Jump to content
IGNORED

Svet


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Pogrešno si ga skapirao. Zaključna rečenica ne priziva rat već političku volju da se ne ponove greške iz 1938-me. Dobro je što se jasno odredio da te greške ne smeju biti ponovljene jer je na par mesta zaista delovalo kao da lobira za WW3. Mislim da se žešće izblamirao koristeći termin "miracle" za ono što se desilo 40-ih godina (koliko god da je tačno, krajnje je neumesno nazivati čudom nešto što je odnelo 60 miliona života i razorilo boga oca) ali dajmo mu malo kredita.

Link to comment
Mislim da se žešće izblamirao koristeći termin "miracle" za ono što se desilo 40-ih godina (koliko god da je tačno, krajnje je neumesno nazivati čudom nešto što je odnelo 60 miliona života i razorilo boga oca) ali dajmo mu malo kredita.
Али уз камату какву наплаћују они што "уновчавају чекове" по сиротијим крајевима градова.Окрени - обрни, он и даље пева исту ту песму као што се пева претходних сто година, "ајде да задужимо целу државу код приватних банака, па ће нам свима бити лепо". Сав порез што се скупи иде само на камате, све остало је главница за наредне године, нараштаје... те банке треба напросто укинути. У ствари, забранити им да позајмљују паре које немају, укинуће се саме.
Link to comment
Pogrešno si ga skapirao. Zaključna rečenica ne priziva rat već političku volju da se ne ponove greške iz 1938-me. Dobro je što se jasno odredio da te greške ne smeju biti ponovljene jer je na par mesta zaista delovalo kao da lobira za WW3. Mislim da se žešće izblamirao koristeći termin "miracle" za ono što se desilo 40-ih godina (koliko god da je tačno, krajnje je neumesno nazivati čudom nešto što je odnelo 60 miliona života i razorilo boga oca) ali dajmo mu malo kredita.
Он је говорио у контексту 1938 а не Другог светског рата, говори да се грешке не требају поновити из 1938 и то грешке САД. Он нигде не каже да и када би успело оно што он предлаже, или боље речено оно што су предлагали такви као он у том периоду, да би то спречило Други светски рат. Нити се он бави појавом фашизма, нацизма итд. Њега занима само 1938 и зашто се није ишло на потрошњу. А ето како је све лепо било за време Другого светског рата када је све то лепо функционисало. Глорификовао је Други светски рат са становишта економије САД.Узгред, невероватно је да, он, Нобеловац не види разлоге због чега је могло масовно да се троши у тако великом рату и у потпуно разорореној Европи која је била водећи континет до тог рата, па су јој требала огромна средства за обнављање капацитета. А капацитети неоштећени су се углавном налазили преко Атланитика.
Link to comment
Krugman je retard. Sta god da on predlaze, uglavnom vodi dublje u propast. Idiot.
Slazem se. Pitanje je samo zasto se takvom retardu uopste dozvoljava da kreira javno misljenje i zasto takvi kao on sede u Fedu i kod Obame u kabinetu?Pazi on ne shvata da je 2. Svetski rat bila proizvodnja/rast na kredit ali da je odlucujuci period bio posle rata kada se izvozilo u ogromnim kolicinama u Evropu i Japan koji su bili gladni svega pa se na taj nacin taj kredit opet otplacivao. Gde to on hoce da izveze danas sa tolikim deficitom u spoljnoj trgovini?
Link to comment

Mozda u Kinu gde sve to proizvodi po 10 puta nizoj ceni. Ne znam. Covek nekad deluje skroz izgubljen.No dobro, SAD polako postaje Japan v2.0. Jednu izgubljenu deceniju su vec dobili. Nazalost i Britanci i Francuzi su u slicnom fazonu, jedino je izgleda u Nemackoj ostalo nesto mozga da radi.

Link to comment
...........No dobro, SAD polako postaje Japan v2.0. Jednu izgubljenu deceniju su vec dobili. Nazalost i Britanci i Francuzi su u slicnom fazonu, jedino je izgleda u Nemackoj ostalo nesto mozga da radi.
Za SAD i Francusku se slazem. Pazi, tamo se predsednik muci da progura nesto tako ocigledno kao sto je potreba za pomeranjem godista za penziju -i to na na jadnih 62 :lol: I onda takva drzava/ekonomija deli Evro i nalazi se u kompeticiji sa Nemackom u kojoj je to 67 i koja je jos pre pet godina prosla kroz potrebne reforme/liberalizaciju bez ovakvih pobuna.Sto se Britanije tice, oni su krenuli potpuno suprotnom putanjom od SAD, rezu budzet divljacki, bice 25% u vecini resora, dug im je uglavno dugorocan, izvoz se povecava a deficit ce biti drasticno smanjen tako da ne verujem da ce biti u problemu poput Japana ili SAD.
Link to comment

Da jeste to za Britaniju smetnuo sam s uma da je Labour izgubio izbore jos pre par meseci :blush: Francuska je pis zivi kao i uvek. Tamo bi bio generalni strajk kada bi se ukinula npr. neka zakonom garantovana besplatna kafa za javne sluzbenike, ili tako nesto.

