Jump to content
IGNORED

Svet


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Ja sam prilično siguran da Čavez ne piše sam te zakone niti ih sve pažljivo proučava uoči dekreta, već se o sadržaju istih dogovara sa raznoraznim zainteresovanim stranama, baš kao što je i ovde slučaj.
Netko tko se misli dogovarati ili konzultirati izvan svog kabineta (ili kitchen kabineta ili Politbiroa) ne traži pravo na dekretiranje.
Link to comment
Pa kad nicemu ne sluzi, da ukinemo onda skupstinu, izbore i sva ta zamajavanja?
Predsednik bi ih već ukinuo za naše dobro, ali onda ne možemo u EU. Ako ne idemo u EU, onda ne može na miru da se radi biznis. I tako...
Link to comment
Predsednik bi ih već ukinuo za naše dobro, ali onda ne možemo u EU. Ako ne idemo u EU, onda ne može na miru da se radi biznis. I tako...
Misim da bi neko koji se kreće u krugovima (zajcev, gayya?) ozbiljno trebao nagovoriti Džombu na iskakanje iz poslušne većine. Duše nekih PPPejstvujušćih su u pitanju, vjera u demokraciju, smisao života i to.. Ako treba novce, da napravimo pool, valjda ćemo neš da skupimo...InOtNws..Cote D'Ivoire saga se nastavlja..
In a statement read out on national television on Saturday, government spokeswoman Jacqueline Oble said Mr Gbagbo had "requested the immediate departure of the Unoci [uN mission] and the French forces supporting it".The UN force, she added, had "interfered seriously in the internal affairs of Ivory Coast".Mr Ban responded with his own statement saying the UN mission "will fulfil its mandate and will continue to monitor and document any human rights violations, incitement to hatred and violence, or attacks on UN peacekeepers".
IrishArmy_36Btn_Congo_1961.jpg Edited by Roger Sanchez
Link to comment
Ja sam prilično siguran da Čavez ne piše sam te zakone niti ih sve pažljivo proučava uoči dekreta, već se o sadržaju istih dogovara sa raznoraznim zainteresovanim stranama, baš kao što je i ovde slučaj. Jedina prednost koju Srbija ima u odnosu na Venecuelu je ta što je kod nas jedna od zainteresovanih strana EU, pa se to odražava na sadržaj zakona koji se donose. U svim ostalim varijantama, Srbija je feud izdeljen između grupe drumskih razbojnika (u slučaju Venecuele to je verovatno generalska kasta) koji pod pritiskom EU donose zakone koji su bolji od Čavezovih a onda ih u praksi ne primenjuju ili ih čak otvoreno sabotiraju. Kao šlag na torti, srpsko pravosuđe koje treba da štiti te zakone od uticaja političara efikasno je i nezavisno taman poput Čavezovog.
Potpis. Suština je ista, samo je okruženje drugačije. Čak je verovatno sudstvo tamo efikasnije (ne i nezavisnije) od našeg. Dodati tu autocenzuru u medijima i to je to.
Link to comment
Ja sam prilično siguran da Čavez ne piše sam te zakone niti ih sve pažljivo proučava uoči dekreta, već se o sadržaju istih dogovara sa raznoraznim zainteresovanim stranama, baš kao što je i ovde slučaj. Jedina prednost koju Srbija ima u odnosu na Venecuelu je ta što je kod nas jedna od zainteresovanih strana EU, pa se to odražava na sadržaj zakona koji se donose. U svim ostalim varijantama, Srbija je feud izdeljen između grupe drumskih razbojnika (u slučaju Venecuele to je verovatno generalska kasta) koji pod pritiskom EU donose zakone koji su bolji od Čavezovih a onda ih u praksi ne primenjuju ili ih čak otvoreno sabotiraju. Kao šlag na torti, srpsko pravosuđe koje treba da štiti te zakone od uticaja političara efikasno je i nezavisno taman poput Čavezovog.
Uvek mi je zanimljivo da procitam shta napishesh, ali moram primetiti da u ovom sluchaju ne znash o chemu pishesh (govorim o situaciji u Venecueli). Shto bi se reklo, podlegao si propagandi.
Link to comment

Romantično zvuči ta verzija po kojoj nas CNN i Department of State bombarduju propagandom kako bi nas sprečili da saznamo više o medu i mleku koji teku u Venecueli, ali moj utisak je da tamo baš i ne teku med i mleko. A sve i da teku, baron Acton nije bez razloga rekao: "Power tends to corrupt, and absolute power corrupts absolutely."

Link to comment
Pa kad nicemu ne sluzi, da ukinemo onda skupstinu, izbore i sva ta zamajavanja?
odlican zakljucak, ili cemo da imamo ovaj pokusaj parlamentarne demokratje ili da sve ukinemo i da prestanemo da se zamajavamo zato sto nista izmedju toga ne postoji. Edited by kojot
Link to comment
Romantično zvuči ta verzija po kojoj nas CNN i Department of State bombarduju propagandom kako bi nas sprečili da saznamo više o medu i mleku koji teku u Venecueli, ali moj utisak je da tamo baš i ne teku med i mleko. A sve i da teku, baron Acton nije bez razloga rekao: "Power tends to corrupt, and absolute power corrupts absolutely."
Au jebote. Da, bash je neko tvrdio da u Venecueli "teche med i mleko". A ako ti zhelish da verujesh da nema propagande CNN i DoS, ok.
Link to comment
Au jebote. Da, bash je neko tvrdio da u Venecueli "teche med i mleko". A ako ti zhelish da verujesh da nema propagande CNN i DoS, ok.
Naravno da ima propagande ali ista nije razlog da se ide u apsolutnu moć. Ta priča može samo loše da se završi po Venecuelu. Iran je, recimo, primer da može i drugačije.
Link to comment
×
×
  • Create New...