Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

Krstitelj (Miro Gavran). Tek kupljeno, nakon dugo odgađanja, tek započeto čitanje. Pretpostavljam da će moja (visoka) očekivanja bit ispunjena - Gavran je sjajan dramatičar i romanopisac. I beskrajno antipatična pojava, što je svakako manje bitno. -_-

Link to comment

Covek bez karaktera Sjedinjavanja: - Savrsenstvo ljubavi- Iskusenje smerne VeronikeRobert Muzil, naravno :heart:

Link to comment

Patrik Ouržednik - Europeana, kratka istorija dvadesetog vekaKao što podnaslov i kaže, kratak presek dogadjanja koja su zadesila stari kontinent u nedavno okončanom stoleću. Lako se čita, nema naučnih pretenzija. Opšta zapažanja su često ilustrovana kuriozitetima ili sumanutostima koje podvlače apsurdnost situacije.Zanimljivi su konteksti u kojima se pominje Srbija i blaženopočivša SFRJ.

Link to comment

vreme kiseonika - najnovije ruske drameprva drama nosi naziv 'piti, pevati, plakati', autorka ksenija dragunskaništa naročito, ali me uveselila jedna replika..."Ne, život se ne završava u trideset prvoj godini, pomislio je knez Andrej i pandrknuo pod nebom Austerlica." :lolol:

Link to comment

knjiga kojoj se vracam svakih nekoliko godina:lenka-kor.gif

Lenka Prohaskova: ?Dođi da probaš?, Belgrade 1995Pripovetke izuzetno duhovite češke autorke koje u krugu koji sa zatvara opisuju svakodnevicu moderne Pražanke, njene erotske zavrzlame, društvene frustracije i uspehe.
Link to comment

Završila "Krstitelja" od prije neki dan. Nevjerojatno se brzo čita, a i kad je povijesna tematika u pitanju, uopće nemam mjere. Interesantno štivo, radnja je kroz troje glavnih aktera fokusirana na vjerska, jednim dijelom i na politička previranja tadašnjih židova, s početka prvog stoljeća nove ere, jedan od sporednih likova je i sam Krist.Nebitna nota; dok sam čtala dotičnu knjigu, nikako mi nije polazilo za rukom da stavim po strani svoju osobnu antipatiju prema autoru, ne znam čini li me to lošim čitateljem. Ipak, ne bih išla tako daleko da kažem da mi je to pokvarilo izuzetno pozitivan utisak koji je knjiga ostavila na mene. Naravno, Gavran me i dalje užasno iritira.Btw, dočepala se "Judite". Autor: Miro Gavran. Jadna sam. :mellow:

Link to comment

We Need To Talk About KevinWe_Need_to_m1273568.jpgStigao tek do pola, ali utisci su sjajni. Obično čekam da završim knjigu, ali ovo je kvalitet.

Link to comment

Albahari :wub: i Marke. Tj. ne citam vise, procitala vec. Pocela u ponoc, pa ustala jutros u sest, i slistila svih 148 strana. cool.gifKad bi se neko setio da po ovome snimi tzv. omladinski film... Nismo ih imali jos od Zimzelena, a mirise na Potera, iako mladic nije carobnjak...:)

Edited by FranziskaKafka
Link to comment

Olga Grushin "The Dream Life Of Sukhanov"Izuzetno dobro napisana knjiga i jako interesantna. Interesantno je i to da je pisac Ruskinja, koja je knjigu napisala na engleskom i koju su preveli na gomiletinu jezika osim na ruski.

Link to comment

Johnathan Safran Foer"Extremely Loud & Incredibly Close"Jako dobra knjiga o decaku kome je otac poginuo prilikom 11/9 a pre toga ostavio nekoliko poruka na sekretarici.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...