.

  • +1 1
Link to comment

čita se blizanačka trilogija agote kristof.

ne znam koliko je delo poznato, isprva sam zbog tona preporuke mislio da su autorka i napisano veoma poznati, ali da su mi promakli jer zašto mi ne bi promakli budući da romane ponajviše poznajem kroz kvizove. ali guglajući bojžljivo nisam pod utiskom da se radi o imenima za koje zna svako domaćinstvo...

 

a za opštu poznatost ima razloga. stil podseća dosta na bukovskog, a bili bi isti kad bi bukovski uzeo hulkove steroide, pa se pretvorio u hiljadu puta skarednije, bizarnije i brutalnije čudoviste. glave su u prvoj knjizi kratke, al bez obzira kod svake postoji "strepnja" da će se desiti neka preteranost. i obično se desi jer knjiga srama nema.

 

meni je sve to užasno zabavno a dodatni osmeh mi pravi info da je autorka ostavljala utisak gordane matković tj slatke pametne ženice.

  • +1 2
Link to comment

Čitam Selenića Pismo glava.

Uvek me podilazila neka jeza dok ga čitam, bez obzira koje delo je u pitanju.

Link to comment
On 14. 6. 2024. at 13:33, Tihajeza said:

"Na rubu pameti" - Miroslav Krleža

 

Glavni lik me malo potseća na Kevina Spejsija iz "Američke lepote"

Uzeo i ja da čitam, generalno mi prija Krleža. Nisam još završio, ali mi se dopao deo sa suđenjem...

  • +1 1
Link to comment
On 14. 6. 2024. at 14:33, Tihajeza said:

"Na rubu pameti" - Miroslav Krleža

 

Glavni lik me malo potseća na Kevina Spejsija iz "Američke lepote"

 

a jeste odličan 😁

 

1000016383.thumb.jpg.495a4a66f5a59b9dfea66289295d6361.jpg

 

Link to comment

lako štivo za letnje dane. neka UK T mogla bi da napravi mini seriju. ako već nije. laka razbibriga. radi se o mojim vršnjacima. agata kristi stajl.

"klub ubistava četvrtkom"

Quote
Negde među zelenim brežuljcima Kenta, u mirnom i luksuznom kompleksu za stare, četvoro neobičnih prijatelja sastaje se svakog četvrtka. Oni nisu obični penzioneri: mrske su im društvene igre i preziru da pričaju o bolestima koje ih muče. Uz čašu vina i kolačiće sa votkom, Elizabet, Džojs, Ibrahim i Ron mnogo više vole da istražuju stara, nerešena ubistva i tako vežbaju male sive ćelije.

Jednog lepog sunčanog dana, na njihovom se pragu dešava pravo-pravcato ubistvo, a Klub ubistava četvrtkom se prvi put nalazi usred istrage stvarnog slučaja. Možda su zagazili u devetu deceniju, ali ove samo naizgled simpatično radoznale i naivne bakice i dekice i dalje imaju poneki trik u rukavu.
   
   
   
   
   
   
   
   
   
 

 

 

Link to comment
1 hour ago, garcia said:

eumenide_i-dzonatan_litel_v.jpg.31a24d361ff2daf103462913d8ba66be.jpg

 

kao saobraćajna nesreća je - grozno ali ne mogu da skrenem pogled.

uff mnogo grozno.jedva sam stigo do kraja.

  • +1 1
Link to comment

dobro piše o groznim stvarima. stvara mučninu, vezuje stomak u čvor. ko gaspar noe u filmu. ali ne odustajem.

  • +1 1
Link to comment
On 21. 6. 2024. at 21:32, utilitarist said:

ne znam koliko je delo poznato, isprva sam zbog tona preporuke mislio da su autorka i napisano veoma poznati

devedesetih se u beogradu u ateljeu 212 igrala predstava prema romanu velika sveska.

  • Hvala 1
Link to comment
3 minutes ago, slepa živana said:

devedesetih se u beogradu u ateljeu 212 igrala predstava prema romanu velika sveska.


ima i film iz 2013. neću ga gledati jer nema šanse da je približno lood.

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...