Jump to content
IGNORED

Svet


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

I onda ce ih udariti jeziva kriza, toliko jeziva da ce morati da se odreknu jedne flase vina nedeljno i da umesto 3 nedelje letovanja idu samo 2 nedelje...

Link to comment

Ma super je to, divno sve, samo pričamo o nadolazećem futuru, demografskom i ekononomskom, kad će te servise koristiti previše ljudi, a plaćati premalo njih. Čar Francuske je što ima snage za izdržati takve stvari dovoljno dugo, pretpostavljam da postreformsko crnčenje Nijemaca i legija Yugosa Turaka, Alžirca i Marokanaca te inih u Njemačkoj i Vrancuskoj zasad nekako krpa rupe. Neće još jaako dugo, osim ako Kineze navuku na foie gras ko što su ih Nijemci navukli na Mečke i radne strojeve prve lige.. Za češnjak ga možeš jebat, Kinezi su tu već mama.

Link to comment
Ma super je to, divno sve, samo pričamo o nadolazećem futuru, demografskom i ekononomskom, kad će te servise koristiti previše ljudi, a plaćati premalo njih.
Не се секирати, само Пакистанаца ће до 2050. бити довољно да закрпе три Европе. :)
Link to comment
Za češnjak ga možeš jebat, Kinezi su tu već mama.
Taj cesnjak velicine jabuke je go kurac. Manje je vise. Ovaj nas domaci bi ja prepisivao curicama da ga zvacu u mracnim ulicicama kad se vracaju kuci iz grada. Ubistveno oruzje.
Link to comment
Hail.gifja ne znam kako ovo objasniti ljudima.
A kako i možeš da im objasniš, kakvu mi sindikalnu svest imamo? Taksiste koji prete blokadama jer hoće da vaćare i neće da plaćaju porez i državu koja im to omogućava. Radnike koji ne rade ništa a hoće da primaju plate. Administraciju koja bi pre glavu dala nego fotelju pa larmaju. Opet neke druge radnike koji su uzeli otpremnine od države a ponovo bi se zaposlili u državnom sektoru. Itd... itd... Nije fora da bude bolje, nego da zajebeš državu pa koliko god koštalo. A i kada su građani ove zemlje masovnije čitali i putovali da znaju da nije to suština sindikalne borbe i štrajkova? I posle naravno da projektuju sopstvenu skenjanu sliku na ceo svet.
Link to comment
Uvek me zanimalo zasto se od radnika ocekuje da u borbi za svoja prava gledaju siru sliku, docim se podrazumeva da ce gazde gledati samo svoje dupe. Inace to "ne moze i otpremnina i posao" je Dinkiceva budalastina koja nema uporiste ni u zakonu ni u prostoj logici.
Link to comment

Hehehe.... radnici...Jel' znaš da Francuska ima jednu od najpogolemih birokratija u EU? U tome je ključ "zadovoljstva životom" u neo-socijalističkim zemljama, a ne u radničkim štrajkovima. Zašto? Zato što je u neo-socijalizmu državni posao em nedodirljiv, em dobro plaćen, em ga ima ko salate - negde sam pročitao da je 40% radnih mesta u FR direktno vezano za državni sektor. Što uopšte nije loše ako ti je tržište zatvoreno za konkurenciju sa Dalekog istoka koje ima jefine proizvode, a otvoreno za bivše kolonije koje to nemaju ali imaju jeftine sirovine. No kako ovo nije 1970. nego 2010., Hazard je potpuno u pravu. Lepo je dok se leti u jednom pravcu sa vrha zgrade ka betonu, ali će prizemljenje biti aprijatno.

Link to comment
Uvek me zanimalo zasto se od radnika ocekuje da u borbi za svoja prava gledaju siru sliku, docim se podrazumeva da ce gazde gledati samo svoje dupe. Inace to "ne moze i otpremnina i posao" je Dinkiceva budalastina koja nema uporiste ni u zakonu ni u prostoj logici.
Odgovorio bih ti ali bi onda priča otišla previše u trol. Jedino ako ovih par postova moderacija prebaci na neki topić o štrajkovima ili tako nečemu...
Link to comment
Francuska je skoro (opet) izabrana za zemlju gde je najudobnije ziveti. Socijalno je jedno od boljih u svetu, sa izuzetkom Skandinavije. Zdravstvo, skolovanje, 5 nedelja placenog godisnjeg odmora, radna nedelja od 35 sati i jos poneke sitnice na kojima francuzima zavidi dobar deo sveta je postignut - strajkovima.
I bice jos lepse kada drzava u nekom trenutku bude na ivici bankrota jer ne moze da isplacuje penzije.Sve te evropske socijalne drzave su piramidalni sistemi, funkcionisali su dok je radnika bilo mnogo vise od penzionera. E sad, u buducnosti kada se dodje na odnos 1:1 radnika i penzionera, te komotne penzije vise nece imati ko da finansira. Na kraju ce se svesti na to da su 2-3 generacije osigurale sebi lagodan zivot tako sto su sjebale one sto dolaze iza njih ostavivsi im ogromne dugove i preskupu drzavu.Zapadno-evropske drzave blagostanja ce nestati. Pitanje je da li ce se to desiti kroz neku laganiju tranziciju (npr. sa ovim postepenim pomeranjem starosne granice za penziju) ili ce trenutne beneficije da se odrze koliko je moguce, pa ce onda da bude veliki bum! u jednom trenutku. Svejedno, ja sam se i onako pomirio s tim da kada jednog dana odem u penziju, od drzave necu dobiti nista osim neke crkavice, minimalca.
Link to comment
Sve je to lepo i OK ali treba videti i koliki su dugovi. Mislim, ziveli su i Grci 20 godina lepo i dobijali svakakve povlastice strajkovima pa vidi sad gde su zavrsili. A francuska dugovanja uopste ne zaostaju previse za grckim. Ako ne urade nesto po tom pitanju u sledecih 5 godina, zakucace visoke kamate na obveznice i na njihova vrata a onda nece biti te drzave/organizacije na svetu koja ce moci platiti taj bejlaut kao u slucaju Grcke pa ce sve te povlastice biti sasecene odjednom za 20-30% (bez obzira na strajkove) umesto 2-3% godisnje koliko treba da bi se izdaci uravnotezili sa onim sta se zaradjuje.P.S. Eno, na onoj listi je Grcka ispred Svedske. Dalji komentar verovatno nije potreban
Bilo bi interesantno da pokušaju đonom na Francuze i da krenu da im uskraćuju povlastice. I još da za to prilože kao opravdanje zaduženost.Grčka, koja se strahovito zadužila i time obezbedila kratkotrajno blagostanje svojim građanima će se ponavljati po raznim zemljama. Taj strahoviti dug će da uništava lagodan život. Toliko je strahovit da bi mogao da bude otplatećen udruženim snagama dvadesetak najbogatijih grčkih građana. Međutim, to se neće desiti i zato je u stvari taj dug toliko velik. A ne zato što je stvarno ogroman. Edited by Zugurosh
Link to comment

Neverovatno je da jedan kreten napravi toliku paniku. Predsednici, papa, svi su nasli za shodno da se oglase. Samo jos da i Messi i Teodosic kazu nesto povodom ovoga paljenja Kurana

Link to comment
×
×
  • Create New...