Jump to content
IGNORED

Svet


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Stara škola™
Ali ovaj sa brkovima bio bolji ucenik, evo vec cetvrti krug pocinje sa zetonom za jednu voznju, ovaj desni je uspeo samo dva kruga da obrne sa jednim zetonom, pa je onda morao da menja autic i da potrosi jos jedan zeton za jednu voznju...edit: navikao sam desnog da zovem levi :) Edited by fanjo
Link to comment
Naravno da ima propagande ali ista nije razlog da se ide u apsolutnu moć. Ta priča može samo loše da se završi po Venecuelu. Iran je, recimo, primer da može i drugačije.
To shto ti zovesh "odlazak u apsolutnu moc" je rezultat velike zelje USA da instalira marionetski rezim u Venecueli. Nazhalost, autoritarni rezimi cvetaju tamo gde sa strane postoji realna opasnost po drzavu.
Link to comment
To shto ti zovesh "odlazak u apsolutnu moc" je rezultat velike zelje USA da instalira marionetski rezim u Venecueli. Nazhalost, autoritarni rezimi cvetaju tamo gde sa strane postoji realna opasnost po drzavu.
Kako god, ja ti garantujem da Venecuela gubi na duže staze, ako ne i srednje. Sistem kojim se Čavez brani od želje SAD da instaliraju marionetsku vladu jednostavno nije održiv. Barem po mom mišljenju.
Link to comment
Kako god, ja ti garantujem da Venecuela gubi na duže staze, ako ne i srednje. Sistem kojim se Čavez brani od želje SAD da instaliraju marionetsku vladu jednostavno nije održiv. Barem po mom mišljenju.
Održiv je. Samo treba uvesti punu diktaturu, i ima održiv sistem. Sad se još zeza malo, to je kako Freedom House kaže hibridni sistem. Potplaćuj (veći) dio populacije, ušutkavaj i gazuckaj drugi (manji) dio, hrani i mazi vojsku, održi izbore i samo malo kraduckaj na njima. Kad to bude prenapregnuto, samo smanjiš potplaćivanje gologuzije, još bolje plaćaš vojsku i policiju i administrativnu kastu, i da ga vidiš. Naravno, izbore ili ukineš ili na njima gadno kradeš.Chavez je u tranziciji ali može se vidjeti kamo se kreće. Fanovima divota njegove filozofije preporučam čitanje Gadafijeve zelene knjižice, koja je isto tako puna ljepota i divota. I on jadan bijedan, tjeli ga imperijalisti srušiti pa mora vladati dok ne krepa.
Link to comment

A strancima je do prosperiteta Venecuele :lol: Za njih je prosperitet ekvivalentan obezbeđivanju nesmetanih priliva nafte. Čavez bi tada mogao uvesti punu diktaturu sa sve telesnim kažnjavanjima i sečom delova tela, javnim kamenovanjima i slično, niko mu reč ne bi rekao sve da 95% stanovništva gladuje.Pri čemu se slažem u načelu sa beowlom da Venecuela dugoročno svakako gubi na unutrašnjem planu.

Link to comment
TBC..
Gbagbo's adviser said Europe should not interfere. "Europe must understand that this is not the colonial period," said Alain, Gbagbo's adviser for EU relations. "Or if Europe wants to colonize Ivory Coast, if Europe wants to subdue Ivory Coast, then let's be clear about it and we'll become European citizens."
^_^
Link to comment

koliko sam shvatio, Srbija je neuredjena zemlja sa losim komunalnim sluzbama, nasuprot organizovanoj Evropi?ja bih jako voleo da mi ovo neko objasni, panika zbog snega za Bozic je nesto izvan mog umnog kapaciteta----------------------------------------------Pariz -- U Francuskoj se pripremaju za nove jake snežne padavine tek što se zemlja oporavila od poremećaja u vazdušnom i drumskom saobraćaja od prethodnog snega.Očekuje se da će jak sneg početi u četvrtak ujutru u pariskoj oblasti i da će padavina biti i tokom dana, saopštila je francuska meteorološka služba.U iščekivanju treće "snežne ofanzive" u poslednje dve nedelje, i to uoči božićnih praznika, francuska vlada pokušava da izbegne ponavljanje totalnog haosa koji je vladao na putevima putevima u zemlji 8. i 9. decembra.Nove padavine su najavljane u trenutku kada se evropski vazdušni saobraćaj tek normalizuje posle masovnog otkazivanja letova zbog nevremena 16. i 17. decembra. Francuska Direkcija za civilni vazdušni saobraćaj zatražila je od aviokompanija da danas smanje za 15 odsto broj letova za pariski aerodrom Šarl de Gol, najveći u zemlji, a zatim za 20 odsto tokom celog dana u četvrtak, za dva pariska aerodroma Šarl de Gol i Orli. Jak sneg u nedelju i ponedeljak u regionu Pariza poremetio je letove zbog čega je hiljade putnika spavalo u aerodromskim zgradama. Centar za krize u sredu ujutru je "snažno preporučio" građanima da ograniče kretanje u saobraćaju u noći koja dolazi. Kamionima je zabranjeno kretanje od srede u 18:00 po centralnoevropskom vremenu. Policija grada Pariza predložila je svim firmama u pariskoj regiji da dozvole zaposlenim da odu kući ranije.

Link to comment
vidis, bio sam tvrdo ubedjen da je Pariz cesce beo.
jbg, romantizovano je sve to. nisi ti džaba otvorio topik o dekintiranim alkoholičarima, umesto o držanju za ruke dok pahulje nežno dodiruju napupele usne tvoje signifikantne partnerke. Edited by pacey defender
Link to comment
×
×
  • Create New...