Jump to content

Svet


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

ako govorimo o simpatijama, svakako je simpaticniji od hilari klinton.
Vidiš meni npr latinoamerički diktator nije simpatičniji od Hillary iako mi je Hillary u priličnoj meri nesimpatična. Ipak negde se granice simpatičnossti moraju povući, sa one strane te granice ostaju razni Chavezi, Lukašenci, Miloševići, Kim Ilovi, a sa ove ostaju manje ili više simpatični ljudi za koje se ne može reći da će promeniti ustav na taj način da ostanu doživotno na svojim funkcijama.
Link to comment
Vidiš meni npr latinoamerički diktator nije simpatičniji od Hillary iako mi je Hillary u priličnoj meri nesimpatična. Ipak negde se granice simpatičnossti moraju povući, sa one strane te granice ostaju razni Chavezi, Lukašenci, Miloševići, Kim Ilovi, a sa ove ostaju manje ili više simpatični ljudi za koje se ne može reći da će promeniti ustav na taj način da ostanu doživotno na svojim funkcijama.
pa, koliko se secam, to je oboreno na referendumu. odvojio bih sistem funkcionisanja jedne drzave od samih drzavnika i njihovih odluka. voleo bih da nam drzava lici na ameriku, ali svakako mi je simpaticniji cavez od zene koja je podrzavala i glasala za sve americke ratove. biram caveza zato sto ima manje krvi na rukama.
Link to comment

Pa sad, neki promene ustav a neki se sastanu pa protivno svim principima i pravilima (koje su btw. sami i usvojili i u koja se zaklinju) bombarduju i okupiraju pojedine države, ubijaju ljude i uništavaju imovinu. A pored svega im uspeva i da zadrže kvalifikaciju demokrata. Smešno.Nema to veze sa simpatijom i antipatijom, ima veze sa realnim stanjem na terenu koje mnogi ne žele/neće da kvalifikuju pravim imenom.

Link to comment
pa, koliko se secam, to je oboreno na referendumu. odvojio bih sistem funkcionisanja jedne drzave od samih drzavnika i njihovih odluka. voleo bih da nam drzava lici na ameriku, ali svakako mi je simpaticniji cavez od zene koja je podrzavala i glasala za sve americke ratove. biram caveza zato sto ima manje krvi na rukama.
Zapravo to je oboreno na prvom referendumu 2007 kada su studenti demonstrirali. Dve godine kasnije 2009 održan je novi referendum kada je takva odluka dobila većinu i uključena je u ustav. Da ne pominjem to da je Chavez ukinuo pravo na emitovanje najvećoj opozicionoj televiziji u Venecueli 2010. Što se krvi na rukama tiče, hala Bogu pa nismo imali priliku da vidimo Chaveza sa onom količinom moći i uticaja u svetskoj politici koju je imala i ima Hillary. Ovako o odlukama Hillary možemo pričati, a može se i u samoj Americi čuti i pozitivno i negativno. Glas Hillary je sporan jedino u slučaju Iraka. Pri tome ja isto mislim da je operacija u Iraku bila greška i osuđujem Hillary zbog tog glasa međutim neću je trpati u isti koš sa levičarskim latinoameričkim diktatorom.
Pa sad, neki promene ustav a neki se sastanu pa protivno svim principima i pravilima (koje su btw. sami i usvojili i u koja se zaklinju) bombarduju i okupiraju pojedine države, ubijaju ljude i uništavaju imovinu. A pored svega im uspeva i da zadrže kvalifikaciju demokrata. Smešno.Nema to veze sa simpatijom i antipatijom, ima veze sa realnim stanjem na terenu koje mnogi ne žele/neće da kvalifikuju pravim imenom.
Ne znam o kojim principima govoriš. Takođe ne znam na koje bombardovanje i okupaciju misliš. Opet mi deluje a ne razumeš sam pojam demokratije pa stoga to trpaš u isti koš sa vojnim operacijama.Kratka lekcija kako se sa budalom razgovara:http://www.youtube.com/watch?v=gzu6NIXPPA8
Link to comment

Ma i Kim Jong Il je jedna izuzetno pozitivna osoba i veliki državnik, Srećisimus svoje supernajsretnijenasvijetu nacije.. Kad je taj započeo ijedan rat ili napao bilo koga? sleep.gif

Link to comment
Ne znam o kojim principima govoriš. Takođe ne znam na koje bombardovanje i okupaciju misliš. Opet mi deluje a ne razumeš sam pojam demokratije pa stoga to trpaš u isti koš sa vojnim operacijama.
Sve da ga ja i ne razumem kao što navodiš to nije veliki problem, problem je što ga ne razumeju ili zlorabe oni koji se iza njega zaklanjaju. Dokaz su, između ostalog i vojne operacije "savremenih demokratija" koje se uglavnom i vode pod izgovorom uvođenja demokratije ovde ili onde a zapravo je u pitanju najbrutalnija primena principa prava jačeg i bitka za resurse i ostale pogodnosti. Ne može se biti demokrata unutar svoje zemlje a "spolja" se ponašati kao razuzdani divljak. To je onda nekakva selektivna demokratija koja pripada "odabranima". Pre će biti da se radi o nametanju svojih vrednosti kao univerzalnih.
Link to comment

