Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

Posted (edited)
6 hours ago, zmanic said:

 

Malo nauke sa druge strane;

 

https://radovandamjanovic.rs/

Nauke???😂

Jel' ti to zenu bas krvnicki zajebavas: bolje, naucnijetm da si joj preporucio pod mac bato Miroljuba ili istoricara Samardzica...

 

Kazi da si se шалио...

 

Професор Радован Дамјановић пише да је етимологија кључ историје Срба и других народа. Више пута су ме питали, како то да су сви европски народи настали од Срба.

 

 

На трагу психоисторије. Ново читање наше историје – Етимологија. Део примера Мавра Орбина указује да је вандалски језик српски језик. Вандали долазе у Шпанију и потом у Африку са севера, са Северног и Балтичког мора, па је назални одјек нормалан.

 

Edited by namenski
  • Haha 1
Link to comment
7 hours ago, Svemir Zeka said:

Čitala je Perl Bak još dok sam bila klinka. Amin Maluf, ne mogu da se setim da li sam joj donosila. Jesam Elif Šafak. Pitaću :)

Maluf bi joj se dopao

  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment
7 hours ago, zmanic said:

 

Malo nauke sa druge strane;

 

https://radovandamjanovic.rs/

Pre nekoliko godina vodila sam klince na sajam knjiga, dvojica su se opasno ložila ja te knjige. Kad su ga videli, uzeli da se slikaju. I ja s njima. Tako da imam i sliku s njim :D

 

Kasnije je jedan od njih upisao istoriju i odbacio deretićevizam. Sa 20 godina, tako da....

Link to comment
1 hour ago, namenski said:

Nauke???😂

Jel' ti to zenu bas krvnicki zajebavas: bolje, naucnijetm da si joj preporucio pod mac bato Miroljuba ili istoricara Samardzica...

 

Kazi da si se шалио...

 

Професор Радован Дамјановић пише да је етимологија кључ историје Срба и других народа. Више пута су ме питали, како то да су сви европски народи настали од Срба.

 

 

На трагу психоисторије. Ново читање наше историје – Етимологија. Део примера Мавра Орбина указује да је вандалски језик српски језик. Вандали долазе у Шпанију и потом у Африку са севера, са Северног и Балтичког мора, па је назални одјек нормалан.

 

Ma znam ko je on, odavno još. Čitali moji trećaci, koji su pratili balkan info, gde Radoslav bio večiti gost

Link to comment
On 1. 6. 2024. at 18:41, John Coltrane said:

Čitam Tarantina - Bioskopska promišljanja pa onda pogledam film, onako redom, bez obzira da li sam ga gledao ranije ili ne.

 

Npr nisam imao pojma da je Stiv Mekvinu ponudjena uloga Prljavog Harija.

 

Isto, samo obrnut redosled - prvo film, pa onda poglavlje o filmu. Mada sam nesto usporio ovih dana.

Link to comment
9 hours ago, Tihajeza said:

I kakva je?

Odlična, sažeta, izdeljena u kraća poglavlja, pomalo o svemu.

Link to comment
On 4. 6. 2024. at 22:57, Svemir Zeka said:

Preporučite mi nešto da kupim mami za noć knjige. Predstavu nemam šta još da joj dovučem, sve što mi je padalo na pamet nabavila sam joj. Ukus: Pamuk i turska literatura, Markes, Saramago, istorijske drame, od naših Jergović, Peca Popović, Velikić, Semper Idem, Majić onako.... 

Kirka

 

sve preporuke, uzmi i ti kad mama zavrsi (ako niste vec citali)

  • Hvala 2
Link to comment

Nismo, ali mi je bio plan. Gledala sam beke grčke, uzela joj Mariju Kalas, neka priča. Videću još sutra, hvala :)

  • +1 1
Link to comment

I od mene preporuka za Kirku. U pocetku malo deluje kao da je knjiga za decu, ali to je namerno, jer se prati odrastanje. Na kraju ispadne bas dobra knjizica. 

  • +1 1
Link to comment

"Na rubu pameti" - Miroslav Krleža

 

Glavni lik me malo potseća na Kevina Spejsija iz "Američke lepote"

  • +1 2
Link to comment

Self Study: заметки о шизоидном состоянии / Дэвид Кишик, 2024.

Kishik, 2023.

...

Zato sam na početku prinuđen ne da pronađem sebe, a da se izgubim. Suština je izaći iz manastira, a ne ući u njega. Biće da auto-filozofija nije ljubav ka sopstvenoj mudrosti već mudrost svoje ljubavi; što može da se učini sentimentalnim, ali će uskoro otkriti svoju mračnu istinu.

...

Link to comment
On 26. 5. 2024. at 12:22, đorđe geprat said:

čitam. još nisam stigao do pola ove fascinantne biografije. pored nje same, biseksualne, stalno pijane, besne i drogirane, daje se i prikaz oslobađanj amerike od stege provincijalizma, konvencionalizma, rasizma.

 

neverovatna osoba. "cheap trills" sam kupio '69 u holandiji, posle ovde dupli koncertni album, ploče su izlizane i izgrebane, imam DVD o njenom odlasku u port artur na proslavu mature. ovo sad čitanje me baš potreslo. taj trud da se bude u društvu, među prijateljima a u suštini sama. sada, na potpuno drukčiji način doživljavam "all is loneliness" i "cosmic blues".

neverovatno tužna knjiga. pročitajte.

Link to comment

Slučajno se nastavio niz muzičkih biografija, juče: 

 

Прощай грусть / Полина Осетинская, 2008.

 

Povest o dramatičnom osamostaljivanju, čitaj bekstvu od manijakalnog oca i preoblikovanju svoje, ne samo muzičke, karijere.

 

____

Uvek se premišljam da li da otvaram takve sveske, nekako je snažan tabu* privatnosti - međutim, u slučaju autobiografija, pogotovo s jasno izraženom željom biti saslušan, dilema se lakše razreši.

 

*Толпа жадно читает исповеди, записки etc., потому что в подлости своей радуется унижению высокого, слабостям могущего. При открытии всякой мерзости она в восхищении. Он мал, как мы, он мерзок, как мы! Врете, подлецы: он и мал и мерзок — не так, как вы, — иначе», — писал Александр Пушкин Петру Вяземскому в 1825.

 

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...