Jump to content
IGNORED

Kupovina racunara i komponenti


Sludge Factory

Recommended Posts

Gde gledati najpovoljnije konfiguracije? Preporuka do nekih 300 evrica dobrodosla (bez monitora)

 

Dobio sam zadatak da nadjem nesto a pojma nemam sta za te pare moze da se nadje.

 

edit: spustise budzet na 30 hiljada tako da sam im porucio da nadju par modela pa cu im reci koji je najmanje los. Po meni za te pare moze da se kupi samo glorifikovani digitron a daleko su od pozicije da stipsare. 

 

edit 2: preporucicu im ovaj

http://www.bcgroup-online.com/proizvodi/BC-desktop-racunari/BCGROUP-INTEL-i3_4170,4GB,500GB-26333/

 

Mozda ih vremenom nagovorim da dokupe graficku pa da klinac moze nesto i da odigra.

Edited by katamaran
Link to comment

Pogledaj na emmi.rs, uvek su bili najjeftiniji, ne znam kakva je sada situacija. Iako su ološi najgori koji su mi par puta uvalili očigledno polovne komponente kao nove (monitor, grafička i sl). Posle sam saznao da im je to praksa.

Link to comment

Nisam ih se setio al znam da su umeli da budu povoljni. Mada posle te price o uvaljivanju polovnih komponnti :)

 

Svidja mi se kod ovih bc group sto daju cak 5 godina garancije a kolko znam ne deru.

 

posle mi je ovaj privukao paznju

 

http://www.bcgroup-online.com/proizvodi/BC-desktop-racunari/BCGROUP-GLADIATOR-R7-250-17979/

 

Na rec "celeron" sam alergican al izgleda da taj procesor uopste nije tako los. Grafika na prvi pogled ne obecava al verovatno moze da se uzme relativno pristojna uz doplatu od par hiljada.

Edited by katamaran
Link to comment

Svidja mi se kod ovih bc group sto daju cak 5 godina garancije a kolko znam ne deru.

Da, koliko znam i oni imaju neku varijantu "ako negde ima jeftinije...". Al za 5 godina garancije vredi i 10, 20% više da platiš. Teško mi da poverujem da neko u ovo moderno vreme brzokvarivog svega daje takvu garanciju.

Link to comment

Naručene slijedeće komponente:

 

Matična ploča GIGABYTE B85M-D3H, Intel B85, DDR3, zvuk, LAN,S-ATA, PCI-E 3.0, USB 3.0, D-SUB, DVI, HDMI, mATX, s. 1150

Procesor INTEL Core i5 4460 BOX, s. 1150, 3.2GHz, 6MB cache,GPU, Quad Core

Cooler LC POWER LC-CC-120, socket 775/1150/1155/1156/1366/2011/FM1/FM2/AM2/AM3
Memorija PC-14900, 8 GB, KINGSTON HyperX Fury Black HX318C10FB/8 DDR3 1866MHz
SSD 120.0 GB KINGSTON HyperX Fury, SHFS37A/120G, SATA3,2.5", MLC-Chip, maks. do 500/500 MB/s
Tvrdi disk 1000.0 GB SEAGATE ST1000DM003, SATA3, 3.5", 64MB cache, 7200 okr/min
Grafička kartica PCI-E XFX AMD RADEON R9 380 DD, 2GB DDR5,DP, DL-DVI-D, HDMI
Napajanje 550W, ANTEC VPF550, ATX v2.4, 120mm vent, 80+ Bronze
 
Iduća stavka mi je nabavka monitora. 
Razmišljao sam o Dell-ovom 24 inčni P2414H. 
Što mislite o tom modelu? U ponudi je još i U2414H, nešto malo skuplji. 
Da li se isplati isprsiti još nešto zelembaća za taj drugi model? 
Može preporuka i za druge 24 monitore. Dali ići na 16:9 ili 16:10, 1080p ili 1440 p?
 