Ti si izgubljen slučaj, naravno..Druga kojota bi probao pribrati i podsjetiti da demokracija i vladavina prava jest jedan definiran pojam koji nema veze sa simpatičnošću ili politkorektnošću vanjske politike. I da ta zla baba nikad nije u američkim ratovima bila, kako bi to rekao GWB, decider, za razliku od Chaveza koji i nije baš tolka nesvrstana pisfukoegzistens cvećka, jer u onom što on percipira kao ispostavu zlog imperijalizma, susjednoj Kolumbiji, intenzivno radi pizdarije. Izvan svojih granica.Naš simpatični Barry sad pokušava emulirati Tricky Dicka, zna da je njegov narod, tu negdje preko polovice, za to da se dečki ratnici vrate. Isto tako zna da bi ga tu negdje više od polovice razapelo da se dečki vrate perceptivno poraženi. Eh nažalost, u demokraciji moraš o tome voditi računa, Chavez nema tih problema sa reizborom i opozicijom, kad pretjeraju on to zgasi.

Link to comment

Vidis ja politicare koje cene u svetu i koji pokusavaju da Srbiju priblize zapadu i EU ne smatram budalama, ali latinoamericke diktatore koji pevaju pesmice smatram. But that's just me.

Edited by Eraserhead
Link to comment
Ti si izgubljen slučaj, naravno..
.... ama naravno, u demokratiji ko god drugačije misli je izgibljen slučaj, budala ili šta god. mnogo su mi nešto agresivne i netolerantne demokrate, kao da, ne daj bože, sumnjaju u ono što propovedaju.
Vidis ja politicare koje cene u svetu i koji pokusavaju da Srbiju priblize zapadu i EU ne smatram budalama, ali latinoamericke diktatore koji pevaju pesmice smatram. But that's just me.
Čedicu cene u svetu.Zanimljivo. Ja bih se zakleo da niko ozbiljan u svetu nema pojma ko je on bez podrobnijeg objašnjenja.Pokušavam da se setim kako ga je nazvala Karla Del Ponte u svojoj knjizi al mi ne ide sad. Znam samo da sam se valjao od smeha. Nešto tipa "lokalna protuva" (nije tako al okačiću ako se setim).
Link to comment
.... ama naravno, u demokratiji ko god drugačije misli je izgibljen slučaj, budala ili šta god. mnogo su mi nešto agresivne i netolerantne demokrate, kao da, ne daj bože, sumnjaju u ono što propovedaju.
Ммммда... а они тако брину за све нас. Ево пре три дана председничког указа о здрављету.Што кад се прочита, делује као још једно министарство за истраживање руда и губљење времена, али је већ било случајева (у Британији) да родитељи награбусе јер им дете има неколико кила више, и да скоро буду оптужени за небригу о детету... одатле је само корак до, рецимо, ситуације кад приликом развода пушење, гојазност, непосећивање теретане, злостављање хемикалија итд могу да превагну око тога коме иду деца.
Link to comment

Joj nemoj molim te to sa politicarima koje cene u svetu :lol: Meni je samo smesno sto u prepucavanju dvoje siledzija ti se stavljas na stranu jednog sa objasnjenjem "pa ovaj drugi je siledzija" :twak:

Link to comment
Ti si izgubljen slučaj, naravno..Druga kojota bi probao pribrati i podsjetiti da demokracija i vladavina prava jest jedan definiran pojam koji nema veze sa simpatičnošću ili politkorektnošću vanjske politike. I da ta zla baba nikad nije u američkim ratovima bila, kako bi to rekao GWB, decider, za razliku od Chaveza koji i nije baš tolka nesvrstana pisfukoegzistens cvećka, jer u onom što on percipira kao ispostavu zlog imperijalizma, susjednoj Kolumbiji, intenzivno radi pizdarije. Izvan svojih granica.Naš simpatični Barry sad pokušava emulirati Tricky Dicka, zna da je njegov narod, tu negdje preko polovice, za to da se dečki ratnici vrate. Isto tako zna da bi ga tu negdje više od polovice razapelo da se dečki vrate perceptivno poraženi. Eh nažalost, u demokraciji moraš o tome voditi računa, Chavez nema tih problema sa reizborom i opozicijom, kad pretjeraju on to zgasi.
ne mogu sada da ti odgovorim posto sam u depresiji :( Edited by kojot
Link to comment

pera.gifChevrolet zabranio nadimak "Chevy"Prema pisanju New York Timesa, radnici Chevroleta dobili su pismo u kom se navodi da nadimak Chevy više nije poželjan u njihovoj kompaniji.Ovakva čudna reakcija čelnih ljudi Chevroleta s podsmehom je dočekana među radnicima, prodavcima, ali čini se da glavni čovek marketinga, Jim Campbell, ima svoje razloge. "Nadimak Chevy ruši nam veličinu brenda, a sličnu sugestiju svojim radnicima su još pre nekoliko godina uputili ljudi iz Coca-Cole koji su hteli da iskorene nadimak Coke." Iako na papiru nekome možete nešto da sugerišete ili nametnete, u praksi će se nadimak Chevy teško iskoreniti.

Link to comment
×
×
  • Create New...