Jump to content
IGNORED

Kupovina racunara i komponenti


Sludge Factory

Recommended Posts

Pa jeste u poređenju sa čim, kućištem od 100e? Msm za nekih 50e na svakih 10 komentara pročitam jedan loš od ljudi koji ga koriste, jebem li ga. Kontam da ga treba porediti u cenovnom rangu.

Link to comment

Kad bih sebi sklapao sad komp od nule racunao bih stotinjak evra za kuciste + napajanje. 50 za kvalitetno napajanje + 50 za dobro polovno kuciste. Metal nije kvarljiva roba pa to i ne mora da bude novo.Kuciste od oko 150 evra sam uzeo za 45 u skoro savrsenom stanju. Jedino ostecenje jedna naprslina na providnoj stranici kucista.Ovakvo samo srebrnothermaltake_VH6000BWS_finished.jpgSa starim kucistem sam morao da skidam kuler od procesora da bih izvadio hard disk dok u ovo mogu i ja da udjem ako se malo potrudim. Full tower :wub:Srafciger ti ne treba jer se sve rukom odvrce.

Link to comment

Ja bi uzeo novog bitfeniks šinobija i neko napajanje od 100e.LC Power je, za te pare, sasvim solidno napajanje, meni je 600 guralo tri godine pristojnu mašinu i skinuo sam ga zato što je ventilator otišao, poklonio sam ga nekome ko je bio voljan da prelemi drugi i radi i dalje, zadnje dve rabim nekog čifteka i već mu se čuje ventilator, a koštalo je 60e, neće me više videti.Ima mašina koje šugava kineska napajanja od 200g teraju deceniju pa ništa.

1600 mhz neće da tera uopšte... ploča je http://www.asus.com/...#specifications
Vidim da ima sedam verzija biosa, jesi li probao da je flešneš?
Link to comment
LC Power je, za te pare, sasvim solidno napajanje, meni je 600 guralo tri godine pristojnu mašinu i skinuo sam ga zato što je ventilator otišao, poklonio sam ga nekome ko je bio voljan da prelemi drugi i radi i dalje, zadnje dve rabim nekog čifteka i već mu se čuje ventilator, a koštalo je 60e, neće me više videti.Ima mašina koje šugava kineska napajanja od 200g teraju deceniju pa ništa.
Tako i ja kontam, jbt, u igraonici imam 13 mašina I3 4gb rama sa kinezima i nijedan jedini problem ni sa jednom za 16 meseci. Ovo kućište je prostrano, ima napred usb 3.0, i ako ne daj bože zvizne napajanje a da je van garancije, uzeće se neko drugo i do qrca.
Link to comment

Stigao za sada samo monitor.Nisam stigao previše da se igram sa njim, prvo morao na fudbal 15 min pošto je stigao, a evo sada moram za Bg, no šta primetim. Kada se pusti film npr, probija pozadinsko osvetljenje na crnim delovima koji su iznad i ispod slike. Tj, probija belo samo od pola na levo, i to se osetno primeti. Sad, ne znam da li to može da se sredi ili je normalno, ali nešto sumnjam.p.s. moram da napomenem da sam pre njega imao a i dalje imam samsubg 206bw koji je plaćen 300e i bio opaka mašina, pa mi je možda teže da se oduševim prikazom.

Edited by Glas RazumaN
Link to comment
  • 2 weeks later...

Da nastavim sagu, svšta sam prošao dok posle dve nedelje nisam dobio monitor. Obvi iz webshopa kažu vidi sa reklamacijama reklamacije kažu mi smo to razdužili, to je kod njih u magacinu vraćeno, pa nazovem opet ove, oni kažu to nije istina, msm, katastrofa. Nego, i ovaj novi što mi je stigao, ima problem sa probijanjem, i to na istom mestu, donji levi deo, samo ne znam da li je to dovoljno da ga vrćem. U normalnom radu se ne primeti, ali opet, na čisto crnoj podlozi se lako primeti. Mišljenja? Probao sam da uslikam telefonom, ali preuveličava se efekat, pa ne vredi.

Link to comment

Misim da nećeš naći monitor kome ne curi pozadinsko osvetljenje, makar ne u tom cenovnom rangu.Ako ga ne primećuješ dok gledaš filmove/gruvaš igre, teraj dalje...

