Jump to content
IGNORED

Kupovina racunara i komponenti


Sludge Factory

Recommended Posts

Microlab je odličan u value for the money kategoriji. Ali ipak se vidi razlika i u izradi a i u zvuku. Dok sam držao radnju, imao sam svašta, i svašta testirao i probavao, bilo mi zanimljivo. 

 

Meni je Altec Lansing ATP 3 crkao posle 3 godine, a Microlab Solo traje vec 7, posto je od dobro utegnutog MDF-a i sa vrlo kvalitetnim delovima. I ima bolji zvuk za muziku od ATP 3 posto je pravljen za muziku a ne za igre.

 

Nisu ta pravila tako uniformna.

Edited by Грешни Василије
Link to comment

Само да укратко испричам како сам изгубио цео дан.

 

Пре отприлике три недеље дуне ми да обновим машину, више се не сећам зашто. Обично мењам плочу на три године, ал' наишао ССД па јој је то продужило живот. Елем, набавим све фришко - плоха, процесор, меморија, ајд да заменим један смуљив(рж) диск, па сам чак, након 12 година, пензионисао и стару нвидија картицу и узео нову.

 

И прексиноћ ми нестане ССД, тако из чиста мира. Не види га машина. Пошто су на њему углавном само привремени фајлови за које није никаква штета, ајде реко да оборим машину... кад после све горе и горе, сад се не види ни онај стари диск ком као никад ништа није фалило.

 

Однесем у дућан/сервис, дечко се патио цео сат и на крају испаде до лошег САТА кабла, јер нема оне лимене жабице да га држи. Па што не кажеш, имам кући четири нераспакована. И даље му нешто дуго траје да се дигне, ал' се дигне. ОК, однесем кући, поубадам каблове, и јок, опет не види све дискове, нарочито онај стари. Заменим и њему кабл, сад га види али и даље неће да се дигне, стоји на оној анимацији сто година.

 

Дигнем линукс са цедеа, види остале дискове, види некако и овог али од три партиције види само две. На ову једну спомиње нешто типа "јавља лоше секторе или је у питању бајаги рејд диск, потерај из пенџера фдиск /ф, пази важно је /ф, па бутирај двапут у пенџере трт мрт". Аха, а пенџери ћути ко дупе не говори ништа. И приде никад није пријавио било какву грешку на том диску...

 

Откачим кабл са тог диска, бутира док си реко кекс. Аха, то ли је. Извадим га и пребацим у фијоку(рж) а на његово место ставим неки стари. Бутирам линукс (свежији, са флешке, јбт диже се за 15 секунди). Ископирам све са тог диска, ниједну грешку не јави. Ево сад пуштам чегдиск, и даље не јавља ништа. Пре три недеље инсталисао пенџере, он као испроверава дискове, ништа није рекао. А овамо бутира сто година и никад краја, само зато што један диск јавља да можда има који лош сектор... ама кад би бар нешто рекао - их пе би то лепо признао, а овај јок, ћути ко дупе, да ваљда не збуњује корисника, шта ли. Серем вам се у тон филм, изгубио сам цео дан.

 

Ето, сад ми је лакше.

Link to comment

Ево завршио је скенирање на празном диску - већ сам посклањао све, остало десетак фајлова које нисам могао да обришем. Десет лоших кластера (гроздова?) на 200 гига... 232944 фајла обрађена на празном диску :челоклеп:...

 

Бил Гејц говна да је.

Link to comment

Meni je Altec Lansing ATP 3 crkao posle 3 godine, a Microlab Solo traje vec 7, posto je od dobro utegnutog MDF-a i sa vrlo kvalitetnim delovima. I ima bolji zvuk za muziku od ATP 3 posto je pravljen za muziku a ne za igre.

 

Nisu ta pravila tako uniformna.

 

Nisu uniformna, naravno, ali neke stvari su na strani alteca, kvalitet izrade i materijala pre svega, neka bude da je zvuk subjektivna stavka, mada ja sam ih prodavao više nego bilo šta drugo i ne znam ko ih nije imao a da nije bio prezadovoljan. Micro Laba sam propustio kroz šake barem 7, 8 modela 2+1 kombinacije i svi su oni lepo svirali, nema šta. 

Link to comment

Meni je spojen komp sa tv-om preko dvi-hdmi kabla od 10m. Vazdušnom linijom je možda tri puta manje rastojanje ali okolo ispadne taman 10m. Ne vidim da ima bilo kakvih problema.

Link to comment

Ajd da pitam ovde:

Sproveo bih HDMI kabl sa jedne strane sobe na drugu.Koliko taj standard trpi duzinu kabla?

Obrati pažnju na cenu tolikog kabla. Imaš sad već jeftinih wireless streaming hdmi džidža-bidža, a ne moraš se zafrkavati sa postavljanjem kabla. Ukoliko ti tako nešto završava posao.

Link to comment

Ajd da pitam ovde:

Sproveo bih HDMI kabl sa jedne strane sobe na drugu.Koliko taj standard trpi duzinu kabla?

 

Vidjao sam ih i od 15tak metara, radi bez problema, full hd.

Link to comment

Ево завршио је скенирање на празном диску - већ сам посклањао све, остало десетак фајлова које нисам могао да обришем. Десет лоших кластера (гроздова?) на 200 гига... 232944 фајла обрађена на празном диску :челоклеп:...

 

Бил Гејц говна да је.

 

Koje je marke taj SSD, da li si mu prvi vlasnik i koliko je kod tebe presao u mesecima i terabajtima?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...