Jump to content
IGNORED

Kupovina racunara i komponenti


Sludge Factory

Recommended Posts

Ok, cesljao sam po oglasima i spala knjiga na dva slova, bar kad su u pitanju procesori. Imam za 110 evra neku Gigabajtovu dobru plocu (doduse, sa DDR2 memorijom, koje vec imam 4x1Gb) i procesor Intel Q8300... ili AMD Phenom II X4 955 za kojeg tek treba da cujem cenu i onda bih trebao da vijam i neku odgovarajucu plocu gde ide DDR3 memorija. Imam opciju da za ova moja 4 gigabajta dobijem novu DDR3, sto je valjda ok, pa me zanima kakvi su ovi procesori.Vapade, presudi.

Link to comment

Batice, 775 je mrtva platforma, DDR3 je primetno jeftinija od DDR2, tako da menjanje kec na kec ako dobijaš novo jeste ok a ako ne za 4GB ddr2 traži 6 Gb ddr3.Fenom je brži, ali bučniji i nešto topliji. U svako slučaju stare su stvari u pitanju. Intel jeste quad qore i bolji je od toga što imaš sada, mada ne vidim šta ćeš ti sa četiri jezgra da radiš, tako da ti je bitniji klok, a to je opet na strani 955.Što se tiče ploče od 870 pa na gore bi trebalo da fercera, proveri samo da li podržavaju procesore termalnom od 125w, tako da gledaj neku ploču koja ima hladnjake na naponskoj... Zavisi od cene procesora. Ploča ide od 50 do 90e za superiška, nove stvari. Možeš da prođeš možda i jeftinije od intel varijante a brže je.

Link to comment

Ekekeke, pa menja, ali ne za tebe :)Imam fenoma II x2 otključanog na x4, sa 4 GB DDR2 na ok 790 ploči, menjao bi se za intela, trenutno, bez da trepnem. Prosto, kada sam kupovao cena/performanse su bile na strani AMD-a, sada i nisu tako više, ako ti treba, a treba ti, gejming mašina, tebi i dual core radi posao, ti nećeš koristiti sva četiri jezgra, dual core sa visokim klokom, 3+ghz, novije generacije (core), mnogo ddr3 i to bi trebalo da leti, nešto kasnije dodaš SSD na tu mašinu i bob da te vidi. Ali, ako već kupuješ polovne stvari....ja stvarno ne umem da ti dam dobru preporuku.

Link to comment
Ma samo polovno dolazi u obzir, skontao sam da hocu da kupim i bajs pa cu da se stekam na kompu laugh.gif
Ok, Q8200 na GB ploči i 4Gb rama i 260 vs 955, neka ploča i barem 6 Gb DDR3 i 260, ako je AMD varijanta skuplja do 30e onda AMD. Pogledaj Asus M5A97 ploču. I uzmi LC Power Titan2 600w. Nemoj ispod titana. Ti znaš da kod "šanera" ima bajseva od 3,4,5k, samo da gledaš da ne uzimaš neki koji mogu da prepoznaju tu u kraju...kada već voliš polovnu robu :)
Link to comment

Koji je najbolji monitor koji mogu kupiti za oko 150€? Mada bih preferirao da je cena oko 120-130, ali ajde taj neki opseg, i onako časti kladionica...razmišljam da se apgrejdujem sa ove moje devetnaestice a mrzi me proučavam IT svet, ima ih milion.

Edited by bob loblaw
Link to comment
Ako si ih pečovao, više nisu originali.
Ako mi neko nekad dođe u inspekciju i provali da je win pačovan, plaćam kaznu i dve nedelje na Sejšelima pride.
Link to comment

Uh, moram priznati da izgleda baš sexy. :wub: Ali je koliko vidim 170€ u Gigatronu, mislim namakao bih ako se stvarno isplati ali nije ni malo...a i voleo bih da ima HDMI jer sam do sad izbegavao konzole nove generacije zbog nedostatka adekvatnog televizora, pa bih voleo da ostavim i tu opciju otvorenu. Celu mladost sam proveo na konzolama (čak sam i Dreamcast imao! :Hail: ), pa bih rado posedovao Sony 3 ako mi se ukaže prilika. :) Jeste da se sad retko kad igram ali mislim pričamo o Gran Turismu ffs...

Link to comment

Mislim da je neko i ranije reklamirao ovaj Dell. Da ne radi neko od vas za tog distributora? :P Bobe, vidi zasta ti monitor treba. Ako hoces da se slika vidi normalno iz raznih uglova, a ne samo direktno kad se sedi ispred monitora, onda razmotri neki od IPS panela. Trebalo bi da ih ima za te pare (recimo LG). Za one kojima je posmatranje fotografija na ekranu bitno, a tanki su s parama, to bi bila neka najminimalnija tehnologija.

Link to comment

U suštini filmovi 90% vremena i ponekad neka igra, nikakva profesionalna upotreba. I da bude 22 ili jače, vidim da ni to nisam napomenuo u prvom postu.

nemam pojma šta su IPS paneli, proučiću :)

Link to comment

Ne znam kakve su tamo cene, ali na ebay-u sam recimo nasao LG IPS226V-PN 21.5" IPS Panel LED LCD Monitor Full HD 1080p HDMI DVI VGA 16:9 za oko 150 ozi dolara, to je kao i americkih, znaci manje je od toga sto bi ti potrosio (ono jest da mu malo fali do 22 incha). IPS (in-plane switching) znaci samo da moze da se uspesno vidi sta je na ekranu iz vise uglova nego "obican" monitor, sto je zgodno ako recimo vise osoba gleda film (ne mogu svi da budu istovremeno ispred ekrana, jelda).

Link to comment

Mislim da bi mi baš takvo nešto bilo odlično, ali ne mogu da ga nadjem uopšte kod nas na IT svetu. I naravno da nećemo sad baš da zagledamo u pola inča majku mu...:)Hvala na informacijama u svakom slučaju, sad barem imam bolju predstavu šta uopšte da jurim.Edit - valja li ovako nešto?

Edited by bob loblaw
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...