Jump to content
IGNORED

Kupovina racunara i komponenti


Sludge Factory

Recommended Posts

E super, onda mi je to prioritet, samo što ću verovatno prvo gledati da zavalim nekome ovog mog bijednog Asusa za 50€, to valjda ne bi trebalo biti preterano teško. :)Hvala puno na pomoći još jednom!

Link to comment

Ma nije pomoc, i ja se odlucujem sta da kupim, mozda cu bas ovog na ebay-u koga sam spomenuo na prethodnoj strani. Ne mogu vise da se mucim i gledam fotke na ovom 15" laptop monitoru ekranu. (Za filmove je jos nekako i OK, posto rezolucija vecine filmova nije ni blizu rezolucije laptop-ekrana; ali fotke su mi standardno 3000-4000 pixela po stranici, sto je mnogo i za 22" monitor, ali ipak je bolje).

Edited by Indy
Link to comment
Ma nije pomoc, i ja se odlucujem sta da kupim, mozda cu bas ovog na ebay-u koga sam spomenuo na prethodnoj strani. Ne mogu vise da se mucim i gledam fotke na ovom 15" laptop monitoru ekranu. (Za filmove je jos nekako i OK, posto rezolucija vecine filmova nije ni blizu rezolucije laptop-ekrana; ali fotke su mi standardno 3000-4000 pixela po stranici, sto je mnogo i za 22" monitor, ali ipak je bolje).
nego, kad si vec tu, i meni treba nesto za fotke pa me zanima sta bi ti preporucio, tako nesto do recimo 400-500 evra.
Link to comment
nego, kad si vec tu, i meni treba nesto za fotke pa me zanima sta bi ti preporucio, tako nesto do recimo 400-500 evra.
Nisam ja nikakav strucnjak za monitore (na zalost, voleo bih da jesam), samo znam sta sam citao po fotografskim sajtovima kao preporuke za monitore. Znaci, kada se izuzme ono sto vecina nas ne moze da kupi (Eizo, NEC MultiSync i Apple monitori), ono sto ostaje je (npr. prema ovom izvoru):HP ZR24w 24-inch S-IPS LCD MonitorAOC I2353PH 23 - Ultra Slim IPS LED Monitor Dual HDMI - Brushed MetalDell UltraSharp U2412M 24" LED LCD Monitor - 16:10 - 8 msViewsonic VP2365-LED 23-Inch Wide e-IPS LED Monitor (Black)HP Promo ZR2440W Le(Uglavnom u domenu para koje pominjes). Dakle, ono sto je - koliko kapiram na osnovu nekoliko tekstova - neophodni minimum je da je monitor IPS tehnologija. A onda u zavisnosti koliko imas para toliko ces incha dobiti. Ako hoces 24/27 incha, to je skuplja verzija (mada moze da se udene u ovaj tvoj budzet), a za sirotinjski budzet, kao moj, mora da se ide na 21.5"/22". Mada se jos nisam 100% odulcio, merkam Dell UltraSharp U2412M Monitor with LED za 299 australijskih para (240 eu). (Sad tek vidim da je na onoj listi koju sam stavio iznad :D )
Link to comment

hvala indy.nekako volim da cujem preporuku od nekog 'koga znam'. guglanje me u takvim situacijama dovede do glavobolje. uvek, sta god da trazim na kraju dodjem do necega sto kosta 3x vise od onoga sto sam na pocetku odredio kao limit, pa se onda pitam da li to zapravo i realno 3x vise vredi. pa ponovo krenem ispocetka da guglam, pa opet dodjem do toga da je na jednom sajtu proizvod x na prvom a y na poslednjem mestu, na drugom obrnuto...ovako mi je misljenje 'poznanika' vrlo vazan kriterijum u svemu tome.

