Jump to content
IGNORED

Kupovina racunara i komponenti


Sludge Factory

Recommended Posts

Divan si, puno hvala na trudu. :)

Sad da nema tebe, ja bih definitivno "pala" na taj Instar jer za laike poput mene, djeluju moćno. 

 

Edit: pa nemam što puno razmišljati, samo kaži koja je konfiguracija bolja koju si radio; prva ili druga - i uzet ću, to je to. 

 

Ako svratiš do Zg, častim ručkom!

Edited by Zoe
Link to comment
 

 

ajd dok si još u radnji :D

 

kako ti ovo deluje za 590€?

gamer pc, za klinca od 14...

 

Prozessor 4x 3.2 GHz Intel Core i5-4460 Haswell

Grafikkarte 1024 MB GeForce GTX750

Arbeitsspeicher 8 GB [2x 4GB] DDR3-1600 Kingston

Festplatte / SSD 500 GB (3,5", S-ATA III, 7200U/min)

Betriebssystem Kein Betriebssystem

Optisches Laufwerk 22-fach Dual Layer DVD±RW

CPU Kühler 70mm Standard Box-Kühler

Mainboard ASUS B85M-G

Gehäuse Eterno K-five Demon Hunter - schwarz

Netzteil 400 W Bequiet Pure Power L8

 

edit: http://www.computerwerk.de

Edited by aram
Link to comment

ne, ovo je gamer pc za coveka od 40, mene.

jedinoooo ta grafa bi trebalo da ima 2GB, za duzi vek igrivosti

Edited by Грешни Василије
Link to comment

Ok, evo ovako: 

 

windowse bacam van, ili ću ih nabaviti na ebayu (windows 7 pro SP1 za 70 - 80 dolara ako ne uspijem besplatno:

 

1. opcija u koju ubacujem SSD (prednost je što dostave i sastave comp, to je uračunato u cijenu):

 

Procesor INTEL Core i3 4160 BOX, s. 1150, 3.6GHz, 3MB cache, GPU, Dual Core
Matična ploča ASROCK H97M Pro4, Intel H97, DDR3, zvuk, G-LAN, S-ATA, PCI-E 3.0, USB 3.0, D-SUB, DVI, HDMI, mATX, s. 1150
Memorija PC-12800, 8 GB, MUSHKIN RadioActive FrostByte, 997005, DDR3 1600MHz, kit 2x4GB
Tvrdi disk 1000.0 GB SEAGATE ST1000DM003, SATA3, 3.5'', 64MB

Kućište LC POWER Pro-924B

Napajanje 450W, ANTEC VP450P EC, ATX v2.3, 120mm vent.

Monitor 21,5'' LED BENQ GW2255, FULL HD, 6ms, 250cd/m2, 3000:1, D-Sub, DVI, crni

Zvučnici GENIUS SP-HF360B, 10W

Tipkovnica GENIUS SlimStar i222, ultra slim, crna, USB

MIŠ LOGITECH M318e,crni, USB

* MICROSOFT Windows 8.1, 64-bit, Engleski, OEM, DVD, WN7-00614    
 ukupno:     5.267,75 KN

* mičem Windows i stavljam SSD (neki, ne znam koji)

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

2. opcija - plaćam sastavljanje compa

 

AMD A8 X4 7600, 3.8GHz, 4MB, FM2

Gigabyte GA-F2A88X-D3H,
Kingston DDR3 HyperX Fury,1866MHz, 4GB   X2
Monitor IPS(VA) LED 21.5" BENQ VW2245Z, 6ms, VGA-DVI, Full HD, Flicker free
OCZ SSD Trion 100 120GB,R550 /W450,79K,S3, TLC
HDD Desktop TOSHIBA DT01ACA100 (3.5", 1TB, 32MB, SATA III-600)
Fractal Core 1100, crno, bez napajanja
SILVERSTONE Strider Essential ST50F-ESB 500W,Efficiency 80 PLUS Bronze
Genius 2-channel HiFi zvučnik HF 360B, 10W, drveni
Dell laser mouse
Genius tipkovnica SlimStar i250, USB, HR, crna
* MS Windows 8.1 64-bit Eng Šifra: ms-w8-1-64-eng
Ukupno :     5.871,37

 

* bez windowsa, odnosno eventualno Windows 80 dolara + sastavljanje compa

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

And now, the question is; koju opciju? :)

Edited by Zoe
Link to comment

Slažem se, ali ostalo je super sklopljeno i uklopljeno da to napajanje bude taman. A i ako je monitor (pa i prirodna rezolucija sa tim) veći treba jača grafika, preporuka ide trenutno na GTX960 sa 2Gb. Ali onda i napajanje mora da bude dobro i barem od 500W. Takođe, ako je ikako moguće za future prufing, više RAMa. ax8G.

 

Zoe, ako ti win nije baš baš bitan stavi SSD i u onu intel konfu i idi sa tim, to je super mašina.