Link to comment
Misim da nećeš naći monitor kome ne curi pozadinsko osvetljenje, makar ne u tom cenovnom rangu.Ako ga ne primećuješ dok gledaš filmove/gruvaš igre, teraj dalje...
Pazi, primeti se na crnom delu ispod filma. Što je još gore, primeti se i na tamnim pozadinam kada igram npr league of legends gde je nekad tamno oko dešavanja u centru ekrana, i iskreno, nervira me :( Kontam, ako desna strana može da bude ok, što ne i leva...Iskreno se pitam da li je bolje kupiti neki kvalitetniji led, nego ići na IPS led, barem u ovom cenovnom rangu. Mislim, ovaj košta 20.000, nije najskuplji na svetu, ali nije ni najjevtiniji. Edited by Glas RazumaN
Link to comment

Vidi stvarno, 23'' ima za 12 iljada, pojma nisam imao... Jeftinoća udarila :lolol:To si uzeo za lokal, koristi se u uslovima slabijeg ambijentalnog osvetljenja?Jesi se igrao malo sa brightnes/contrast dugmićima, kad si skroz u crnom, minimalna podešavanja mogu mnogo da pomognu (a da pritom ne budu skoro uopšte uočljiva kad se nešto dešava na ekranu)?

Link to comment

nije to probijanje poz. sv. već ips glow dobro poznata i dokumentovana mana ovog tipa panela- intezitet i površ na kojoj se isti vidi zavisi od udaljenosti i ugla pod kojim se gleda u monitor i od ambijentalnog osvetljenja- ako se udaljiš 1,5 m od monitora nećeš ga više primećivati ^_^

Link to comment
Vidi stvarno, 23'' ima za 12 iljada, pojma nisam imao... Jeftinoća udarila :lolol:To si uzeo za lokal, koristi se u uslovima slabijeg ambijentalnog osvetljenja?Jesi se igrao malo sa brightnes/contrast dugmićima, kad si skroz u crnom, minimalna podešavanja mogu mnogo da pomognu (a da pritom ne budu skoro uopšte uočljiva kad se nešto dešava na ekranu)?
Uzeo sam sebi za kuću, koristi se u klasičnim sobnim uslovima, tako da kažem. Igrao sam se sa brightnesom, msm da su promene bile minimalne. Ima na yt neki snimak crnog koji može da posluži kao test...
nije to probijanje poz. sv. već ips glow dobro poznata i dokumentovana mana ovog tipa panela- intezitet i površ na kojoj se isti vidi zavisi od udaljenosti i ugla pod kojim se gleda u monitor i od ambijentalnog osvetljenja- ako se udaljiš 1,5 m od monitora nećeš ga više primećivati ^_^
Pazi, primeti se u najnormalnijem korišćenju, kada sedim najnormalnije, monitor je ispred mene, to je to. Teško mi je da se pomirim sa time da npr igram nešto i da mi jedan deo ekrana bude očigledno svetliji, kada je tamna slika na prikazu. Zato kažem, ako je to normalno, onda u qrac. Ako može da se npr ne vidi ništa od toga na 21,5" benq monitoru od manje od 10k, onda stvarno ne znam šta da mislim i šta je normalno a šta nije.
Link to comment
  • 2 weeks later...

ajd ovako... treba mi ssve ovo ispod al da ima kod nas da se kupi:/ desktop masina (moze i fabricka) 1800 eura/ laptop 600 eura/ memory card reader i external memory zajedno 400 eura/ stampac 350 euraja cu isto da gledam al ako neko ima hint iz prve ruke bilo bi super

Link to comment
ajd ovako... treba mi ssve ovo ispod al da ima kod nas da se kupi:/ desktop masina (moze i fabricka) 1800 eura/ laptop 600 eura/ memory card reader i external memory zajedno 400 eura/ stampac 350 euraja cu isto da gledam al ako neko ima hint iz prve ruke bilo bi super
imam sve...
Niko se nije javio da ti pomogne, ali i kako bi - nisi napisao za koju namenu ti trebaju mašine, koja vrsta eksterne memorije i koji tip štampača ti treba.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...