Jump to content

TV Prva


renne

Recommended Posts

Jok, ovoj dvojici skojevaca pre tebe.
Skojevaca? Duhovito, zaista. Nego reci, Dzvonko, kako te se dojmio BB show?Ali iskreno, čovečanski, bez ideologizacije. Zar nije smešno?
Link to comment
Momčići, niste dovoljno iznijansirani za dublju diskusiju.... Imate jedan drugog pa ćakulajte.
E moj ti. Nista ti ne kapiras i macujes se sa nevidljivim protivnikom.
Link to comment
Necu ti dozvoliti jer su skec o Radetu Pendreku iz 1989. i skec o Marku Kraljevic iz 2012. i po formi i dobrim delom i po sustini potpuno ista stvar. Devojka koja se danas drugacije nasminka u odnosu na juce je i dalje ista devojka.Niti je ono bila kritika niti je ovo plivanje nizvodno. Ti ih tako pojednostavljeno vidis jer si isuvise politicki opterecen i sve pozmtras kroz prizmu "da li je nesto politicki poen za nas ili za njih".
Pazi, ovako nekako da ti pokusam objasniti. U redu je da na ovoj temi pokusas da objasnis neke stvari oko nadrealista. Meni doduse zanimljivo kao podsecanje, ali za neke druge je vredno.Onda si procitavsi tekst sa pescanika ljutito rekao da ce ti se svideti ova splacina. To mi je zanimljivo na vise nivoa. Pa si krenuo da nam objasnjavas drustvenu klimu i zanimljivo je sto nisi provalio da si u jednom postu na prosloj strani protivrecan. Ali to cu ostaviti tebi da pronadjes posto sam ja isuvise politicki obojen i pritom skojevac, iako nemas pojma koliko imam godina i da mozda, ali bar da pomislis da mozda ipak bolje od tebe poznajem drustvo u koje su nadrealisti sleteli. Da se razumemo, ovo govorim iz pozicije coveka iz Beograda koji je povremeno isao u Sarajevo, a predposlednji put na utakmicu Zelja-Zvezda 1:3.Nadam se da su ti bar malo jasnije neke stvari i da poredjenja izmedju TLN i ovog smeca su nemoguca. Ako ti pokusavas da to poredis u bilo kom kontekstu, jasno mi je sve. Edited by bergasa19
Link to comment

L'džiberluk pour l'džiberluk.... i to iz tri izvoraŠteta što niste jednako anti-didaktički nastrojeni kad je u pitanju konzumacija humorističkih emisija. Opterećen čovek nikad neće biti slobodan, dragi skojevci.

Link to comment

skeč sa vremensko prognozom koju čitaju patrijarh, biskup i muftija je bio prilično antinacionalistički.i mala digresija:obožavao sam kao dete da gledam TLN. naravno da mi ništa od toga nije bilo jasno u kontekstu raspada države i budućih dešavanja ali sam kao balavac bez problema registrovao taj, u pravom smislu, nadrealni momenat. od neleta u ulozi voditelja dnevnika, preko žive pozlaćene statue i 25očasovnog nedeljnog popodneva do nindža kontrolora i đubretara koji se biju metlama preko zida. :)o điurinim kućnim čarolijama kaokopiji onog cara kog mso gledali u noćnom programu da i ne pričam.mislim da nele nije ni svestan šta je zapravo bio esencijalni nadrealizam u ondašnjoj inkarnaciji. uz naravno vizuelni lo-fi koji ovde bolno nedostaje.u to ime:http://www.youtube.com/watch?v=BF0XpDftIfU

Edited by McCabe
Link to comment

Zar nije Djura imao neki tuzan pokusaj na B92, zadnja epizoda je bila ona kada je onoj curici ubacio kockice leda u gaćice i pošteno je izvatao a i kamerman se prilično fino proveo.TLN je fenomen, nemož se ponoviti. Nagradno oduzimanje, privatna radna akcija, štrajk vlade (pa nele viče 'voz, oni imaju voz').Ovo sada je gotovo hirurški precizno operisano od dobrog humora, njima se humor slučajno desi, a, opet, ako je istina da je većini smešno onda je to još tužnije.

Link to comment
Meni je sjajsan tekst. Sta je trebao da napise. Da je to obicna glupost nastala u glupim vremenima i da je to neminovnost. Onda bolje da ne pise nista.
Nije mi jasna potreba da se u formi bloga ili kolumne razbacuje nacitanoscu, tj. da se pise u formi naucnog eseja.Poenta je tu, ali bi je vestiji kolumnista jednostavnije i lerpsavije iskazao.
Link to comment

Pa dobro, ja mislim da ovo i nije prava kolumna, više u stilu pogled iz ordinacije jednog teoretičara medija :)Bez šale, mislim da je bliže onome što povremeno piše VR Vodinelić, samo iz potpuno druge struke, naravno.

Edited by Syme
Link to comment
Pa dobro, ja mislim da ovo i nije prava kolumna, više u stilu pogled iz ordinacije jednog teoretičara medija :)Bez šale, mislim da je bliže onome što povremeno piše VR Vodinelić, samo iz potpuno druge struke, naravno.
Fair enough.Nego, kad smo vec kod teorije, i drug Kim i kolumna iz Pescanika rabe Lakana non-stop. Luba pomenu Vitgestajna, Fuko je tu...Meni je malo mnogo da s svaki drusteni fenomen sagledava na po istom (ili slicnom) teoretskom obrascu. Ne znam da li se gornji mislioci naslanjaju jedan na drugog.Fali mi na forumu, sto se toga tice, drugacija teoretska perspektiva. Ovako, postaje nekako prdevidljivo, i za nas koji nismo izbruseni u drustvenim naukama.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...