Jump to content
IGNORED

Kupovina racunara i komponenti


Sludge Factory

Recommended Posts

Nije to samo estetika, odlična je stvar što je sve strpano u taj monitor, nema kablova i kućišta na podu i kilo prašine u kućištu. Cijena baš nije sitnica, ali ko kuburi sa prostorom, može da bude zanimljivo. :)

 

Slažem se da je to svakako prednost, ali sa druge strane, za 30ak jura pa i manje može da se uzme wifi miš+tasta sasvim pristojan combo, a na drugoj strani, brdo para se više uloži u hardware. 

 

No kao i sve, stvar prioriteta :)

Link to comment
 

Ok znalci, pucajte; da li vam je ovo OK?

(prva ponuda koja mi je stigla): 

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

MICROSOFT Windows 8.1, 64-bit, Engleski, OEM, DVD, WN7-00614

Zvučnici GENIUS SP-M200, crni

Tipkovnica + miš GENIUS SlimStar 8000ME, crna, USB

Monitor 21,5'' LED BENQ GW2255, FULL HD, 6ms, 250cd/m2, 3000:1, D-Sub, DVI, crni(VA Panel)

Matična ploča ASUS A88XM-PLUS, AMD A88X, DDR3, zvuk, SATA 3, RAID, G-LAN, PCI-E, HDMI, DVI, D-SUB, USB 3.0, mATX, s. FM2+

Cooler LC POWER LC-CC-95, socket 775/1155/1156/1150/AM2/AM3

Procesor AMD A10 X4 7800 BOX, s. FM2+, 3.9GHz, 4MB cache, GPU R7, Quad Core

Tvrdi disk 1000.0 GB WESTERN DIGITAL Blue, WD10EZEX, SATA3, 3.5'', 64MB cache, 7200okr./min

Memorija PC-14900, 4 GB, KINGSTON HyperX Fury Blue HX318C10F/4 DDR3 1866MHz

Kućište ANTEC VSK-3000B, mATX, crno, bez PS

Napajanje 450W, LC POWER Office Series LC600-12, ATX v2.31, 120mm vent, PFC

DVD±RW LG GH24NSC0, 24x, SATA, Dual layer, crni, bulk

 

Ukupno: 5.081,55KN - Links(besplatna dostava, slaganje, plaćanje na 12 rata)

Link to comment

Koliko je to evara?

 

Prvo, ako ti je za kuću, kakav crni windows. :)

 

Što se tiče periferija (miš, tasta, zvučnici), idi na/traži logitech. To možeš i sama u nekoj radnji. 

 

Što se tiče ostalog gledaj da ubudžiš još 4gb rama mada to možeš i naknadno ako ti je limitiran budžet. Procesor je ok, hdd takođe, ako ti je dovoljno 1TB, wd blue je neki standard. Ostalo mi deluje ok, al to je samo naravno moje mišljenje, nisam ja neki preterani expert, neko ko je dublje u priči, daće ti možda neki detaljniji savet (čitaj: moli se da se pojavi vapad :D). Dodao bih da imam dosta iskustva sa LC power napajanjima, na par njih se ventilator povremeno baš jako čuje, ne znam da li je neka falinka, loši primerci, šta li... Ali generalno su ok napajanja, barem na mojih 13 mašina, nijedno da pravi problem u radu i sl. Što se tiče monitora, evo 5a godina, 13 benq-a radi kao sat, odličan odnos cena kvalitet.

Link to comment

To je 670 eura (zaokruženo).

 

Ja volim windowse :)  i hoću nadogradnju na w 10 (imam i wp -mobitel, i to će sada biti totalna sinkronizacija appova i svega na svim w uređajima što mi se jako sviđa)

 

Što se tiče ostaloga, otprilike kao da mi pričaš turski - ništa ne shvaćam, ali tim više jako cijenim tvoj trud da mi pomogneš. Imam nekog tko se u to sve razumije, ali nije trenutno dostupan, a meni je ovo relativno hitno. Eto... :)

Puno ti hvala!

 

Edit: uglavnom, oni mogu konfigurirati comp. kako god ja želim, ali kad ne znam ništa o komponentama, pa...)

Edited by Zoe
Link to comment

To je 670 eura (zaokruženo).

 

Ja volim windowse :)  i hoću nadogradnju na w 10 (imam i wp -mobitel, i to će sada biti totalna sinkronizacija appova i svega na svim w uređajima što mi se jako sviđa)

 

Što se tiče ostaloga, otprilike kao da mi pričaš turski - ništa ne shvaćam, ali tim više jako cijenim tvoj trud da mi pomogneš. Imam nekog tko se u to sve razumije, ali nije trenutno dostupan, a meni je ovo relativno hitno. Eto... :)

Puno ti hvala!

 

Hm, hm, 670e je fina suma, za ovo što je u ponudi, ali moram da se ogradim, ne znam koliko win 8 košta. 

 

Mislio sam da ne kupuješ windows, već instaliraš "domaću" verziju. 

 

Nema na čemu :)

Link to comment

Pa u tu sumu računaj windowse, dostavu i slaganje compa. To je znači  otprilike minus 150 - 200 eura bez toga.

Edited by Zoe
Link to comment

Pa u tu sumu računaj windowse, dostavu i slaganje compa. To je otprilike minus 150 - 200 eura.

