Jump to content
IGNORED

Kupovina racunara i komponenti


Sludge Factory

Recommended Posts

Jel moze neko da mi preporuci dobar kuler, do 30-40e? Procesor je AMD Athlon II x2 250, maticna GIGABYTE GA-MA770-UD3 ...
<_<
Link to comment
http://www.itsvet.com/proizvod/cooler-master-hyper-212-plus-lga1156-1366-775-am2-am3-939-rr-b10-212p-g1/comp_comp_cooler/54/938http://www.itsvet.com/proizvod/cooler-master-hyper-212-plus-lga1156-1366-775-am2-am3-939-rr-b10-212p-g1/comp_comp_cooler/54/938ehm, obrati pažnju na dimenzije 158x120x79 mm, i računaj da li ti staje u kućište.BTW, ja sam uzeo LOKI-ja koji nije loš takođe, mada sada da uzimam ipak bi 212 +... Edited by Vapad
Link to comment

Vapad me podseti na seagate, takođe prodat nezanemarljiv broj komada, bez reklamacija. Imam jedan od tera u sopstvenoj mašini, da kucnem u drvo...

Edited by Glas RazumaN
Link to comment
Ja sam na taj progi naleteo sasvim slučajno na Benchu. Par ljudi se javilo kako im je spasilo život i da sve radi 100x brže kada su ga instalirali, neki su imali i po 8GB i bili prezadovoljni jer sada sve radi kao besno, itd, itd.A na MS sajt i njihove informacije se ne obazirem, ja stvarno nisam ekspert i nemam šta da pametujem ovde osim da prenesem izjave drugih, a neko od njih ko se javio na topiku je rekao da je taj memoriski limit čista budalaština MS-a ne vezana za bitažu i da je to trik mikrosofta radi veće prodaje 64 bitnih verzija...Sad, ako su lagali mene i ja lažem vas.Po toj tvojoj računici, jel mi se isplati da nadodajem po još 4Gb na svaku mašinu, što sam planirao u neko dogledno vreme?
Postoji teoriska mogucnost da japanci naprave mali karnister od 25L koji staje u dzep - samo treba dobro sabiti.Ali, nema mogucnosti da 32bitni OS vidi vise of 4GB - sorry sve ima svoje limite.Pozdrav,X500
Link to comment
Postoji teoriska mogucnost da japanci naprave mali karnister od 25L koji staje u dzep - samo treba dobro sabiti.Ali, nema mogucnosti da 32bitni OS vidi vise of 4GB - sorry sve ima svoje limite.Pozdrav,X500
Ok.Pozdrav,XMAN :)p.s. Kažeš da je nemoguće ni da win prijavi 8 npr? Edited by Glas RazumaN
Link to comment
Ok.Pozdrav,XMAN :)p.s. Kažeš da je ne moguće ni da win prijavi 8 npr?
Verujem da može da se rasturi tako da vidi više od 4 ali da u isto vreme koristi više od 4 ne verujem, sa tim da mislim da važi da pojedinačna aplikacija ne može da uzme više od 2gb. Doduše, sada će i igre početi da prave da rade samo na 64bit sistemima (dosada su native 64bit games bile retkost, ima ih, koliko, dvadesetak) a sada vidim da max pejn veli da na full trebaš imati 16gb rama, znači da je pravljen da koristi taj ram.
Link to comment
Ok.Pozdrav,XMAN :)p.s. Kažeš da je ne moguće ni da win prijavi 8 npr?
Moze 32-bit Win da prijavi 8GB, ali ne moze da adresira (koristi).Pozdrav,X500
Link to comment
Moze 32-bit Win da prijavi 8GB, ali ne moze da adresira (koristi).
Svaki procesor koji podržava PAE može adresirati i više od 8 GB u x86 modu, ali se to ne radi, pogotovo što bi drajveri doživjeli šiz. Nadam se da ne moram bunarit linkove da ti i Russinovich objasni.
Dakle, dok ne pređem na 64bita, džabe meni 8GB rama?
Bogme da. Predži, radi to savršeno. Edited by Roger Sanchez
Link to comment
Bogme da. Predži, radi to savršeno.
Fora je što u igraonici imam originale startere, pa mi se to ne radi. Jasno, sve zbog legalnosti, kada mi upadnu jednog dana da imam barem nešto da im natrljam na nos.
Link to comment

Mrzi me da citiram ono za hard disk ali samo da kazem da je ovaj moj Sigejt Barakuda od 500 gigabajta i ne znam koliko megabajta kesha Bogotac medju hard diskovima Hail.gif

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...