Link to comment
Nisam ja nikakav strucnjak za monitore (na zalost, voleo bih da jesam), samo znam sta sam citao po fotografskim sajtovima kao preporuke za monitore. Znaci, kada se izuzme ono sto vecina nas ne moze da kupi (Eizo, NEC MultiSync i Apple monitori), ono sto ostaje je (npr. prema ovom izvoru):HP ZR24w 24-inch S-IPS LCD MonitorAOC I2353PH 23 - Ultra Slim IPS LED Monitor Dual HDMI - Brushed MetalDell UltraSharp U2412M 24" LED LCD Monitor - 16:10 - 8 msViewsonic VP2365-LED 23-Inch Wide e-IPS LED Monitor (Black)HP Promo ZR2440W Le(Uglavnom u domenu para koje pominjes). Dakle, ono sto je - koliko kapiram na osnovu nekoliko tekstova - neophodni minimum je da je monitor IPS tehnologija. A onda u zavisnosti koliko imas para toliko ces incha dobiti. Ako hoces 24/27 incha, to je skuplja verzija (mada moze da se udene u ovaj tvoj budzet), a za sirotinjski budzet, kao moj, mora da se ide na 21.5"/22". Mada se jos nisam 100% odulcio, merkam Dell UltraSharp U2412M Monitor with LED za 299 australijskih para (240 eu). (Sad tek vidim da je na onoj listi koju sam stavio iznad :D )
:thumbsup:I moja preporuka, od onog što sam video, a video sam dosta, jak utisak je ostavio... Na žalost, ja sam pre dve godine uzeo nekog Samsunga, koji sam platio baš dosta para, pa mi se ne menja, ali ovo je best buy u svakom pogledu...
Link to comment

Stigao LG, prvu utisci - oduševeljen! :) Hvala svima puno na asistenciji, a naročito Indiju i Filipenku (koga sam smarao na pm). Ne znam kako onaj mizerni deo populacije koji nije učlanjen na ppp uopšte i funkcioniše u životu...

Edited by bob loblaw
Link to comment

Interesuje me ovaj hard:SEAGATEBarracuda 2TB 64MB 7k SATA600 ST2000DM001Proizvođač : SeagateModel : Barracuda 2TB 64MB 7k SATA600 ST2000DM001Interfejs : SATA/600,Dimenzija : 3,5 "Tip : Interni Brzina : 7200 RPMKapacitet : 2000 GBBafer : 64 MBHoću da ga stavim u fioku i da mi služi za magacioniranje starih materijala stalnih klijenata.Molim komentare i preporuke.

Link to comment

Druga kombinacija za hard:WESTERN DIGITALCaviar Green 2TB 7k 64MB SATA300 WD20EARSProizvođač : Western DigitalModel : Caviar Green 2TB 7k 64MB SATA300 WD20EARS Interfejs : SATA/300,Dimenzija : 3,5 "Tip : Interni Brzina : 7200 RPMKapacitet : 2000 GBBafer : 64 MBKažu da prvenstveno služi za storage što je meni potrebno.

Link to comment
Interesuje me ovaj hard:SEAGATEBarracuda 2TB 64MB 7k SATA600 ST2000DM001Proizvođač : SeagateModel : Barracuda 2TB 64MB 7k SATA600 ST2000DM001Interfejs : SATA/600,Dimenzija : 3,5 "Tip : Interni Brzina : 7200 RPMKapacitet : 2000 GBBafer : 64 MBHoću da ga stavim u fioku i da mi služi za magacioniranje starih materijala stalnih klijenata.Molim komentare i preporuke.
Diski ko disk, za to što ti treba sasva dovoljan, ako su podatci bitni uzmi dva pa stavi u mirror.Uzgred. Za oko tih para ima i ST2000VX000, koji je skoro 250g grama teži koliko vidim, i to mi je primamljivo :lol: a ima i WD Green koji je jeftiniji i na 5400 je alisam ovde već prihvatio podučen tuđim iskustvom da to uopšte nije bitno, a isto je bedna garancija 24 meseci...Edit, i ovaj drugi isto.edit:Koja garancija, koliko kinte... sve je to isto i tako to. Tj. Ni za šta ti niko ne može garantovati, pa ni proizvođač. Edited by Vapad
Link to comment

Pa uzeo bi neki eco green na manje obrtaja radije nego neki performance disk u svakom slučaju.I što reče čovek, gledao kolika je garancija, jer ako tu fioku budeš nosio i drndao, svejedno je koja je marka.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...