 

Ne znam, jedino ako ti dovlače iz Kine :)

 

Ovde je to zanemarljiv trošak, odeš na sajt, poručiš, stigne ti na adresu, kontam da je max 1000 dinara za sve (što je nekih 8 eura), a komp će da ti sklopi neko u bilo kom servisu za isto nekih (nagađam, ne znam koliko se naplaćuje) 15ak eura..

Link to comment

Ne znam, jedino ako ti dovlače iz Kine :)

 

Ovde je to zanemarljiv trošak, odeš na sajt, poručiš, stigne ti na adresu, kontam da je max 1000 dinara za sve (što je nekih 8 eura), a komp će da ti sklopi neko u bilo kom servisu za isto nekih (nagađam, ne znam koliko se naplaćuje) 15ak eura..

 

 

zaboravljaš da je jedan standard u EU a drugi ovde :sleep:

 

Pa zato sam pitala za pomoć pošto ne znam ni ja da li je to realna cijena ili nije s obzirom na komponente koje su mi ponuđene. Originalne windowse moram kupiti, nemam drugog izbora - oko svega ostaloga, nemam pojma ni koliko košta ni da li vrijedi za te novce. Ništa, snaći ću se. Još jednom hvala :)

Link to comment

Pa zato sam pitala za pomoć pošto ne znam ni ja da li je to realna cijena ili nije s obzirom na komponente koje su mi ponuđene. Originalne windowse moram kupiti, nemam drugog izbora - oko svega ostaloga, nemam pojma ni koliko košta ni da li vrijedi za te novce. Ništa, snaći ću se. Još jednom hvala :)

 

Koliko košta windows tu i zašto moraš da ga kupiš? Jel rade torenti u HR?

 

Ja sam "preko veze" kupio MS OEM Win SL 8.1 64Bit Eng1pk za 80 EUR, mogao sam da uzmem win7 za 145 EUR. Nisam siguran da je to i regularna cena...

Link to comment

Napisala sam zašto, zato što hoću w10 nadogradnju. 

I napisala sam, cijena W 8.1. ovdje je oko 160 eura, ali to je sad najmanje bitno, za windowse se možda mogu i snaći. Ono što me zanima je ponuđena konfiguracija, evo ako se oduzme tih 160 eura. Da li je to dobra ponuda, kvalitetna, ili nije. To mi je puno važnije od priče o windowsima - irelevantno je. 

Da sam comp. freak, otišla bih sama u dućan pa kupovala dio po dio. Pošto nisam, ne znam bolji način.

Link to comment

Lele 200€ za sklapanje i originalni windows koji košta 50€....Kuku majko.
Edit pošto windows košta 150€ onda i nije toliko gadno.

Ne sviđa mi se najsocijalnije LC-Power napajanje. Svi su se raspomamili ovde pa ga kupuju pa drž-ne daj kad crkne kroz godinu dana.

Neko bolje, da košta oko 50€, thermaltake modularno ili tako nešto.

Edited by Utvara
Link to comment

Logitech nije potreban, a i ovaj genius nije nešto.

Taj LC power od 450 je zaista krš. GA i što baš antek kućište.

Obrnuto. Čiftek, koji nije nešto baš naj naj, ali je skroz cool, to može pa u lc power lim, to ima smisla,

Originalni win ima smisla ako hoće upgrade i unify.

Asus ploča nema, mada su žute boje baš lepe. MSI pa Gigabyte, pa asrok, toliko me je pegasus razočarao :)

A10 je uber cool za te pere ali može biti da vama, mlada damo, i A8 radi posao.

Monitor je najveći krš u čitavoj priči, a trebaš u njega gledati svo vreme, taj benq ne mogu dve osobe gledati samo jedna nacentrirana baš baš.

Asus, Dell, skuplji Benq čak.

 

Be back in 30min, samo da otvorim pivo i portale pa da ti damo neki predlog.

 

P.S.

da li je optika zaista neophodna u današnje vreme.

Link to comment

To je za kućno korištenje, nije za kancelariju, iako puno posla obavljam i dok sam kod kuće. Stalno je uključen, imam printer Canon MP 190, neku malu eksternu opremicu za audio snimanja M - AUDIO mobile pre usb, slušalice Behringer i  upravo nabavljam novi modem, ali to dobijam u nekom super promotivnom paketu - Huawei E5172 150Mbps LTE. Rijetko igram igrice, nekad gledam filmove (ako mogu na mojoj staroj kanti, onda ću to valjda moći i na novoj), puno slušam muziku, youtube, itd. i eto, to je otprilike to. Htjela bih da ima punu funkcionalnost na w10. I naravno, da mi traje, a ne da za 3 godine moram kupovati novi. I da, miš mi je strašno važan, bez njega ne mogu/ne znam. 

 

Ako se ikome ovdje da, i ako mu nije mrsko da sastavlja, (častim kavom za trud :D) evo linka od te trgovine:

 

http://www.links.hr/?option=katList&id_kategorija=05&naziv=komponente

 

Cijene su ovdje takve kakve su, tu ništa ne mogu.  Možda bih mogla nabavljati nešto na crno, ali onda nemam ni garanciju, a to ne želim. Dakle, otprilike do 526 eura, to bi onda bilo bez windowsa.

 

100 eura = 759,5 hrk

Pa eto...

 

Edit: Vapad, puno ti hvala! :)

Edited by Zoe
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...