Jump to content
IGNORED

Svet


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Ono sto je bilo lose u Irskoj bio je bum u nekretninama, a taj bum su finansirale - cik pogodi - uglavnom nemacke, americke i britanske banke. Zasto su irski gradjani duzni da se zaduzuju kako bi garantovali lose dugove banaka i spekulanata, i to dobrim delom - stranih?
Па тек њих треба да опљачкају, њима добро иде. Много па могу да ухвате пљачкајући Грке... Где нема, узми, где има, узми још више.То је део тог истог светског система. Кад год чујем за јавно-приватно партнерство, дође ми жао што немам утоку да је се машим. Партнерство се у свим случајевима одвија тако што је јавни сектор (дакле држава, град, шта било) ловом од пореза нешто направио, онда то почне да ствара лову, па онда крене прича како творци нису у стању да тим ефикасно управљају, скупо и нерационално одржавање, трт мрт. Онда се то повери приватнику, који то лепо среди и одржава у вр главе месец два, а онда почне да закида на свему и да наплаћује све што може. Онда то прдне у чабар, јер је дигао лову и склонио је, а онда опет улеће јавни сектор да га вади, па тако у круг. Зарада приватна, губици јавни, вађење из пореза.Ако су Ирци били паметни па се измигољили из те шеме, свеједно ће да најебу као и сви остали. Шта су они ваљда бољи?
Link to comment
Vi ste pedofil, uveren sam u to! Video sam izveštaje tajnih službi koje neću otkrivati. Video sam nekoga, ali neću reći koga, ali imali ste oralni seks sa tom osobom. Duboko sam uveren da ste pedofil.
You are a paedophile, I'm deeply convinced; I've seen the secret services but I won't tell you which ones. I've seen someone but I won't tell you who and it was oral. But I'm deeply convinced that you're a paedophile!
Skrnavi iskompleksirani pandurski šljam, a možda i masovni ubica, spletom nesrećnih okolnosti trenutno na funkciji predsednika Francuske, argumentovano odgovara na novinarsko pitanje u vezi sa aferom Karačigejt (uključujući bombaško ubistvo francuskih inženjera pripisano Al-Kaidi). Edited by beowl
Link to comment
Vi ste pedofil, uveren sam u to! Video sam izveštaje tajnih službi koje neću otkrivati. Video sam nekoga, ali neću reći koga, ali imali ste oralni seks sa tom osobom. Duboko sam uveren da ste pedofil.
Skrnavi iskompleksirani pandurski šljam, a možda i masovni ubica, spletom nesrećnih okolnosti trenutno na funkciji predsednika Francuske, argumentovano odgovara na novinarsko pitanje u vezi sa aferom Karačigejt (uključujući bombaško ubistvo francuskih inženjera pripisano Al-Kaidi).
Velja postao predsednik Francuske? :o Čak je i originalni Velja novinara proglasio zoofilom (jurio mu ovce), a ovaj moron je otišao i korak dalje.Velja je duduše imao i par drugih ispada, ali on je obor knez, a ovaj predsednik jedne Francuske. :( Ovo je sramota za Francusku i verujem da će ovaj uskoro završiti karijeru, po svemu sudeći i robija mu se smeši. Edited by duma
Link to comment
Velja postao predsednik Francuske? :o Čak je i originalni Velja novinara proglasio zoofilom (jurio mu ovce), a ovaj moron je otišao i korak dalje.Velja je duduše imao i par drugih ispada, ali on je obor knez, a ovaj predsednik jedne Francuske. :( Ovo je sramota za Francusku i verujem da će ovaj uskoro završiti karijeru, po svemu sudeći i robija mu se smeši.
Jedini kome se smesi robija je de Villepin. Zbog mnogo sto-sta.Sarkozi mozda jeste ufuran i pati od sindroma malog coveka, nepopularan i jos mnogo stvari, ali za robiju? Ne preterujmo.Razlog zasto de Villepin nije nista specificno rekao o Sarkoziju, vec to pokusao da "uvije" je upravo zato sto nema dokaze. Rat izmedju njih dvojice traje veoma dugo, i nastavak je odmazde Siraka prema Balladuru jos od 1994 godine, kada je Sarko "izdao" Siraka (da podsetim da je ovaj tada muvao i njegovu cerku).de Villepin je i pre toga izmislio dokaze (afera Clearstream) o navodnim uplatama na luksemburske racune, gde je potkacio svakoga, a glavna meta bio Sarkozi. Tu je direktno upleo Sarka, ovaj ga tuzio i naravno dobio spor. Tacnije, de Villepin se izvukao na tehnikalije, a trojica "malih igraca" su proglaseni krivim. Uglavnom, ne bih na ovo posebno obracao paznju. Lesinari kruze oko Sarka jer osecaju da je iznemogao, a predsednicki izbori se blize...
Link to comment
Русија и Кина више не тргују у доларимаСанкт Петербург - Русија и Кина су одлучили да одбаце долар и употребе своје валуте у међусобној трговинској размени, саопштили су у Санкт Петербургу председник Владимир Путин и његов гост премијер Вен Ђиабао.Кинески стручњаци, како данас пише Чајна Дејли (China Daily), кажу да тај потез одражава ближе односе између Пекинга и Москве и да није уперен против долара већ му је циљ заштита домаће привреде."У трговинским односима, одлучили смо да користимо наше валуте," рекао је Путин на конференцији за штампу.Две земље су до сад користиле друге валуте, посебно долар, у међусобној размени. Од финансијске кризе, каже лист, званичници обеју држава су почели да истражују друге могућности.Јуан је почео да се мења за руску рубљу на кинеском банкарском тржишту, а кинески новац ће ускоро моћи да изађе пред рубљу у Русији, рекао је Путин.
Link to comment

