Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

Za jedno dva sata se bacam na Savremenu brazilsku pricu, zbirku koju je priredila Ana Markovic de Santis. Sam' da nesto uradim, operem sudove i rasirim ves.Od zbirki ne ocekujem mnogo, ali Clio je ozbiljna kuca, ne bi oni... ne... ne... :unsure:

Link to comment

Ginter de Brojn: Buridanov magarac, izdavač Fabrika knjigaVeć na početku mogu reći da mi se svidja. Govori o bibliotekaru na visokom položaju u instituciji kulture i partiji koji se našao u ulozi stvora iz naslova jer ne može da odabere samo jednu od dve neobične žene prisutne u njegovom životu. Kao da ljubavni trougao nije težak sam po sebi, te muke mu se dešavaju u Istočnom Berlinu šezdesetih godina prošlog veka. Videću hoće li uspeti bilo kakvu odluku da sprovede u delo.

Link to comment

sei sonagon: zapisi pred san (poznatije kao: the pillow book of sei shonagon), nazalost, samo izbor.ceka na krevetu; taman je vece za takvo stivo :)

Link to comment

jako davno citala neki prastari, arhaicni prevod. posle tri godine od objavljivanja ovog izdanja, najzad sam je kupila i jedva cekam da proverim da li ce i da ostane jedna od najdrazih mi knjiga :) E.T.A.Hoffmann :wub:djavoljieliksiri.jpg

Kaludjer Medardo postaje žrtva tajanstvenog eliksira koji se čuva medju relikvijama njegovog samostana. Medjutim, djavolje vino samo je sredstvo kojim se gresi njegovih predaka javljaju kao njegova zla kob. U nizu neočekivanih obrta, zlodela i misterija, nošen ljubavnom žudnjom za Aurelijom, Medardo odlazi u Rim po tajnom zadatku. On uspeva da preživi uprkos snažnom eliksiru koji mu je oduzeo sposobnost rasudjivanja i iz temelja promenio njegovu ličnost, koja je mnogo više od podvojene. Medjutim, sve košmarne prepreke i fantazmagorični lavirint kroz koji prolazi zajedno sa svojim dvojnikom, možda su i samo ispunjenje postavljenog cilja ? velika psihoavantura preispitivanja samog sebe. ?Djavolji eliksiri? su klasični roman nemačkog romantizma, koji je objavljen u dva dela 1815. i 1816. godine. Hofman gradi priču na sukobu izmedju čežnje i užasa, na brisanju granica izmedju realnog i imaginarnog. Sudbina, predstavljena delom i kao nasledna i kao subjektivna, vodi glavnog junaka tako što sve vreme izmešta pripovedača iz središta i stvarnog sveta tako da se sve zagonetne, izboličene crta javljaju kao otkrivanje tamne strane onog unutrašnjeg Ja. ?Djavolji eliksiri? ekscentrično sukobljavaju mitološko sa psihološkim i zbog toga predstavljaju nezaobilaznu tačku književnosti, pre svega fantastične.
Link to comment

zavrsila malog prijatelja done tart. umorio me i razocarao. knjiga bez vidljive koncepcije, osim tendencije da izazove malu mucninu.

Link to comment

Dovoljno je reci - tri autora jevrejskog porekla. ^_^ Zabasam u bibliJoteku, i obavezno budu 2/3, ovoga puta 3/3. ^_^ Nesvesno.

Link to comment
Dovoljno je reci - tri autora jevrejskog porekla. ^_^ Zabasam u bibliJoteku, i obavezno budu 2/3, ovoga puta 3/3. ^_^ Nesvesno.
iju!prošle nedelje bila u gradskoj pred kraj radnog vremena i dograbila prvo sa police što mi je palo pod ruku... filip david, mirko kovač, marko vidojković :o
Link to comment

Kresimir Pintaric "Ljubav je sve" i "U tvom zagrljaju zaboravljam svako pretrpljeno zlo"Ovaj Pintaric pise pitko, oseca se da mu slova ispadaju iz dugih rukava i dosta je on duhovit tip. Malo podseca na Barnsa i "Troje" i "Ljubav, itd". Jedino sto je ovde dvoje i sta je bilo posle s njih dvoje. No, dok si u prvoj knjizi radoznao kako ce se to sve zavrsiti, u drugoj te smori, jer se ne desi nista i uvek je sve isto. Ne znam ni sto je pisao ovu drugu knjigu. Valjda dobio stipendiju, pa ko veli, ako mi je uspelo prvi put, sto ne bi i drugi, ako je dobro ispalo Barnsu, sto ne bi meni. A nije. Ko oce da se zabavi 2 sata uz laganu literaturu preporucujem, za toliko sam procitala obe. Evo jos malo o Kresi. http://www.kresimirpintaric.com/

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...