Jump to content
IGNORED

Svet


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Pa valjda je imao 3 mandata i 12 godina da okači po selima protivpožarna zvona jbmu sve?!?!?!Ajde i te mašine neka, a gde je MČS? I koja je to kurčeva vojska koja ne zna gde joj se nalaze baze sa 100 aviona?
Па не, када ти земљу размера Русије доведу у дужничко ропство са крупним проблемима у свим сферама, прво радиш најкрупније. Прве четири године је било потребно само да се Русија ослободи свих зајмова који су је стављали у дужничко ропство на 30 година и да држава ојача довољно да може да се обрачуна са најкрупнијим олигарсима који су били јачи од државе, а који су настали у време "слободе, демократије" и осталих срања којима је Америка испирала мозак и уши 90-их. Затим када је то урађено, прешло се на сређивање животних услова (масовна новоградња) и здравства. Пожарна звона у земљи где летњи пожари не постоје су међу последњим стварима које би дошле на ред после 7 мандата и 35 година. Да поновим, није Путин крив за 90-те, него Америка и није Путин крив што не може све последице да отклони за 10 година.Васудеви и следбеницима је важно да пљуну СССР, да пљуну Путина, а није важно ко је шта покварио и ко је шта поправио, него све на гомилу, па удри по ономе што слепо мрзе.
Link to comment
Васудеви и следбеницима је важно да пљуну СССР, да пљуну Путина, а није важно ко је шта покварио и ко је шта поправио, него све на гомилу, па удри по ономе што слепо мрзе.
ja mislio ti covek sa visokim IQ, a ono - prc. kakve SSSR ima veze sa ovim sada bre? i kad sam pljuvao SSSR?
Link to comment

на прошлој страни стаљинистичко-брежњевљевско итд. Сад ћеш ти да кажеш да то није исто што и СССР, али ја имам и друге ствари осим да се надмудрујем са твојим изузецима које ћеш да почнеш да уводиш.

Link to comment
на прошлој страни стаљинистичко-брежњевљевско итд. Сад ћеш ти да кажеш да то није исто што и СССР, али ја имам и друге ствари осим да се надмудрујем са твојим изузецима које ћеш да почнеш да уводиш.
pa naravno da nije isto sto i SSSR. ako ti identifikujes SSSR sa Staljinovim kultom licnosti, onda jebi ga. za mene je SSSR, osim tog velikog zla - Tarkovski, Majakovski, Bulgakov, pesnicko drustvo OBERIU, prohodnost pripadnika manjina od skupljaca plodova u tajgi do narodnih komesara, prvi covekov put u kosmos, ruski muzik koji je odbacio blato i votku i poceo da zivi zivotom coveka, i, dabome, Velki otadzbinski rat. to nisu izuzeci, to je cela slika, uz sve nijanse. za tebe se SSSR, u svojoj sveukupnosti, ocigledno svodi na jake ljude na koje draskas majmuna.i da, SSSR su i protivpozarna zvona, majku mu. reci da su pozarna zvona u zemlji drvenih kuca poslednja rupa na svirali (tvoje reci, malo parafrazirane) je glupost kolosalnih razmera.a ovo danas, ova cudna Rusija, je nesto sacuvaj Boze. Edited by vasudeva418
Link to comment
Па не, када ти земљу размера Русије доведу у дужничко ропство са крупним проблемима у свим сферама, прво радиш најкрупније. Прве четири године је било потребно само да се Русија ослободи свих зајмова који су је стављали у дужничко ропство на 30 година и да држава ојача довољно да може да се обрачуна са најкрупнијим олигарсима који су били јачи од државе, а који су настали у време "слободе, демократије" и осталих срања којима је Америка испирала мозак и уши 90-их. Затим када је то урађено, прешло се на сређивање животних услова (масовна новоградња) и здравства. Пожарна звона у земљи где летњи пожари не постоје су међу последњим стварима које би дошле на ред после 7 мандата и 35 година. Да поновим, није Путин крив за 90-те, него Америка и није Путин крив што не може све последице да отклони за 10 година.Васудеви и следбеницима је важно да пљуну СССР, да пљуну Путина, а није важно ко је шта покварио и ко је шта поправио, него све на гомилу, па удри по ономе што слепо мрзе.
A u SSSR su umeli da ukapiraju da će biti jednoga dana letnjih požara, i sve su spremili za tu eventualnost. A ti si pametan pa posle najjebenijeg letnjeg požara kažeš da u Rusiji nema letnjih požara.Bole tebe kita za ruskog čoveka, važno je da nema slobode i demokratije i ostalih sranja. Samo da se napakosti Americi, The Great Satan. Amerika je kriva za sve jebote, a Rusiji ne treba demokratija to je za budale.
Link to comment