Link to comment

Francuska je odlican primer kakvi mentalni poremecaji nastaju u narodu kada se predugo afirmisu socijalisticke ideje. Tamo vise niko nije spreman ni za iole objektivno sagledavanje realnosti, samo vicu "solidarité!".

Link to comment
Francuska je odlican primer kakvi mentalni poremecaji nastaju u narodu kada se predugo afirmisu socijalisticke ideje. Tamo vise niko nije spreman ni za iole objektivno sagledavanje realnosti, samo vicu "solidarité!".
Francuska je skoro (opet) izabrana za zemlju gde je najudobnije ziveti. Socijalno je jedno od boljih u svetu, sa izuzetkom Skandinavije. Zdravstvo, skolovanje, 5 nedelja placenog godisnjeg odmora, radna nedelja od 35 sati i jos poneke sitnice na kojima francuzima zavidi dobar deo sveta je postignut - strajkovima.
Link to comment
Francuska je skoro (opet) izabrana za zemlju gde je najudobnije ziveti. Socijalno je jedno od boljih u svetu, sa izuzetkom Skandinavije. Zdravstvo, skolovanje, 5 nedelja placenog godisnjeg odmora, radna nedelja od 35 sati i jos poneke sitnice na kojima francuzima zavidi dobar deo sveta je postignut - strajkovima.
Hail.gifja ne znam kako ovo objasniti ljudima. najgrdje mi je kada od ljudi koji rade kod gazda-izrabljivaca, sa skracenim godisnjim odmorima, bez placanja prekovremenog rata, cujem kako pricaju da "strajkovi unistavaju Francusku" isuse.gifpretpostavljam da je to nekakav stokholmski sindrom, empatijsko uzivljavanje u poziciju gazde.
Link to comment

Da ne bude da pricam napamet :http://international...y-of-life-2010/

1. FranceFor the fifth year running, France takes first in our annual Quality of Life Index. No surprise. Its tiresome bureaucracy and high taxes are outweighed by an unsurpassable quality of life, including the world’s best health care.France always nets high scores in most categories. But you don’t need number-crunchers to tell you its bon vivant lifestyle is special. Step off a plane and you’ll experience it first-hand.I always wish quality of life indicators could measure a country’s heart and soul. But it’s impossible to enumerate the joy of lingering for hours over dinner and a bottle of red wine in a Parisian brasserie. Or strolling beside the Seine on a spring morning, poking through the book vendors’ wares. Or buying buttery croissants in bohemian Montmartre…hearing Notre Dame’s bells…walking antique streets paved with poetry.Romantic Paris offers the best of everything, but services don’t fall away in Alsace’s wine villages…in wild and lovely Corsica…in lavender-scented Provence. Or in the Languedoc of the troubadors, bathed in Mediterranean sunlight.Provincial French properties are often keenly priced and lifestyles are less expensive than Paris. The Southwestern Midi-Pyrenees region is a particularly good hunting ground for village homes for less than $100,000—and classic three-course lunches for $14. Houses cascade with wisteria blossom; outdoor markets are everywhere. Foie gras, pink garlic, Armagnac, and crystallized violets aren’t gourmet fare for locals. Rather, just another day’s shopping.

Kompletna lista

Link to comment
Hail.gifja ne znam kako ovo objasniti ljudima. najgrdje mi je kada od ljudi koji rade kod gazda-izrabljivaca, sa skracenim godisnjim odmorima, bez placanja prekovremenog rata, cujem kako pricaju da "strajkovi unistavaju Francusku" isuse.gifpretpostavljam da je to nekakav stokholmski sindrom, empatijsko uzivljavanje u poziciju gazde.
Sve je to lepo i OK ali treba videti i koliki su dugovi. Mislim, ziveli su i Grci 20 godina lepo i dobijali svakakve povlastice strajkovima pa vidi sad gde su zavrsili. A francuska dugovanja uopste ne zaostaju previse za grckim. Ako ne urade nesto po tom pitanju u sledecih 5 godina, zakucace visoke kamate na obveznice i na njihova vrata a onda nece biti te drzave/organizacije na svetu koja ce moci platiti taj bejlaut kao u slucaju Grcke pa ce sve te povlastice biti sasecene odjednom za 20-30% (bez obzira na strajkove) umesto 2-3% godisnje koliko treba da bi se izdaci uravnotezili sa onim sta se zaradjuje.P.S. Eno, na onoj listi je Grcka ispred Svedske. Dalji komentar verovatno nije potreban Edited by Anduril
Link to comment
×
×
  • Create New...