Jump to content
IGNORED

Kupovina racunara i komponenti


Sludge Factory

Recommended Posts

Gdje u BG ima dobar izbor slušalica, po mogućstvu da se mogu probati, neka polu profi srednja klasa, da budu robusnije, može i preporuka za model, mada mi je najbitnije da mogu da ih probam 

 

Ovde imas sirok izbor, one koje ti trazis su dostupne i za probu:

 

http://shop.4audio.rs/

 

A bogami i ovde, ne znam kako stoje sa probanjem ali ta radnja vrvi od muzikanata, didzejeva i tonaca, siguran sam da se moze i probati:

 

http://www.mitrosmusic.com/

Edited by Грешни Василије
Link to comment

A za sta ti trebaju sluske? Ima tu mnogo faktora, oces one sa nabudzenim zvukom, monitorske, otvorene, zatvorene, one koje zahtevaju pojacalo ili im je njihova snaga dovoljna...

Edited by Грешни Василије
Link to comment

E na ove prve sam naletio i izbor je fantastičan, valja skoknuti do Čarlija Čaplina

 

Hvala Vaso

 

Ima li ko kakvu preporuku, iskustva što se tiče firmi, nisam nikad do sad uzimao ništa od ovih proizvođača mada sam radio sa nekim Bose i ne mogu reći da sam nezadovoljan.

Link to comment

A za sta ti trebaju sluske? Ima tu mnogo faktora, oces one sa nabudzenim zvukom, monitorske, otvorene, zatvorene, one koje zahtevaju pojacalo ili im je njihova snaga dovoljna...

 

Pravo da ti kažem, najbitnije mi je da me izoluju od vanjštine, inače su za slušanje i ličnu upotrebu, ništa studio, ništa didžejing, nego jednostavno neću više da se zajebavam sa škartom, uzeo neke Sonijeve od nekoliko hiljada  i raspale se nakon nekoliko mjeseci

 

edit: e da, i da se ponekad uštekaju u malo pojačalo kad odlučim da ne smetam komšijama (15W)

Edited by James Marshall
Link to comment

AHA ok, dakle velike, supraauralne.

 

Pogledaj ovo, firma generalno ima solidnu izradu, ove su ruzne kao kurac ali sam ih isprobao i jake su, i dosta osetljive (115db), znaci da mogu i sa pojacalom i bez njega.

Link to comment

Već godinu i po dana imam solidne Sennheiser sluške. Neuništive su. Nosim ih svakodnevno na posao u rancu i kući mi ih đeca razvlače. Pri tom je zvuk odličan, a izolacija solidna.

Link to comment

Kul, imaću u vidu, hvala narode

 

Vidim da ima dosta ovih Sennheiserovih u opticaju, nisam do sad imao s njima iskustva, hvala na odgovoru Učo

Link to comment

Zenhajzer jako variraju u kvalitetu izrade, ja već 10 godina uvek imam u kući barem jedan par "zenki".

 

Sada imam PX-100II, ali to nisu slušalice za izolaciju, otvorene su. Jako su robustne, doduše, i imaju odličan, precizan zvuk, što i inače odlikuje otvorene slušalice.,,

 

E sada Maršale, imam preporuku i za Zenhajzer, ali ona zaista zavisi od tvoje anatomije, jer su u pitanju dosta tesne sluške, nisu za glavate. Prednost im je jako dobar zvuk, izuzetno robustna izrada i potpuno zatvaranje. Ako imaš malu glavu, ovo ti je preporuka od sveg srca.

 

Imao sam ih dve godine (dok ih nisam zaboravio u taksiju :frust:) i za to vreme im se apsolutno ništa nije razdesilo, pravljene su za dugo trajanje, valjda najrobustnije sluške  koje sam ikada imao.

 

http://shop.4audio.rs/shop/slusalice/sennheiser-hd-205/

Edited by Грешни Василије
Link to comment

Zato i kažem da bi bilo dobro da shop dozvoljava probu. Evo sad sam poslao mejl Mitrosu i 4Audio sa pitanjem da li je to kod njih moguće. Bez toga mi nekako glupo da se izletim sa kupovinom, ako mi ne gode, mogu biti najbolje na svijet, džaba.

Link to comment

i jednostavno moram da ti preporučim Grado slušalice, iako uopšte nisu u skladu sa tvojim specifikacijama  :lolol:

otvorene su, potpuno, nisu robustne, ali daju apsolutno savršen zvuk, utegnut u srednjim tonovima, muzika sa njima dobija na punoći.

njihov osnovni model SR-60 smatra se uvodom u head-fi audiofiliju.

Edited by Грешни Василије
Link to comment

Pa dobro, možda za neke druge prilike, sad mi trebaju ove jedne radne, za drndanje, a te možda uzmem za ćejf :D

 

Sve jasno :) Ja preporučujem Grado slušalice i kad me pitaju gde ima dobar obućar ili stolar.

Link to comment

Sve jasno :) Ja preporučujem Grado slušalice i kad me pitaju gde ima dobar obućar ili stolar.

 

Koliko su udobne? Na više mesta tvrde da im je to slaba tačka, a ne podnosim neudobne slušalice nikako.

Link to comment

To zavisi od očekivanja, nisu one neudobne same po sebi već imaju dizajn iz Drugog svetskog rata, potpuno drugačiji od onoga na šta je savremeni kupac navikao (plastificirani, kožni ili gumeni jastučići udubljenog oblika), one imaju jednostavne sunđere sa ravnom površinom. 

 

Takođe, skuplji i teži Grado modeli, dizajnirani na isti način kao SR60, svakako će biti neudobniji, osnovni model je toliko lagan da nema tu šta puno da smeta čoveku.

 

Meni su udobne od početka, ali razumem da nekome nisu ako je baš navikao na ergonomiju savremenih slušalica.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...