Jump to content
IGNORED

Svirate li sta


žaro

Recommended Posts

Kao klinca su me matorci naterali da par meseci duvam u onaj klarinet, i to mi uzeli neki od 600 maraka... Sto je najgore, bio sam talenat, ali sam (srecom) batalio zbog glupog solfedja i treme od koncerata.Klarinet, jebote :mellow:
al si neki, sta fali klarinetu, tako lep ton ima -_- sad bi mogao da sviras Mocartov koncert za klarinet i orkestar u A-duru i svasta jos... Edited by batticuore
Link to comment
  • Replies 103
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • batticuore

    13

  • sherman

    7

  • bup

    6

  • Lale Gator

    6

jos ponekad sanjam lupkanje olovkom o sto na solfedju
ma jeste smor solfedjo al to ti je muzicka matematika/gramatika. bar za one koji se bave klasicnom muzikom.
Link to comment
al si neki, sta fali klarinetu, tako lep ton ima -_- sad bi mogao da sviras Mocartov koncert za klarinet i orkestar u A-duru i svasta jos...
Pa, ono, jes'... a mog'o sam i da zavrsim kao Boki Milosevic, u Grand paradi :wub: I ne pominjite vise solfedjo, samospalicu se iz zasede angry.gif
Link to comment

Svirao sax i bas gitaru u bendu pre mnogo godina. Sad ostala neka akusticna gitara koja ne moze dobro da se nastima, pa u poslednje vreme razisljam da uzmem bolju ili mozda jeftiniju elektricnu "za po kuci".

Link to comment

i meni treba neka elektricna gitara, iskljucivo za po kuci :D ustvari, uzecu gitaricu od brata, ionako skuplja prasinu angry.gif , treba samo da kupim nove zice i proverim u kakvom je stanju pojacalo. a onda, jednog dana mozda i u masu, eh snovi.... cool.gif

Link to comment
  • 3 months later...

Hteo sam trubu, ali su mi rekli da treba sedam godina da se nauči :unsure: , te sam odustao...(to je bilo 14 godina)Probao sam bubanj, ali nikako nisam uspeo da razdvojim levu i desnu jebanu nogu :rolleyes: Već nekoliko godina maštam o gitari, ali...Ali, kako da razdvojim levu i desnu jebanu nogu?Takođe, harmonika deluje privlačno, ali gde da nađem nekog da me prati?

Link to comment
Zavisi na čemu oćeš da te prati?Ja znam da odsviram temu iz Ko to tamo peva na drombuljama, pa kad naučiš akorde javi se da tezgarimo u nekom podvožnjaku na NBG.
Nemoj me cimaš ako nisi ozbiljan <_<P.S. GEJ stop, samo MMS Edited by NaughtyByNature
Link to comment
  • 2 weeks later...
Ovaj... a zar ne moze npr. srednja muzicka vanredno kao i svaka srednja? Naravno, prethodno napabircis neko znanje... Otpadaju profe zato sto... (jedan od razloga) ne "trpim" da me neko uci. :blush: (Vise volEm sve sama...) Mada mislim da bi im bilo lako - tacno bih znala sta me zanima, sta bih pitala itd.Sve u svemu, sve se svodi na to da prvo nabavis neki instrumenAt, pa ce dalje biti lako...
Bojim se da u tom slucaju tesko da ces uspeti. Uvuci rogove, sateraj tvrdoglavost u cosak i nadji nekoga da krene s tobom ispocetka. Sto duze budes disciplinovana u toj ranoj fazi vece su sanse da steknes minimalnu tehniku, naucis tonalitete i onda polako krenes da napredujes. Ukoliko se oslonis na svoju muzikalnost i na ono malo tehnike koju steknes u ranoj fazi poceces da uterujes sebe u problem da pokusas da odsviras nesto sto volis da sviras. Problem je u tome sto je 99% sansi da to sto ti se dopada zahteva tehniku koju u tom trenutku nemas.Govorim ti ovo zato sto sam se ja tako zajebao. Krenuo sam klavir od nule sa 32 godine, nasao idealnog nastavnika i dok sam se drzao dogovora napredovao sam jako brzo jer volim muziku i posvecivao sam vezbanju mnogo vremena. A onda vise nisam mogao da savladavam svoju sujetu, naleteo na neke kompozicije koje sam strasno zeleo da naucim a nisam imao dovoljno sposobnosti i, naravno, zaglavio na kraju upravo kod tih kompozicija. U medjuvremenu sam ostao bez instrumenta i nastavnika i sada bih morao da krenem prakticno ispocetka (a hocu, cim opet nadjem dovoljno sati dnevno da odvojim za klavir) jer citam note kao trogodisnje dete slova. To me je prosto manje zanimalo od mogucnosti da pravim muziku na klaviru i slabije sam naucio. Kljucna greska. :lol: Dakle, moj ti je predlog da, koliko god da si muzikalna i koliko god brzo da napredujes sa tehnikom, uzmes nekog nastavnika kojem verujes da vodi racuna o tome na koji nacin napredujes. To je bitno zato sto postoji mnogo nacina da napredujes brzo ali kratko i da se na kraju sapletes, a samo jedan da napredujes sistematski i logicno i da ti se muzika otvara korak po korak. Uostalom, nastavnik je tu da prati program ucenja i proverava kako napredujes. Sve ostalo je vezba i ucenje, a to mozes i sama ako imas instrument kuci. Vazno je samo da se ono sto ucis i vezbas uglavnom oslanja na tvoj sopstveni program napredovanja koji odredjujes zajedno sa nastavnikom. I kad smo vec kod toga, ako ikako mozes dovuci taj instrument kuci. Mnogo je komfornije kad mozes samo da ustanes od radnog stola, predjes par koraka i sednes za klavir.Da sam pre deset godina znao ono sto sad znam, sada bih vec svirao one kompozicije koje su mi tada dosle glave. Medjutim, nisam imao strpljenja. Nemoj da napravis istu gresku jer je nagrada neverovatna. Nista, ama bas nista (dobro, ima jedna stvar ali taj PDF prokleti moderatori nisu hteli da otvore :lol: ), ne moze da se uporedi sa sopstvenom interpretacijom valjane muzike.
Link to comment

@ Harper - tacno je sto pises, onako generalno, ali ne znaci da ces sigurno potonuti ako ucis sam, ali je sansa veca - veca od cega, to je drugo pitanje? Npr. ja kada sam poceo da ucim gitaru, sa nekoliko kolega, ucio sam sve sam jer nisam imao novac sa casove, niti su moji roditelji hteli da mi to priuste.. E sad, od njih, samo ja sviram i dan danas, a bio sam uvek bolji od svi njih zajedno. Zbog manjka teorije nekada nisam znao sta sviram, ali i bez tog znanja (koje sam u medjuvremenu takodje sam ucio, znaci teoriju) sam svirao bolje od njih. Talenat ima veze sa tim...To je samo iz mog ugla, i instrumenta Elektricna Gitara, vrlo moguce da se to drugacije odrazava na instrumente, recimo klasicne muzike (klavir, violina)...Kog zanima, evo snimka jedne pesme, bez mnogo solo izdrkavanja, sa naseg zadnjeg nastupa:

Edited by assignment
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...