Да, само да се напакости Америци. Иначе, не бих ни причао. :isuse: Разуме се да су и звона део СССР-а, али када неко уништи све, а ти мораш да обнављаш постепено (одавно се зна да се лако уништи одједном, а ствара дуго и тешко), у наредних 20-30 година ће увек бити нечега што ће недостајати, али за то није крив онај ко постепено обнавља, него онај који је уништио. Није крив Путин што обнавља, нису криви официри, него је крив Горбачов, крив Јељцин, крив Ходорковски, Березовски и још низ безимених из исте приче. Није чудна Русија, него је опустошена криминалцима 90-их које су тако здушно подржавале САД (исте оне које су говориле о злом СССР-у и злом Путину).

Link to comment

za komunalni javasluk koji se moze ispraviti za 5 dana (sada ce alarma biti, dabome) krivi su ljudi koji ne vladaju Rusijom 15-20 godina, i tokom cele jedne decenije su u zatvoru ili izvan zemlje?Hail.gifpazi ako kazes da je kriv neko ko trenutno nije odgovoran, ti tako saljes poruku da stvar ne treba ni ispraviti. Putin je prema sebi daleko kriticnije nastrojen nego ti: covek nije rekao kriv je Hodorkovski, nego je poceo da nekako sredjuje stvari. druze, vasim sikofantskim stavom cinite losu uslugu drugu Putinu.

Edited by vasudeva418
Link to comment

Пошто је ово већ лично, нећу даље да се упуштам. Било шта да кажем, ти ћеш наставити да интерпретираш тако да ја испаднем лош. Хвала, довиђења.ЕДИТ: последњи пут - када је све уништено, мораш да бираш шта обнављаш прво, шта друго итд. Чак и тада, лако је нешто превидети и све заједно ће дуго трајати. Биће ситуација које ће те налазити затеченог. Када се десе решићеш их преко реда, а сваки редослед обнове је неадекватан, јер увек нешто недостаје. Али боље од тога не може.

