Jump to content
IGNORED

Svet


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Kako stojimo?

Nikako.

 

5 sati bez struje dnevno za domacinstva, 10 sati za privredu u radno vreme (osam ujutru do sest popodne). Kolaps u najavi.

 

Ulazimo u trecu nedelju restrikcija. Rezervoari hidroelektrana na jugu prazni, Kolumbija obustavila izvor, ceka se najskuplje - mobilne elektrane brodovi.

 

 

image.png.a990635a295315b60d8a7ae6b66ec854.png

 

image.png.034312a6d114011a2f473f7a10297455.png

Edited by Budja
  • Tužno 3
Link to comment

O bože kakva vest

Quote

In southwestern Pakistan’s Balochistan region, around 40 gunmen attacked coal mines in the Duki area, killing at least 21 miners, including four Afghan nationals, and injuring six others. The attackers used guns, rockets, and grenades, targeting miners’ quarters and destroying equipment. The assault, occurring just days before Pakistan hosts a Shanghai Cooperation Organization summit, is the latest in a series of violent incidents in the troubled province.

https://mastodon.social/@theindex/113291086821909402

Edited by Engineer
Link to comment
16 hours ago, Peter Fan said:

 

Canada Expels Indian Diplomats, Accusing Them of Criminal Campaign

The Canadian police said the Indian government had orchestrated homicides and extortion in Canada to intimidate Sikh separatists. India, in return, kicked out Canadian diplomats.


https://www.nytimes.com/2024/10/14/world/canada/india-canada-diplomats.html

 

@Radoye

 

Da li je ovo velika tema u Kanadi, u smislu svakodnenih razgovora medju gradjanstvom?

Link to comment
5 minutes ago, Peter Fan said:

@Radoye

 

Da li je ovo velika tema u Kanadi, u smislu svakodnenih razgovora medju gradjanstvom?

 

U svim vestima se pominje, mada nisam nesto cuo da bilo ko medju svetom na ulici ili na poslu prica o tome. To je ovde stara tema jos od par meseci kad je Trudo u parlamentu optuzio agente indijske vlade za ubistvo aktiviste pokreta za nezavisnost Sika koje se desilo na teritoriji Kanade i gde je zrtva kanadski drzavljanin. Jedno vreme su bila obostrano obustavljena izdavanja viza, i tada su kolege Indijci kod mene na poslu pricali kako to nije istina, da Trudo laze, da skrece temu s lose ekonomske situacije itd. U medjuvremenu su isto potvrdile i sluzbe u SAD i par drugih izvora. Ovo sad je novi krug, gde su imenovani konkretni zvanicnici iz ambasade i konzularnih predstavnistava i optuzeni za veze sa organizovanim kriminalom preko kojih su orkestrirali kampanji zastrasivanja i nekopliko atentata na politicki nepodobne aktiviste. "Moji" Indijci ovo ne komentarisu tj. barem ne pokrecu temu dobrovoljno kao onomad, a ja ih nesto ni ne buskam po tom pitanju.

  • Hvala 3
Link to comment
5 minutes ago, steins said:

 

 

Negde sam citao, Severna Koreja ima mobilizacioni potencijal na 5.6 miliona ako se dobro secam. 

 

Medju prvih pet na svetu... Uopste izgleda da mobilizacioni potencijal nije direktno vezan za  broj stanovnika. Medju prvih pet su valjda bili jos i Vijetnam, US... 

 

Link to comment
×
×
  • Create New...