Jump to content
IGNORED

Dresovi


Recommended Posts

Samo da kazem da su novi dresovi (retro stil, za 20-godisnjicu Barija) DO JAJA!Bice uskoro zvanicna promocija, strogo je zabranjeno da se postuju slike istog do tada (po cenu gubljenja insajd info :P ), ali ko moze da ga kupi neka ga naruci sto pre. Ovo ce nestati dok se kaze "piksla"!:Hail:
Унапред :wub: Само једно питање: да ли је грб онај прави или онај плави?
Nisam sve uspeo da procitam, pa se izvinjavam ako je vec odgonetnuto... Grb je onaj pravi - kao iz Barija. Nema zvezdica, nema "ono plavo"... wub.gif
Kako bre nema zvezdica?!Onda nema šta da se pretpostavlja, ovo je dres:BT91-Bari.jpgBtw, oće li Stameni da nosi Dikin dres ? :lol:
Zvezdice su se pojavile u sezoni 95-96 kada se sa diadore prešlo na kappu. Kappa je tad radila za Juve kao i neke druge talijanske klubove pa je verovatno neko iz marketinga istripovao kako bi bilo gotivno da i mi to imamo. Potpuno besmisleno, obzirom da je u Italiji to deo neke jako duže tradicije koja je nekako i ozvaničena. Ovo po istočnoj Evropi je instant krađa fazona. Ipak, ta sezona je donela i jedan od najcenjenijih dresova u našoj istoriji, a to je onaj beli sa petokrakom na rukavu. Smetala je samo Beobanka reklama ali 'ajde. Juve je imao plave sa dve žute petokrake. Što se grba tiče i dalje ne mogu da shvatim ko ima pravo na štit, a ko na krug ali kako god, dovođenje Robija i vraćanje oldskul grba su najpametniji potezi ove uprave. Možda i jedini dobri.
Nosili ga protiv Barse na Nou Kampu.
Mek Kejb, sezone 1995 Crvena zvezda je osvojila 20. titulu u svojoj istoriji te je zbog toga naredne sezone stavila dve zvezdice iznad grba. Dakle, zvezdica iznad grba predstavlja 10 osvojinih titula državnog prvaka tako da nema veze sa Kappom niti Diadorom niti Juventusom. Od pretprošle godine ih ima i Partizan. Iz istog razloga( ne iz razloga što je i njima sasvim slučajno sponzor kappa :lol: ). Mada su komotno Mirku Marjanoviću mogli da dodele onu jednu (pa da on ima dve petokrake :lol: )Za dresove sa zvezdom na ramenu se slažem. Po meni najlepša rezervna varijanta dresova ikad.
Ovo mi je najlepsa vest nevezana za fudbal a vezana za nas klub poslednjih godina. Pritajeno ne da mrzim, nego prezirem "ono plavo" govno, podseca me na JUL i na SOS kanal dizajn. Sve cekam da neko u klubu shvati koliko lose taj krug izgleda i koliko kvari najlepsi grb na svetu. A zvezdice bi trebalo da ima zbog 20+ titula.
Prekopirao sam ovde govoranciju o dresu jer cenim da će biti još komentara kad se dres pojavi. Sve u svemu, ne pamtim da se ikada u našem fudbalu iščekivao bilo čiji novi dres. Ako Zvezda 91. nije uspela da marketinški naplati osvajanje KEŠ, ova danas će na razne načine to nadoknaditi. Nekad i sa stilom, kao sada.Uglavnom, na osnovu ovih isečaka koji se kače na zvaničnom, reklo bi se da je to potpuno identičan dizajn onome. Mislio sam da kragnu i broj neće skinuti skroz ali izgleda da sam se prevario. Reklama Gazprom je fino nalepljena sa autlajnom okolo (dakle nema pravougaone krpe), a jedino što i malo smeta je sportimpuls reklama. Ona zelena boja konkretno. Ja lično mislim da bi baš ovaj dizajn sa dve široke crvene linije na beloj podlozi trebalo stalno furati. Jedino što mi se više došada varijanta sa početka sezone 90-91, a to je da je broj beo na širokom crvenom polju. Kako što smo imali dobrim delom osamdesetih. Dakle ovaj fazon:http://www.youtube.com/watch?v=y3STCqrm4gY&feature=relatedŠto se zvezdica tiče, pokušaću da budem precizniji. Dakle, znam šta zvezdice predstavljaju, nisam na Marsu živeo ali tvrdim da je ceo taj fazon prilično usiljen i nekako mi je skorojevićki. Ima velikih klubova i van Italije koji to nose (npr Marsej i St. Etjen) ali ipak u pitanju je žabarska tradicija koja je davno utemeljena, a još je besmislenije pozajmljivati taj fazon u sred devedesetih kad je naš fudbal već uveliko propao. Mislim, jasno je zašto smo 95 dodali dve zvezde ali zašto kroz cele osamdesete nismo imali jednu? Što se tiče moje priče sa Kappom, ja pretpostavljam da se tada rodila ta ideja jer je Kappa dizajnirala dresove i trenerke za Juve u čiji izgled su bile inkorporirane i te petokrake. Konkretno, mislim na: maglia1996.jpgOvaj dres je jako sličan našem rezervnom sa petokrakom (jedna umesto dve) te cenim da se možda tada rodila ideja: "Vidi kako ovi to s ponosom nose, haj'mo i mi!"Sasvim je moguće i da grešim.
Link to comment

Hoćeš reći da je neko sa zvezdama na rukavu đuture pokupio i one nad grbom?Ne mogu se setiti da je ikome Kappa radila te petokrake na rukavu sem Zvezdi i Juveu 95-97. Inače, Barca je dobila ovo:image_7549.jpg:lol: Kappa je tada radila još Betis, takođe bez petokrake.

Link to comment
Hoćeš reći da je neko sa zvezdama na rukavu đuture pokupio i one nad grbom?
Upravo to. Ali kao što rekoh, samo nagađam.@zorglubOvo je replika dresa od pre 20-30 godina. Ne verujem da je Puma pokušala da ga zaštiti, a i da jeste ne verujem da bi bilo naročito svrsishodno obzirom na to koliko hiljada varijacija postoji na temu prugastih fudbalskih klubova. A možda su čak i aminovali. Puma danas forsira potpuno drugu estetiku. Edited by McCabe
Link to comment

U pravu je WTF gore na FKCZ topiku. Nije trebalo da stavljaju imena jer ih ni 91 nije bilo na ledjima. Usrali su ga time. Čak ni ovaj sportimpuls ne smeta. Valjda će moći da se kupi bez toga.No kako god, Тhe Dres je stigao. :)

Edited by McCabe
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...