Jump to content
IGNORED

Svet


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Turkey means business in KurdistanISTANBUL - Take a drive through the Kurdish city of Sulaymaniyah in northern Iraq and it's easily to pick out buildings and shops with Turkish names like Istikbal, Istanbul Bazaar, Dogan and the Ozboy furniture shop. On the main street, two new overpasses were built by Turkish companies, as were the city's international airport and also dormitories at the local university....At first glance, their presence raises no questions. However, the business drive is part of Turkish foreign policy stepped up in recent years by the ruling Justice and Development Party (AKP) and is a clear signal that, though the country does not plan on negating its European Union ascension bid, it will not wait for permission to become a globally powerful trading body....Given the stakes involved, the AKP wants to turn the more than $7 billion in trade between Iraqi Kurdistan and Turkey into political leverage to put pressure both on Baghdad and the KRG. Turkey also provides 80% of the food and clothes in northern Iraq. "Trade is the key of politics ... Improving business ties will eradicate the problems between us," said Zafer Caglayan, Turkey's state minister for foreign trade. Edited by Gandalf
Link to comment
jel moze neko da mi objasni sta je ovde toliko sokantno? amerikanci ubijaju civile i to prikrivaju? vau, kakvo epohalno otkrice. delovi pakistanskih sluzbi saradjuju sa talibanima, takodje epohalno otkrice. jel ima jos nesto ili je ovo sve? vredi li citati sve ovo?
Itekako, ovo daje neosporiv dokaz tim dogadjajima/spekulacijama - bice sranja, ako ne nekog na politickoj sceni, onda padaju u vodu svi pokusaji da se pacifisuju 'normalni' domoroci.
Link to comment
jel moze neko da mi objasni sta je ovde toliko sokantno? amerikanci ubijaju civile i to prikrivaju? vau, kakvo epohalno otkrice. delovi pakistanskih sluzbi saradjuju sa talibanima, takodje epohalno otkrice. jel ima jos nesto ili je ovo sve? vredi li citati sve ovo?
Sve ovo je kao dobar dan meni i tebi. Međutim, tamošnjoj domaćoj javnosti koja je pod uticajem najsofisticiranije propagande u istoriji čovečanstva ovo je em šamar em debelo otrežnjenje ravno prikazivanju videa iz Srebrenice na RTSu. Naravno, naći će se načina da se to spinuje i izvitoperi, ali eto. Svaka čast liku sa Wikileaks-a koji je leakovao ovo, a koga već nazivaju krstašem protiv američkog načina života, kompjuterskim kriminalcem, nedozrelim hakerom i opsednutim incestašem (mada jeste dripac u pitanju, ali to je druga priča :) )15829_large_Julian_Assange_2.png
Link to comment
Sve ovo je kao dobar dan meni i tebi. Međutim, tamošnjoj domaćoj javnosti koja je pod uticajem najsofisticiranije propagande u istoriji čovečanstva ovo je em šamar em debelo otrežnjenje ravno prikazivanju videa iz Srebrenice na RTSu.
nema sanse da je u pitanju samar ili otreznjenje, americku javnost to prosto ne interesuje (naravno, zivoti americkih vojnika jesu bitni).s druge strane, predstavljace problem za administraciju, obzirom da ce protivnici rata u samom establismentu imati dodatni argument za mahati.
Link to comment
Pošto su nauka i tehnologija toliko uznapredovale da, hipotetički, sve zemlje mogu razvijati nuklearni program, mislim da je najbolje da Amerika objavi rat svim državama na planeti Zemlji. Ili još bolje, da ih uništi, tako će potencijalna opasnost trajno biti otklonjena.
Или да им свима осујети намере тако што ће да уклони себе, па да видимо против кога ће онда.
Link to comment
nema sanse da je u pitanju samar ili otreznjenje, americku javnost to prosto ne interesuje (naravno, zivoti americkih vojnika jesu bitni).s druge strane, predstavljace problem za administraciju, obzirom da ce protivnici rata u samom establismentu imati dodatni argument za mahati.
Da, sada kada pročitam šta sam napisao, ispada da će to biti ne znam kakvo otrežnjenje. Više sam mislio otrežnjenje za pojedince, uopšte ne sumnjam da se tamošnjoj većini jednostavno fućka za to.
Link to comment
Turkey means business in KurdistanHowever, the business drive is part of Turkish foreign policy stepped up in recent years by the ruling Justice and Development Party (AKP) and is a clear signal that, though the country does not plan on negating its European Union ascension bid, it will not wait for permission to become a globally powerful trading body.
Tupsoni. Šire biznis i traže nova tržišta umesto da lepo shvate kako sve što nije EU znači samoizolaciju i rat protiv celog sveta, te da konsekventno počnu da uče kako se dubi na glavi zarad nečega što će možda doći jednog lepog majskog dana. Bolje bi im bilo da se ugledaju na Srbiju koja je mudro odlučila da je prijem u toplo evropsko krilo gde će se lepo živeti a malo ili nimalo raditi, mnogo bolja varijanta od baktanja sa kineskim štrokavcima, arapskim smrdljivcima, indijskim ciganima i afričkim čamugama.
Link to comment
a mozda putin i nedza znaju nesto sto mi ne znamo...
Asked about the possible awakening of the giant mythical octopus Cthulhu, the fourth-most popular question among the more than 150,000 sent to Putin, he said that he believed something more serious was behind the question. Cthulhu was invented by novelist H.P. Lovecraft and was said to be sleeping beneath the Pacific Ocean.
Link to comment
jel moze neko da mi objasni sta je ovde toliko sokantno? amerikanci ubijaju civile i to prikrivaju? vau, kakvo epohalno otkrice.
Има још и јаче, Пољаци се свете мештанима и разјурују свадбу минобацачима
in 2007 Polish troops mortared a village, killing a wedding party including a pregnant woman, in an apparent revenge attack.
.
Link to comment
×
×
  • Create New...