Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

Anđela

 

Posle 20 godina ponovo. Ne mogu da se otrgnem zapažanju da smo u drugoj polovini devedesetih bili slobodniji.

 

Kad sam je čitao prvi put, više me zavodila bliskost sa Beogradom koji sam poznavao, prepoznavao sam rečenice, ulice i ljude. Sad sam zapanjen koliko se sve promenilo. Mi više nismo isti.

Link to comment

Anđela

 

Posle 20 godina ponovo. Ne mogu da se otrgnem zapažanju da smo u drugoj polovini devedesetih bili slobodniji.

 

Kad sam je čitao prvi put, više me zavodila bliskost sa Beogradom koji sam poznavao, prepoznavao sam rečenice, ulice i ljude. Sad sam zapanjen koliko se sve promenilo. Mi više nismo isti.

 

Čitao si originalnu Anđelu ili ovaj rimejk koji je prošle godine objavljen?

 

Meni je Anđela onda bila upadljivo slab roman, u poređenju sa vrlo dobrim U potpalublju.

Inače, Arsenijević mi je najbolji u onom dnevniku, Mexico. Od ostalih koje sam čitao, Predator je pretenciozan, ali može da prođe, a Let je prilično besmislena knjiga.

Link to comment

Čitao si originalnu Anđelu ili ovaj rimejk koji je prošle godine objavljen?

 

Meni je Anđela onda bila upadljivo slab roman, u poređenju sa vrlo dobrim U potpalublju.

Inače, Arsenijević mi je najbolji u onom dnevniku, Mexico. Od ostalih koje sam čitao, Predator je pretenciozan, ali može da prođe, a Let je prilično besmislena knjiga.

 

Izvini, tek sad video post.

 

Pročitao sam je odmah kad se pojavila, ali da me ubiješ posle 20 godina se jako slabo sećam, tako da sam novo izdanje prihvatio kao potpuno nov doživljaj i ne mogu da pravim komparacije.

 

Vlajsu ja teško procenjujem. Te knjige su bile krik generacije kojoj pripadam, u njima se prepoznajem i onda više i ne razmišljam o kvalitetu. Anđela nema ni početak ni kraj, svaka od započetih priča ostaje nedovršena, ali to je kao da pričaš o prijateljima iz kraja o kojima nisi ništa čuo 20 godina, pa negde ne moraju ni da se završe. 

 

Možda je u novom izdanju najpotresnija sama distanca sa koje se ponovo posmatramo.

Link to comment

 

Meni je Anđela onda bila upadljivo slab roman, u poređenju sa vrlo dobrim U potpalublju.

 

meni je i Potpalublje loše, Arsenijevića je te godine neviđeno Bog pogledao, ono kad ti je najozbiljniji takmac za NIN-ovu Vuče Draškoviću...

razumem generacijske sentimente ali Vlajsa je debelo precenjen pisac.

Link to comment

Počela Islednika, odustala posle 50 strana, nije mi leglo.

Najnormalniji čovek na svetu, Ivan Tokio, završila, odličan za na more.

Читао обе прошле године у фебруару. Токуна се барем сећам, пријала ми атмосфера ако ништа друго. Овог уиследника нисам могао да се сетим ни ко је писао док нисам погледао на полицу. Сетио се неких приморских градова и то је то. Неко подсећање на стара времена. Јбг
Link to comment

miroslav krleza - zastave, knjiga treca, izdanje levak zagreb, stigao do trenutka kada se joja vraca iz zarobljenistva iz srbije.

dok citam i odusevljam se, sve vreme razmisljam o tome kako ovo remek-delo nije bar malo poznatije.

opservacije na sve moguce teme, ali je sustina mozda u preciznoj analizi politickog polozaja hrvatske na prelazu iz 19 u 20 vek. i dok krleza na stvari gleda iz pacifickih dubina, ja se batrgam u kolubarskim plicacima ne bih li pohvatao sve aspekte njegove proze.  konsultacije googla ili wikipedije su, za mene, obavezne prilikom citanja. na taj nacin se produzava zadovoljstvo :fantom:

Edited by Parsons
Link to comment

uliks.jpg

 

 

onomad blech nesto pisala o uliksu pa me zaintrigirala

za sad je borba

:mellow:

 

 

Uh, jeste borba ali nemoj odustati, tu nema predaje. Veruj mi, ako pobediš, čak i ako samo jedva pobediš, bićeš debelo nagradjen.

 

Inače, meni je omiljenije ono staro hrvatsko izdanje, nekao mi hrvaština bolje leži uz Džojsovo lelujanje.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...