Jump to content
IGNORED

Svet


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

ne vidim koga moze radovati imperijalni uspon zemlje u kojoj vlada feudalni poredak koji sebe naziva komunizmom a ocekuje da ga drugi zovu kapitalizmom,
Zabole me za kineski totalitarni režim, to je stvar o kojoj treba da brinu njihovi građani. Ukoliko odluče da se izbore za humanije društveno uređenje, svakako će imati moje simpatije.
no, stvar ukusa, i potpuno nebitna pritom, posto Kina niti ce ikoga napadati niti ikome pada na pamet da napada nju.
Upravo zato nemam problem sa tim.Ovo je pozitivna vest jer pokazuje da ni američka vojna dominacija nije večita. Samim tim najveći "izvoznik demokratije" biće manje sklon imperijalističkom ratovanju i porobljavanju udaljenih teritorija.
Link to comment
polozaj u kome su se nasli Moskovljani. a sta drugo?
da, u moskvi 99% stanova je bez klime, a vrucine i dim od okolnih pozara su takvi da malo-malo proradi protivpozarna signalizacija. obogatili su se prodavci rashladnih uredjaja, u mojoj firmi npr su platili 40 kondicionera, a dobili samo 6, a radno vreme je skraceno za 3 sata. poznanik je kupio 50ak kondicionera i preprodao ih za 1 dan po 3x vecoj ceni od nabavne.edit: picss-100806-russia-fire-03.grid-9x2.jpg Edited by banecare1
Link to comment
Ovo je pozitivna vest jer pokazuje da ni američka vojna dominacija nije večita. Samim tim najveći "izvoznik demokratije" biće manje sklon imperijalističkom ratovanju i porobljavanju udaljenih teritorija.
:lol: Pravda za Talibane.
Link to comment
Ovo je pozitivna vest jer pokazuje da ni američka vojna dominacija nije večita. Samim tim najveći "izvoznik demokratije" biće manje sklon imperijalističkom ratovanju i porobljavanju udaljenih teritorija.
... a na njihovo mesto uskocice drugi skloni porobljavanju i imperijalizmu. Jak napredak.
Link to comment
malo bajato, al ne mari._________________________________________________Taliban hunt Wikileaks outed Afghan informersBy Jonathan Miller (30 July 2010)Speaking by telephone from an undisclosed location, Zabihullah Mujahid told Channel 4 News that the insurgent group will investigate the named individuals before deciding on their fate. "We are studying the report," he said, confirming that the insurgent group already has access to the 92,000 intelligence documents and field reports. "We knew about the spies and people who collaborate with US forces. We will investigate through our own secret service whether the people mentioned are really spies working for the US. If they are US spies, then we know how to punish them.http://www.channel4.com/news/articles/uk/taliban+hunt+wikileaks+outed+afghan+informers/3727667_________________________________________________roflcoptermania :thumbup:
Jbg ja nisam pametan sa ovim Vikiliksom. Sa jedne strane, dobro je da se dođe do nekih novih saznanja i nekih whistleblowera, sa druge strane ne moram ja sve da znam šta se tamo dešava, pogotovo ako će da poginu nevini ljudi. Talibani očigledno nisu duduci, njihove vođe su pročitale te izveštaje i sada ima da likvidiraju saradnike ISAF u Avganistanu...Ja da sam na mestu CIA/KGB/DB/snajke poslao bi dvojicu ćelavaca da objasne neke stvari.
Link to comment
:lol: Pravda za Talibane.
isuse.gifPravda za Uroša američki vojni lobi.
... a na njihovo mesto uskocice drugi skloni porobljavanju i imperijalizmu. Jak napredak.
Vi'š da Vasa kaže da neće, Kinezi su pitomi.
Link to comment

I Ameri su dugo bili pitomi, 14 Wilsonovih točaka, pa nisu htjeli potpisati Versailles, pa onda im se nije dalo u 2 svjetski... Zanimala ih samo njihova hemisfera, ko Kineze!

Link to comment

ovde se kao top priority odrzava i prenosi unutar par dinastija/klanova trenutna vertikala vlasti ('borba sa unutrasnjim neprijateljem'), zato su akcije van granica znacajno manje verovatne u poredjenju sa drugim velikim silama.

Link to comment
ovde se kao top priority odrzava i prenosi unutar par dinastija/klanova trenutna vertikala vlasti ('borba sa unutrasnjim neprijateljem'), zato su akcije van granica znacajno manje verovatne u poredjenju sa drugim velikim silama.
dok im se ne desi neki njihov Milosevic, pa krene da ispravlja vekovne nepravde, povrati ponos "Velikoj Kini", vrati Tajvan silom, slozi se sa Olbrajtovom da nije fer da Rusija sama raspolaze Sibirom...
Link to comment
Da je Rusija neka država, taki bi završili u Sibiru na kopanju pa zatrpavanju kanala.. angry.gif
kaki taki? imas grad od 15mil ljudi gde svi skapavaju od vrucine i coveka koji je nabavio robu tamo gde je jeftinija i prodao je na trzistu gde su ljudi sa parama i kojima je jako vruce. svaka njemu cast.
Link to comment
dok im se ne desi neki njihov Milosevic, pa krene da ispravlja vekovne nepravde, povrati ponos "Velikoj Kini", vrati Tajvan silom, slozi se sa Olbrajtovom da nije fer da Rusija sama raspolaze Sibirom...
sumljam. uzmi bokserski ustanak za primer.
Link to comment
×
×
  • Create New...