 

EDIT: :lolol:

 

pa da, tako nekako :D

Edited by Vapad
Link to comment

Bitan mi je win, ali u najgorem slučaju mogu jeftino naći nove originalne s ključem preko ebaya, sedmicu prof. SP1 koja vuče upgrade na w10. Sedmica mi je poznata, na njoj radim, a imam windows phone 8.1. - ako sam dobro shvatila, w10 je neki hibrid između to dvoje tako da mi neće biti problem brzo se navići. (dakle w8 ili w8.1. na desktopu mi je nepoznat)

 

Onda odlučeno! Ide prva verzija + SSD.

 

Još jednom, puno ti hvala! Kad kupim i sve bude složeno, uslikat ću, pa da vidiš (kroz jedno desetak dana otprilike)

I isprika što sam te smorila :D

Link to comment

Ok, i ćorava kokoš ubode zrno. Ja zapravo imam Win7 prof. originalne i imam ključeve i sve, ali nemam instalacijski disc. Pretpostavljam da mogu napraviti backup, kompletnu kopiju tih windowsa i samo ih prebaciti na novu mašinu?

Ako da, onda sam riješila problem s tim što to moram kopirati na USB jer mi nešto nije u redu s disc. na mom kompu.

I pitanje je hoću li znati to izvesti sama, pretpostavljam da hoću. 

Link to comment

tja.

 

zoe, pozajmi mi avatar, uz par zenskih nogu mozda i ja dobijem neki odgovor :D

Pa napisao ti je odgovor bre. :P

 

Slažem se, ali ostalo je super sklopljeno i uklopljeno da to napajanje bude taman. A i ako je monitor (pa i prirodna rezolucija sa tim) veći treba jača grafika, preporuka ide trenutno na GTX960 sa 2Gb. Ali onda i napajanje mora da bude dobro i barem od 500W. Takođe, ako je ikako moguće za future prufing, više RAMa. ax8G.

 

Link to comment

Arame, može. Hajde ti uzmi moj avatar, ja tvoj.

 

Ali izgleda da to kako sam ja zamislila ipak nije moguće. I da, ako nemam instalacijski disk, ne mogu te windowse koje imam nekako instalirati na novu mašinu. Njaa <_<

Link to comment

Arame, može. Hajde ti uzmi moj avatar, ja tvoj.

 

Ali izgleda da to kako sam ja zamislila ipak nije moguće. I da, ako nemam instalacijski disk, ne mogu te windowse koje imam nekako instalirati na novu mašinu. Njaa <_<

 

 

Tebi zapravo treba samo serijski broj, Windowse možeš bilo odakle skinuti.

A ako imaš normalnu, kupljenu verziju WIndowsa, možda i da kontaktiraš predstavništvo Microsofta u HR, pa da ti oni predlože najbezbolnije rešenje.

Link to comment

Windowsi su origigi ali nisu moji, nego su kopija. Od frenda, koji mi ih je i instalirao (kojeg neće biti neko vrijeme, pa ste sad osuđeni na gnjavažu :D ) kupovali su za firmu i podijelio je valjda već xxx kopija okolo :D Ali nisam nikad imala problema, čak sam jednom i Microsoftu davala broj ključa i znači sve super i ponuđena mi je nadogradnja na w10. Ključeve znam jer sam skinula jednu aplikaciju keyfinder ili tako nekako, koja  odmah izlista ključeve i jesu li Windowsi fake or original. Ali nemam WIndows instalacijski disk i šta da kažem ovima u  Microsoftu, pojela maca? 

Ne treba mi Microsoft, treba mi način kako da instaliram te iste windowse na novu mašinu kad stigne.

Edited by Zoe
Link to comment

Windowsi su origigi ali nisu moji, nego su kopija. Od frenda, koji mi ih je i instalirao (kojeg neće biti neko vrijeme, pa ste sad osuđeni na gnjavažu :D ) kupovali su za firmu i podijelio je valjda već xxx kopija okolo :D Ali nisam nikad imala problema, čak sam jednom i Microsoftu davala broj ključa i znači sve super i ponuđena mi je nadogradnja na w10. Ključeve znam jer sam skinula jednu aplikaciju keyfinder ili tako nekako, koja  odmah izlista ključeve i jesu li Windowsi fake or original. Ali nemam WIndows instalacijski disk i šta da kažem ovima u  Microsoftu, pojela maca? 

Ne treba mi Microsoft, treba mi način kako da instaliram te iste windowse na novu mašinu kad stigne.

 

 

Pa možeš da kažeš da je pojela maca, zašto da ne, pa diskovi nisu neuništivi.

 

Ili da legalno skineš npr. odavde.

 

Sami Winowsi nisu predmet zaštite autorskih prava, već pojedinačne licence, a ti licencu imaš.

Edited by JozoMujica
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...