Da nastavim sa Irskom; 1 tuzan kraj:

Ireland has unveiled the harshest budget measures in its history - a four-year plan to slash deficits by €15 billion so it can receive a massive bailout from the European Union and the International Monetary Fund. The austerity plan axes thousands of state jobs, trims welfare benefits and pensions, and imposes new taxes on property and water. In all, it seeks to cut €10 billion from spending and raise €5 billion in extra taxes from 2011 to 2014. Even Prime Minister Brian Cowen conceded the plan would hurt the living standard of everyone in the nation. Yet analysts still expressed doubts that the EU-IMF rescue loan, which Cowen said would be about €85 billion, would be big enough to save Ireland from an eventual default.
Da podsetim da Irska ima jedva nekih 4 i kusur miliona stanovnika, te da je ovo ravno odsecanju patke (da bolest ne bi metastazirala). Proveo sam lepe godine u Irskoj i ta zemlja zaista ne zasluzuje, po bilo cemu, ovakvu sudbinu. :( Edited by dragance
Link to comment
Skrnavi iskompleksirani pandurski šljam, a možda i masovni ubica, spletom nesrećnih okolnosti trenutno na funkciji predsednika Francuske, argumentovano odgovara na novinarsko pitanje u vezi sa aferom Karačigejt (uključujući bombaško ubistvo francuskih inženjera pripisano Al-Kaidi).
ovo bi moglo dole na prevodilacke bisere :
I've seen someone but I won't tell you who and it was oral. : Video sam nekoga, ali neću reći koga, ali imali ste oralni seks sa tom osobom.
Histericni kepec se jeste raspistoljio i pobrljavio, ali ipak je to bilo malo uvijenije... Edited by braca
Link to comment

uh uh uh"Mr Sarkozy said that, as budget minister, he had "no knowledge, either near or far" of the details of the Agosta submarine deal. But this contradicts a report sent to French investigating magistrates in June this year by Luxembourg police. They said Mr Sarkozy had been involved in 1994 in the creation in the Duchy of a company called Heine, which handled large payments connected with the submarine sale".