Komp će prvenstveno služiti za posao te multimediju(hobistički). Igre se upale možda par puta godišnje.
Što se tiče posla, moram biti spojen istovremeno sa 10 i više servera alociranih all around globe. I to mora raditi sve zajedno što je moguće više smooth, stabilno i brzo. 
Znam da bi mi opcija sa 2 monitora bila lakša za rad ali to se nadogradim možda sa vremenom, za sad nemam još i za drugi monitor. Razmišljao sam o instaliranju virtualnih desktopa za win 10 da mi maksimalno olakšaju rad.
 
 
Svi komentari su dobrodošli. 
Edited by Mister No
Link to comment

Dell UltraSharp je odlična serija monitora - ako možeš da se protegneš, uzmi u svakom slučaju. Ja bih rado žrtvovao nešto megaherca ili megabajta za dobar monitor ili dobro napajanje recimo.

Link to comment

Jurim externi hard, sad imam nesto u ponudi za 20-30evraod komsije koji valja sve i svasta pa me zanima kako se to najbolje proverava? Kontam da ga prikljucim pa HD Sentinel.

Jos neki predlog?

Link to comment

Da li u nekoj prodavnici u Beogradu moze da se nadje prednji panel (2.5" ili 3.5") za kuciste sa card reader, USB i sound konektorima poput ovog na slici? Pre 2 meseca ga ne uzeh u Istanbulu za 20 evra misleci da toga ima u Bg, kad ono sipak. 

 

13440871810.jpg

Link to comment

Noviji Dellov desktop, Manuel kaže da je 8G memorije maximum.

Ali mogu da nadjem na internetu da neki u isti model stavljaju i 16G i to radi OK. Sta je najgore sto može da se desi?

Link to comment

Jurim externi hard, sad imam nesto u ponudi za 20-30evraod komsije koji valja sve i svasta pa me zanima kako se to najbolje proverava? Kontam da ga prikljucim pa HD Sentinel.

 

Jos neki predlog?

 

Da se ne uzdaš u njega previše? Daj neki model, veličinu, nešto... Mislim, ako je "ispao iz kamiona" ok ali ako je neki čudan uvoz...

 

Da li u nekoj prodavnici u Beogradu moze da se nadje prednji panel (2.5" ili 3.5") za kuciste sa card reader, USB i sound konektorima poput ovog na slici? Pre 2 meseca ga ne uzeh u Istanbulu za 20 evra misleci da toga ima u Bg, kad ono sipak. 

 

13440871810.jpg

 

Nailaze razni, ali mislim da nisam još video sa audio izlazom.

 

Noviji Dellov desktop, Manuel kaže da je 8G memorije maximum.

Ali mogu da nadjem na internetu da neki u isti model stavljaju i 16G i to radi OK. Sta je najgore sto može da se desi?

 

Da ti ostane memorija viska. Pogledaj i koja ti je revizija biosa i da li ima svežije. To ume da reši neke probleme sa memorijom.  Najiskrenije, sa dosta starijim brend desktopovima, HP, sam imao problem sa prepoznavanjem nekih modula, zavisi da li je SS ili DS i od to koja je veličina ali i koja je konfiguracija čipova na memoriji. Ako možeš da probaš pre kupovine to bi bilo idealno.

Edited by Vapad
Link to comment

Da se ne uzdaš u njega previše? Daj neki model, veličinu, nešto... Mislim, ako je "ispao iz kamiona" ok ali ako je neki čudan uvoz...

 

 

Nemam jos nista konkretno u rukama, ali imacu u vidu ovaj link. Hvala :thumbsup:

Link to comment

Da ti ostane memorija viska. Pogledaj i koja ti je revizija biosa i da li ima svežije. To ume da reši neke probleme sa memorijom.  Najiskrenije, sa dosta starijim brend desktopovima, HP, sam imao problem sa prepoznavanjem nekih modula, zavisi da li je SS ili DS i od to koja je veličina ali i koja je konfiguracija čipova na memoriji. Ako možeš da probaš pre kupovine to bi bilo idealno.

OK, hvala

Link to comment
  • 3 weeks later...

Gdje u BG ima dobar izbor slušalica, po mogućstvu da se mogu probati, neka polu profi srednja klasa, da budu robusnije, može i preporuka za model, mada mi je najbitnije da mogu da ih probam 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...