Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

Витамания / Кэтрин Прайс, 2015.

Catherine Price, 2015.

 

Istorija naše opsesije vitaminima. 

 

Link to comment

Čitam Tarantina - Bioskopska promišljanja pa onda pogledam film, onako redom, bez obzira da li sam ga gledao ranije ili ne.

 

Npr nisam imao pojma da je Stiv Mekvinu ponudjena uloga Prljavog Harija.

  • +1 1
Link to comment

@Tsai a da probaš da kontaktiraš direktno izdavača "Novu poetiku". To je mala izdavačka kuća, a po magacinima ima svašta...

Link to comment

Истоки тоталитаризма / Ханна Арендт, 2021.

H. Arendt, 1951, 1998.

 

 

Link to comment
8 minutes ago, morgana said:

ni polovna se ne nalazi lako vec dugo

 

img_1_1717524351339.thumb.jpg.ae2b7cb32d5abec6c2df2d96741f4090.jpg

 

Nalazi se kod mene, samo se nisi setila da tražiš.

  • Wub 1
Link to comment
Just now, Ras said:

Nalazi se kod mene, samo se nisi setila da tražiš.

 

eto, a da si bio aktivan na topiku 'moja biblioteka' skratio bi mi godine potrage :sleep:

 

citala sam je odavno i htjela da obnovim. ostale ili imam (do nekog momenta kad sam se oprostila od ostera) ili sam ih lako nalazila.

  • +1 1
Link to comment

Preporučite mi nešto da kupim mami za noć knjige. Predstavu nemam šta još da joj dovučem, sve što mi je padalo na pamet nabavila sam joj. Ukus: Pamuk i turska literatura, Markes, Saramago, istorijske drame, od naših Jergović, Peca Popović, Velikić, Semper Idem, Majić onako.... 

Link to comment
11 minutes ago, Svemir Zeka said:

Preporučite mi nešto da kupim mami za noć knjige. Predstavu nemam šta još da joj dovučem, sve što mi je padalo na pamet nabavila sam joj. Ukus: Pamuk i turska literatura, Markes, Saramago, istorijske drame, od naših Jergović, Peca Popović, Velikić, Semper Idem, Majić onako.... 

 

Ako nije čitala Perl Bak, to nije loše. bolji mi je kineski nego američki opus. 

"Dobra zemlja", "Sinovi" i "Rastureni dom", kineska trilogija.

 

Ako voli Turke, onda može Amin Maluf (Libanac), meni je omiljena "Krstaški ratovi", ali i beletristika nije loša.

 

 

  • Hvala 1
Link to comment
40 minutes ago, Tihajeza said:

 

Ako nije čitala Perl Bak, to nije loše. bolji mi je kineski nego američki opus. 

"Dobra zemlja", "Sinovi" i "Rastureni dom", kineska trilogija.

 

Ako voli Turke, onda može Amin Maluf (Libanac), meni je omiljena "Krstaški ratovi", ali i beletristika nije loša.

 

 

Čitala je Perl Bak još dok sam bila klinka. Amin Maluf, ne mogu da se setim da li sam joj donosila. Jesam Elif Šafak. Pitaću :)

Link to comment
2 hours ago, Svemir Zeka said:

Preporučite mi nešto da kupim mami za noć knjige. Predstavu nemam šta još da joj dovučem, sve što mi je padalo na pamet nabavila sam joj. Ukus: Pamuk i turska literatura, Markes, Saramago, istorijske drame, od naših Jergović, Peca Popović, Velikić, Semper Idem, Majić onako.... 

 

Malo nauke sa druge strane;

 

https://radovandamjanovic.rs/

  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...