Jump to content
IGNORED

Kupovina racunara i komponenti


Sludge Factory

Recommended Posts

Svaki procesor koji podržava PAE može adresirati i više od 8 GB u x86 modu, ali se to ne radi, pogotovo što bi drajveri doživjeli šiz. Nadam se da ne moram bunarit linkove da ti i Russinovich objasni.
Ubuntu koristi.
Link to comment

Imam 250 evra da kupim procesor, plocu, memoriju i neko napajanje gde bi to sve radilo kako treba. Aj predlozite nesto, ja sam totalno ispao iz fazona. Osim toga, dacu moju ATI HD3850 za neku Zotac-ovu GTX260 sa 216 shadera, 448-bitnu, kurac palac... trazi mi covek doplatu od 30 evra a drug mi rekao da je to realno pa sam pristao.Pomagajte, hocu da mi haksbol vise ne secka biggrin.gif

Link to comment
Imam 250 evra da kupim procesor, plocu, memoriju i neko napajanje gde bi to sve radilo kako treba. Aj predlozite nesto, ja sam totalno ispao iz fazona. Osim toga, dacu moju ATI HD3850 za neku Zotac-ovu GTX260 sa 216 shadera, 448-bitnu, kurac palac... trazi mi covek doplatu od 30 evra a drug mi rekao da je to realno pa sam pristao.Pomagajte, hocu da mi haksbol vise ne secka biggrin.gif
Ok.Brzinski od oka.Intel G840/850/860MSI H77MA-G432x4 GB kingston red ili hiper nemam pojma koja je razlika, red je jeftinijii, recimo, LC Power (znam da ga mnogi ne vole) 650w LC6650GP3 V2.3trebalo bi da se može nekako uglaviti u 28000 do 30000 hiljada, tj negde između 250 i 270e
Link to comment

Drug ima to napajanje i kaze da je dobro. Nego, koji mu ga ovo procesor dodje, jel to quad ili dual? biggrin.gif I jel pricas o polovnim ili novim komponentama?

Link to comment
Drug ima to napajanje i kaze da je dobro. Nego, koji mu ga ovo procesor dodje, jel to quad ili dual? biggrin.gif I jel pricas o polovnim ili novim komponentama?
Nove, dual, stepen ispod i3, hebiga ti nemož' ni sendi bridž u potpunosti da izneseš sa tim novcem, ali ovo će da šljaka ok. A i 77 ploča je koja je ok...
Link to comment

valja, ali si rekao da ti ne treba preterano jak komp, sada se čika u meni prevrće pošto je to skoro isto para kao G a ima 4 jezgra više, i iako ne znam da ćeš ih ikada koristiti, i iako mislim da za gejming i svakodnevni rad mirnije i tiše možeš da završavaš posao sa G opet....btw, koliko vidim u cenovnicima je 15000 dindži, mislim da taj što si ti našao nije nov... a i on je AM3+ a ne FM1Znači neka ploča tipa MSI 970A-G46 bi bila savršena, ona je oko 85e i odlična je, vrh što bi rekli vi mladi, uefi, m-flash, dža bu, crna, moćnapa ako imaš nov FX sa garancijom za te novce idi na to, ovu ploču, 2x4gb rama (ma 4x4gb i ne razmišljaš više), takođe pogledaj Cooler Master GX Lite 700W napajanje...i završi sa računarom za sledećih 3-5 godina, da se može igrati haks bez da boli glava.E sada, pošto je to AM3+ ostaješ na tom procesoru, prošle generacije, dok sa intelom možeš uvek ubaciti neki i3 ili i5 kada ti se uzmogne, uz dodavanje rama i menjanje grafike i dobijaš sasva drugu mašinu. Ali verujem da ti ne bi ništa tu diro sledećih....ihahaj...

Link to comment

A jebate, nekad sam i ja znao da napisem sve isto sto i ti meni sad, dok sam pratio tu scenu... Posto sad ne mogu da savatam te AM 3 pluseve i slicne zajebancije oko nadogradnji, ipak cu morati da angazujem druga koji je maher, ne vredi mi ovako. Trenutno sam zbunjeniji nego pre trazenja saveta biggrin.gif

Link to comment
A jebate, nekad sam i ja znao da napisem sve isto sto i ti meni sad, dok sam pratio tu scenu... Posto sad ne mogu da savatam te AM 3 pluseve i slicne zajebancije oko nadogradnji, ipak cu morati da angazujem druga koji je maher, ne vredi mi ovako. Trenutno sam zbunjeniji nego pre trazenja saveta biggrin.gif
Pošalješ Vapadu poruku, kažeš napiši mi tačno šta bi uzeo sebi za te pare, i onda ga zezneš i kupiš sve to isto. :)
Link to comment
:lol: za 250e ono sa G8x0e sad, što je on sam uveo u igru FX...koji koliko vidim košta 130e a on ga nalazi negde za 90e...to su specijalne okolnosti :)
Link to comment
Ah, radna garancija po dogovoru, i bez coolera. To neko obarao rekord u overkloku pa se sada oslobađa robe ili tako nešto... ma, uzmi ako ti se uzima, šta ja da ti kažem. Stavi neki cooler od 30-tak evara i ono :MSI 970A-G464x4gb ramaCooler Master GX Lite 700Wsve ukupno oko 330-360e cca i bob da te vidi, dogod ti živi proc.ajd uzdravlje
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...