Jump to content

Svet


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Unapred se izvinjavam jer ovo sto cu napisati nije tema ovde. Ne znam kako bih nazvao fasciniranost i idolopoklonstvo prema licnosti Jove Kapicica. To je covek koji moze svojim delom samo da kalja partizanski pokret u Jugoslaviji. Ima puno heroja NOB-a koji zavredjuju odbranu od revizije nekakve nove istorije frustriranih sovena. To je covek koji ne bi prosao ni jedan moralni kodex sa uspehom. Ni hriscanski, ni partijski a imao bi problema i sa krivicnim zakonima neke pristojne drzave. Klasicni visoki apartcik jedne sumnjive i ne narocito uspesne organizacije a kasnije skrajnut kako dolikuje tom vremenu na ambasadorsko mesto u Stokholmu, odakle je expresno vracen jerbo je nadjen pretucen u jednom burdelju. Kao jedan od retkih zivih prvoboraca izuzetno naknadno pametan i samohvalisav pa bi se mogao steci dojam da je bio izuzetno bitan cinilac u politickom odlucivanju tadasnje Jugoslavije.
Al on je rukovodio operacijom i lično se prerušio i uhapsio Dražu! Takođe je za vreme rata lično učestvovao u borbama u Crnoj Gori i svuda po državi. Verujem da je moralno nepodobna ličnost, kriv za nevine na Golom Otoku i hvalisavac i sve to. Da je u ovoj zemlji pameti da se otvore te arhive DB ili čega već da vidimo šta sve tu piše...
Link to comment

Ne cini mi se da Draza nije zasluzio hapsenje i ne znam kolika je Kapiciceva uloga u svemu tome i ne bih to svodio u neke nacionalisticke okvire. Hapseni su kvislinzi svih ex-YU naroda. Da li treba otkriti gde je njegov grob i pristojno sahraniti istog konsultovao bih iskustva istorijski ozbiljnijih evropskih drzava. Licno mislim da zvanicna Srbija ne treba praviti hramove sopstvenim zlocincima.

Link to comment
a od Jova Kapicica mozete da pravite zlocinca koliko vam je volja, istoriju necete nikada izmeniti. sve i da je samo organizovao hapsenje one crkotine cije raspale ostatke traze po Beogradu, ja cu mu biti vecno zahvalan. mozete ga i hapsiti, navikao je cica na to.
Ко мења историју? Историја је да је та животиња организовала концентрациони логор за око двадесет хиљада људи. Edited by Marvin (Paranoid Android)
Link to comment

Meni je saaavršeno zabavno čitati onog parallelnog istoričara™ Miloslava Samardžića, čovjek je prepravio cijeli 2 svjetski u ovim prostorima, a Draža je ovjekovječen kao, da se izrazim jednačbom, (Тихи + Прле) * 1000 biggrin.gif

Link to comment

"Nova Evropa" se kolje oko Trijanona. Bratislava -- Spomenik Trijanonskom sporazumu, koji je 4. juna, na granici s Mađarskom, podigla nacionalistička slovačka strana, razbijen je.Spomenik na mostu preko Dunava, između slovačkog Komarnog i mađarskog Komaroma, čekićem je razbio jedan građanin, vidi se na slikama koje je policija dala jednoj TV stanici. Policija je rušitelja opisala kao državljanina Slovačke, mađarskog porekla. U Slovačkoj su danas bili poslanički izbori.Predizborna kampanja u Slovačkoj se podudarila sa 90. godišnjicom Trijanonskog sporazuma kojim je Mađarska posle Prvog svetskog rata izgubila dve trećine svoje teritorije. Tako u Slovačkoj i danas postoji mnogobrojna mađarska manjina. Animozitet prema Mađraskoj je bio jedna od glavnih tema predizborne kampanje, posebno desničarske stranke Smer-SD premijera Roberta Fica i nacionalističke partije SNS. U sredu je Ministasrtvo spoljnih poslova Mađarske uložilo protest ambasadoru Slovačke zbog izjava u njegovoj zemlji, među kojima i Vlade, o tome da Mađarska pokušava da preokrene Trijanonski sporazum u svoju korist. Nezavisna od 1993, Slovačka je bila deo Mađarske do 1918. godine, kada je formirana Čehoslovačka.

Link to comment
Madjarska ima slicnu zabranu komunistickih simbola, ako se dobro secam.i niko nece nikog uhapsiti zbog toga sto poseduje znacku za radne akcije "Visla '65." - prvo, niko nekog nece juriti zbog toga, drugo, taj neki ce uvek moci da se izvuce na to da je drzi iz kolekcionarskih razloga, kao sto je dozvoljeno u zakonu, ako mu neko bas prikuca na vrata. Cini se da je pravi cilj zakona da se zaustavi praznoglavo nosenje komunistickih simbola zato sto je to nekako "in".
Споредни циљ таквих закона је да увек постоји нека основа да потераш неког на суд. Донесу се да би неко убрао политички поен, да би показао колико је моћан у том тренутку, да би показао како нико нема петљу да му се супротстави - и да би се одиграла можда два-три показна суђења и тако задао тон.Него... хоће ли да забране Хајнекен, Мејсијеве робне куће, калифорнијску заставу и ланац ресторана Лоун Стар?CZ_CALIFORNIA_FLAG.PNG Edited by расејан
Link to comment

Svi koji podrzavaju ovaj poljski zakon ne mare mnogo za svoju i tudju slobodu, i nemaju nista protiv da im Drzava odredjuje sta ce misliti i kako ce se ponasati. Neka ih, samo neka mene nekako izostave iz toga.

Link to comment

Пољска која је традиционално у свему међу најзадртијим европским земљама је само и могла да донесе такав скандалозан закон.

Link to comment

Sa mnom je sve u najboljem redu tako da razloga za zabrinutost nema.Ja bih se ipak manuo takvih kvalifikacija, inače bih mogao tebi da napišem isto povodom ličnosti koje ti smatraš "ispravnim", jelte.

Link to comment
×
×
  • Create New...