Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

Posle Karađorđeve biografije, prosto se nameće da nastavim sa Miloševom.

 

Dok to ne nađem, čitam Gorski vijenac. U školi sam lektire preskakala u troskoku, pa reko da se iskupim malo.

U Teslinoj biografiji se pominje na nekoliko mesta da je znao napamet Gorski vijenac od korice do korice (kao i mnoga druga dela uostalom).

Ja za sada polako razbiram stih po stih, neke strofe iščitavam po pet puta da shvatim samo značenje. Ali da vozi -vozi :D

  • +1 4
Link to comment
3 hours ago, Tihajeza said:

Posle Karađorđeve biografije, prosto se nameće da nastavim sa Miloševom.

 

Dok to ne nađem, čitam Gorski vijenac. U školi sam lektire preskakala u troskoku, pa reko da se iskupim malo.

U Teslinoj biografiji se pominje na nekoliko mesta da je znao napamet Gorski vijenac od korice do korice (kao i mnoga druga dela uostalom).

Ja za sada polako razbiram stih po stih, neke strofe iščitavam po pet puta da shvatim samo značenje. Ali da vozi -vozi :D

 

Gorski vijenac je genijalan. Sam se chita. Ja nishta drugo Njegoshevo neshto nisam mogla, ali ovo je stvarno remek delo.

  • Wub 1
Link to comment
4 hours ago, Tihajeza said:

Posle Karađorđeve biografije, prosto se nameće da nastavim sa Miloševom.

 

Dok to ne nađem, čitam Gorski vijenac. U školi sam lektire preskakala u troskoku, pa reko da se iskupim malo.

U Teslinoj biografiji se pominje na nekoliko mesta da je znao napamet Gorski vijenac od korice do korice (kao i mnoga druga dela uostalom).

Ja za sada polako razbiram stih po stih, neke strofe iščitavam po pet puta da shvatim samo značenje. Ali da vozi -vozi :D

Ide brže uz gusle.

  • Haha 4
Link to comment
On 12. 7. 2023. at 4:45, kud u maglu Simoviću said:

IMG_7237.thumb.jpeg.6b63d8989668963bc1e41cc82641f841.jpeg

 

 

jako lep stil gaji serjanović, ali mnogo mračno

 

toliko mracno da mi je sve dosadilo na negde pola knjige.

kupio sam na preporuku s foruma, dajte nesto zivotnije.

 

  • Haha 1
Link to comment
1 minute ago, 3opge said:

 

toliko mracno da mi je sve dosadilo na negde pola knjige.

kupio sam na preporuku s foruma, dajte nesto zivotnije.

 

 

 

Citam bas, prste da polizes:

 

Don-Rigobertove-beleznice-Mario-Vergas-L

 

Quote

 

Ovo je žanrovski polivalentno delo. U njoj su, uslovno, dva tipa romana, roman tajni i roman ljubavi. Don Rigoberto je u životu direktor osiguravajućeg društva; u beležnicama, sasvim drugi čovek koji na stranicama dnevnika otkriva sebe kao hedonistu, erotomana, i egzotičnog maštara. Drugim rečima, “Don Rigobertova beležnica” je hronika stvarnog, i izmaštanog života, kroz koju Mario Vargas Ljosa ispisuje divne stranice priče o umetnosti i žudnji.

 

Link to comment
  • 2 weeks later...

IMG_7494.thumb.jpeg.480c23b59fd1d83709171ff8752a8479.jpegIMG_7493.thumb.jpeg.f96d23841b40b755c34fb79ec492e21c.jpeg

 

zbog radi foruma(pikšnerija) uzeo ove dve knjige da pročitam na odmoru. za i dijance verujem da će mi se svideti, a kako ne volim sf ne znam šta da mislim i očekujem od hiperiona, valjda ću istrajati u čitanju, hteo sam od simonsa da uzmem onu o indijancima al je nije bilo

 

 

ako ne valja ima da spržim server

:fantom:

 

  • Wub 1
Link to comment
31 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

simonsa da uzmem onu o indijancima al je nije bilo

Nema one o Indijancima nigde, da znaš...

 

Hiperion ćeš se smoriti ako ne voliš SF. Al svakako čitaj :heart: makar se smorio :D

 

 

Link to comment
5 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

 

zbog radi foruma(pikšnerija) uzeo ove dve knjige da pročitam na odmoru. za i dijance verujem da će mi se svideti, a kako ne volim sf ne znam šta da mislim i očekujem od hiperiona, valjda ću istrajati u čitanju, hteo sam od simonsa da uzmem onu o indijancima al je nije bilo

 

 

ako ne valja ima da spržim server

:fantom:

 

Kako te Zečica navukla, zapamtićeš ovaj odmor!

  • Haha 2
Link to comment
5 hours ago, Svemir Zeka said:

Nema one o Indijancima nigde, da znaš...

 

Hiperion ćeš se smoriti ako ne voliš SF. Al svakako čitaj :heart: makar se smorio :D

 

 

Crna brda?

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...