Edited by Д
Link to comment
Пошто је ово већ лично, нећу даље да се упуштам. Било шта да кажем, ти ћеш наставити да интерпретираш тако да ја испаднем лош. Хвала, довиђења.ЕДИТ: последњи пут - када је све уништено, мораш да бираш шта обнављаш прво, шта друго итд. Чак и тада, лако је нешто превидети и све заједно ће дуго трајати. Биће ситуација које ће те налазити затеченог. Када се десе решићеш их преко реда, а сваки редослед обнове је неадекватан, јер увек нешто недостаје. Али боље од тога не може.
Dobro, recimo da imam problem sa time da prihvatim da su osnovne komunalne funkcije na poslednjem mestu, ali nadam se da mi verujes da to ne pripisujem "Putinovom zlu" nego skarednoj nekompetenciji ljudi koji su za te stvari zaduzeni, i birokratiji koja se u mnogim svojim ispoljavanjima vuce jos od vremena Petra Velikog. Sto se tice toga da ne mogu da se pred javnoscu sastave imaju li ili nemaju aerodrom sa 100 aviona: jezivo. Za to, izvini, nisu krivi Hodorkovski i Berezovski.I kakvi licno, da li lud si ti. Kako moze na forumu da bude licno, ja te ni ne znam.
Link to comment
Zna vojska dobro gde su joj avioni. Problem je sto je lanac komande toliko sjeban da, kada dodje do gustog, puca elementarna komunikacija izmedju drzavnog vrha, vrha vojske i obavestajne sluzbe. Meni je postalo jasno koliko je sve to trulo kada su u Beslanu dopustili roditeljima otete dece da probiju perimetar oko skole: to je nekompetencija najviseg reda, kao i ova bruka sa ima-nema aerodromom. Takve stvari su rasturile i SSSR: seca li se neko Matijasa Rusta? i tada su masovno smenjivali generale.inace mene neces uhvatiti da pricam protiv SSSR-a. protiv anomalija u njemu - to moze.
То си ланцом командовања си, претпостављам, прочитао у некој књизи?Е, па овако.Ти мрзиш Русију то сам видео и када си причао раније о Русији. Знаш онда око демографије када сма ти дао линкове са BBC одакле ти си скупљаш информације о Русији данас па си се ућутао.Морао си ово да ставиш да би направио неки баланс са лошим вестим за Амере па да мало опљујеш Русе. Е, видиш ја то знам и само вас чекам и смејем се.Што се тиче Русије данас. Војска јесте пуно корумпирана а то за моранричку базу и мени јесте чудно јер је то централна зона Русије. Али да нека база постоји је већ реално и сасвим могуће да је тамо нешто изгорело од опреме јер у Русији постоји толико застареле опреме на коју се даје новац која она никада не види. Најчешће све одлази корумпираном официрском кадру.Оно што је почело да се дешава за још време Горбачева а врхунац доживела за време Јељцина је оставило катастрофалне последице по Русију али пре свега на људе у њој. Узгред уз војску сигурно у врху корпумпираности у Русије јесте полиција ако не и више од војске.Што се тиче Газпрома, он јесте у државним рукама и има још неку улогу осим чисто експлатације нафте-гаса али држава није подређена њима. Могло би се рећи да је онда и Норвешка подређена Статоилу за разлику од Нигерије која је подређена Шелу.У Русији је дошло до напретка у односу на деведесете али им је село још увек застарело. Иако су од пољоприведног увозника постали велики извозници у многим областима пољопривреде и даље је то прилично застарело и сиромашно.То је директо повезано и са овим пожарима као и сам однос људи према свему томе па и самој држави Русији што сам раније помињао а и већ навео разлоге.Узгред, не би ме чудило да ту има и пиромана јер у Русији лудака не мањка. Као што и пословице каже:"У Русији су увек лоше две ствари: лоши путеви и велики број будала".Међутим то све не мења на чињеници да ти не подносиш данашњу Русију коју упознајеш преко BBCа те да ниси баш у некој објактивној причи око ње.Нарочито када почнеш да причаш о демократији и Русији.
Link to comment
Ти мрзиш Русију
isuse.gif
Морао си ово да ставиш да би направио неки баланс са лошим вестим за Амере па да мало опљујеш Русе. Е, видиш ја то знам и само вас чекам и смејем се.
isuse.gifisuse.gifisuse.gif Edited by vasudeva418
Link to comment
sedmica ne postoji, on je lik iz filma tri karte za holivud.
Фонд речи који можеш да разумеш кроз читање се смањује, зар не?@vasudeva418 Можеш да стављш колико год хоћеш смајлије то неће промити чињеницу да ти мрзиш Русију данас. Од оне приче о демографији до приче о нападу наци-скинса па све до ове где си се концентрисао на то да ли негде постоји нека база а не да су у Русији пожари где гину људи што је много важније и што је много горе за Путина да су му службе заказале.Али важан је начин командовања у руској војци. Иначе, одкале се информишеш о догађајима у Русији на дневној, недељној, месечној основи?
Link to comment
Фонд речи који можеш да разумеш кроз читање се смањује, зар не?@vasudeva418 Можеш да стављш колико год хоћеш смајлије то неће промити чињеницу да ти мрзиш Русију данас. Од оне приче о демографији до приче о нападу наци-скинса па све до ове где си се концентрисао на то да ли негде постоји нека база а не да су у Русији пожари где гину људи што је много важније и што је много горе за Путина да су му службе заказале.Али важан је начин командовања у руској војци. Иначе, одкале се информишеш о догађајима у Русији на дневној, недељној, месечној основи?
http://www.youtube.com/watch?v=Omgnvs2t-ic
Link to comment

@nomer sjem ako neko kritikuje rusiju ne mora da znaci da je mrzi. ja imam najlepse uspomene vezane za rusiiju, moja zena je ruskinja, diploma ruskog univerziteta, platu dobijam iz rusije (ok sa offshora, ali to nije bitno, poslodavac je rus) itd. iskreno volim rusku kulturu i ljude, ali, da su raspad od drzave, u kojoj malo sta funkcionise, to je cicnjenica. razvalili su se i bacili u paniku 3 dana od pocetka ekonomske krize, korupcija je dovedena do savrsenstva, da sad ne tupim o ostalim problemima. i sami rusi oma staju u gard i smatraju te za nepriojateljem, ako kritikujes matusku. cak kada prijatelje ponekada cacnem sa "krntijama od aviona 60ih" ili "navedi mi drug brend osim stolichne vodke" reakcija je suvise emotivna i subjektivna. fenomen

Edited by banecare1
Link to comment
×
×
  • Create New...