Jump to content
IGNORED

Kupovina racunara i komponenti


Sludge Factory

Recommended Posts

Imao sam eksterni Transcend iz te klase, neko vreme je vrlo pristojno radio, da bi potom, ničim izazvan, skroz otkazao poslušnost, računar ga više ne prepoznaje. Nadam se da neko ima bolji primer, ja sam sve svoje muke rešio odrešivši malo više kesu, uzeo sam LG koji samo prede, a škraba i blu-ray. .  

<_<

Link to comment

Nema bas puno smisla da uzimas jedan primer i da po tome izvlacis zakljucke. Ja imam dosta stari Pioneer dvd rezac iz vremena kad je Pioneer pravio THE rezace, pa je posle odredjenog vremena prestao da cita CD-ove (tj. mozda je uvek i bilo tako).

 

edit: mislim uzmi LG ako ti je tako milije, to  ionako nije firma za klima uredjaje. Ne znam kako se sad kotira Transcend, ali generalno je poznata firma na trzistu memorija.

Edited by Venom
Link to comment

Ma mislim da svi imaju istu garanciju - dve godine. Znam za Transcend iako ja kupujem samo Kingston. Ionako su verovatno svi slični u tom cenovnom rangu. Imaju i neki Asus. Verovatno ću na kraju da odlučim na jedini normalan način - koji mi bude najlepši :blush:.

Link to comment

Nema bas puno smisla da uzimas jedan primer i da po tome izvlacis zakljucke. Ja imam dosta stari Pioneer dvd rezac iz vremena kad je Pioneer pravio THE rezace, pa je posle odredjenog vremena prestao da cita CD-ove (tj. mozda je uvek i bilo tako).

 

edit: mislim uzmi LG ako ti je tako milije, to  ionako nije firma za klima uredjaje. Ne znam kako se sad kotira Transcend, ali generalno je poznata firma na trzistu memorija.

 

Ja se malo (ali malo) zezam za te klima uredjaje.

 

Transcend je treci proizvodjac memorija na svetu.

Link to comment

 

5099x16/120= 680 eur da budemo precizni :fantom:

 

Šta znači prosečan korisnik? Malo internet, malo fejsbuk, word i excell, ponekad powerpoint. Igrice na netu i preko društvenih mreža?

 

Moja ekspertiza™ ti kaže da će ovaj da ide svuda al će malo teže da povuče™ ako ustreba (što naravno isključuje prosečnog korisnika)

Link to comment

Evo onda mojih 5c.

 

Taj model je malo fancy a verujem i ne baš toliko zastupljen na ovim prostorima pa kontam da će malo ko moći da ti da informacije iz prve ruke kako to radi, a to je ono što ja uvek prvo gledam i tražim kada nešto kupujem. 

 

Za te pare, kontam da bi trebao da ima barem 8GB rama, barem 1,5TB i /ne/integrisanu grafiku. A i procesor mi ne uliva poverenje, koliko vidim to je dual core na 1.7mhz? Nisam siguran da to omogućava baš komotan rad kakav bi trebao da bude za skoro 700e. Al kontam da ovako lepo pakovanje ima svoju cenu... 

Koliko će trajati, pitaj boga, to se kontam nikad ne zna, pogotovu sa uređajima novog doba™. Verovatno ćeš moći sa njim sve da obavljaš glatko, samo nisam siguran u kojoj meri, pogotovu kada opteretiš sistem sa kojekakvim programima, i sl.

 

Edit: iskreno, nikad ne bih kupio ovako nešto. Za te pare da uzmeš super IPS LED monitor od 23" i desktop mašinu koja je barem duplo jača od ovoga. Sad, neće sigurno imati tu estetiku, a ako si ti žensko a čini mi se da jesi po niku, znam da je to na vrhu prioriteta. :)

Edited by Glas RazumaN
Link to comment

 

 

Edit: iskreno, nikad ne bih kupio ovako nešto. Za te pare da uzmeš super IPS LED monitor od 23" i desktop mašinu koja je barem duplo jača od ovoga. Sad, neće sigurno imati tu estetiku, a ako si ti žensko a čini mi se da jesi po niku, znam da je to na vrhu prioriteta. :)

 

Jesam žensko, ali nije mi to na vrhu prioriteta. Ok, idem na konfiguraciju compa, neće biti AIO.  Puno hvala :)

Link to comment

 

Edit: iskreno, nikad ne bih kupio ovako nešto. Za te pare da uzmeš super IPS LED monitor od 23" i desktop mašinu koja je barem duplo jača od ovoga. Sad, neće sigurno imati tu estetiku, a ako si ti žensko a čini mi se da jesi po niku, znam da je to na vrhu prioriteta. :)

 

Nije to samo estetika, odlična je stvar što je sve strpano u taj monitor, nema kablova i kućišta na podu i kilo prašine u kućištu. Cijena baš nije sitnica, ali ko kuburi sa prostorom, može da bude zanimljivo. :)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...