Link to comment
Da nastavim sa Irskom; 1 tuzan kraj:Da podsetim da Irska ima jedva nekih 4 i kusur miliona stanovnika, te da je ovo ravno odsecanju patke (da bolest ne bi metastazirala). Proveo sam lepe godine u Irskoj i ta zemlja zaista ne zasluzuje, po bilo cemu, ovakvu sudbinu. :(
I sve to da strane banke ne bi pukle sa svojim investicijama...Postoji 1 resenje za Irsku, Grcku, mozda Italiju, Portugaliju i Spaniju - zove se na engleskom "sovereign default". Mada mozda ni to nije potrebno (Grcima svakako, za Irce mozda ne) ako se jednostavno dozvoli propast onih koji u ovoj krizi zasluzuju da propadnu - banke koje su se zaletele i oni koji su te banke finansirali.http://economix.blogs.nytimes.com/2010/11/25/will-ireland-default-ask-belgium/
So why not restructure some of this debt, particularly as much of what the government will owe is actually debt taken on by overgrown and careless Irish banks?The government has indicated that it will force a restructuring of some subordinated, relatively junior debt. For at least for one prominent bank, Anglo Irish, this may amount to paying 20 cents in the euro. This debt by itself is too small to make a difference, but why not apply the same principle to other categories of borrowings?The most obvious answer is: Ireland’s European partners do not want this to happen, because it would expose the really bad decisions made by pan-European banks and their regulators over the last decade and create potential fiscal risks in other euro-zone countries.
Irci, Grci, itd. ce sada da placaju glupost Nemaca, Engleza, Francuza i onih koji su ih nadgledali. Vrlo lepo.Ima tu jos svasta:
Jacob Kirkegaard, my colleague at the Peterson Institute for International Economics, points out that the claims of foreign banks (in the 24 countries reporting to the Bank for International Settlements) on Ireland “are at over $500 billion — three times the scale of total claims against Greece.” (The underlying data from the Bank for International Settlements that he uses can be seen here, starting on Page 90.)German banks in particular lost their composure with regard to lending to Ireland – although British, American, French and Belgian banks were not so far behind. Hypo Real Estate – now taken over by the German government – has what is likely to be the highest exposure to Irish debt.But look at loans outstanding relative to the size of their domestic economies (using the data from the Bank for International Settlements on what it calls “ultimate risk basis”).German banks are owed $139 billion, which is 4.2 percent of German G.D.P. British banks are owed $131 billion, or about 5 percent of Great Britain’s G.D.P. French banks are owed $43.5 billion, which is approaching 2 percent of French G.D.P.But the eye-catching numbers are for Belgium, which is owed $29 billion. In the relatively small Belgian economy, this accounts for around 5 percent of G.D.P.
Edited by hazard
Link to comment
blink.gifBio ja u Baile Atha Cliathu i malo okolo, ima 7 mjeseci. 550 milijardi baksa? Gdje mi je promako metropolis? huh.gif Kamo se djenuo? Vidio sam - 1 novi most, 1 nedovršeno konferenz-zentrum ili šta već, jednu tunelčinu i jednu autocestu do Newryja. Gdje je ostatak?Calling Lavinia! biggrin.gif----------Hypo Real Estate isuse.gif Muda, ispaša, gnojnica, katran, perje, strijeljanje.
Link to comment

Kako gde je, eno ga u renoviranom Lansdowne Park stadionu (Aviva Arena). Pa u prugama izmedju Gaillimh and Baile Atha Cliath, ciji deo su morali ponovo postavljati nakon sto su ih razmontirali u 60-im/70-im zbog nerentabilnosti. Pa u autoputu od Limericka do Dublina - onaj pravi autoput, kojeg je kada sam ja otisao bilo samo 14km.Ali najvise je otislo za private mortgages.Imam drugare koji zive u jednom seocetu uz obalu, na zapadu, Ballyvaughan (gde sam i sam podosta vremena proveo, iako je to za mene tada bio metropolis, dolazeci iz obliznjeg i jos manjeg sela sa 50 dusa i samo jednim pabom). LM, covek je sredinom 80-ih kupio kucicu uz obalu za 30,000 (irskih) funti. 2001 godine vrednost joj je bila procenjena na 190,000 irskih funti. Mogu da zamislim koliko je vredelo tokom jos veceg boom-a, 2003/04.E to je to, drugari. Svi su mislili da nekretnine mogu da idu samo na gore, zauvek i zaduzivali se na osnovu equities (kako se to vec kaze na srpskom, please help!).

Edited by dragance
Link to comment

Znači, mnoštvo sitnih bablića - jedan veeeeeeliki babl!Samo sam tija reć, kak se to ne vidi na prvi pogled! Vidio sam dosta For Rent-ova, ali nemam prijašnje referentno stanje za poredbu...

Link to comment
E to je to, drugari. Svi su mislili da nekretnine mogu da idu samo na gore, zauvek i zaduzivali se na osnovu equities (kako se to vec kaze na srpskom, please help!).
На основу отплаћеног дела, или дела у власништву.
Link to comment
×
×
  • Create New...